בג"צ דחה את כל העתירות שדרשו למנהר את כביש 531 

 

בג"צ דחה לאחרונה 4 עתירות שהגישו חברת הכנסת לשעבר מלי פולישוק, עיריות רעננה והרצליה, אגודת אדם טבע ודין ואח' כנגד הועדה לתשתיות לאומיות ומעצ- החברה הלאומית לדרכים בישראל, שדרשו לבטל את תכנית תת"ל 15 לביצוע פרוייקט כביש 531 ולקבוע כי יש לבצע את חלקה המערבי של התכנית במנהרת תעבורה תת- קרקעית.
בג"צ קבע, כי החלטת הועדה לתשתיות לאומיות שלא למנהר את כביש 531 היא החלטה תכנונית מובהקת שאין מקום להתערב בה, במיוחד בנסיבות העניין שבהן מדובר בפרוייקט חשוב ביותר שממשלת ישראל מייחסת לו חשיבות רבה ושהעותרים בחרו שלא להעלות את טענותיהם בנוגע לחלופת מנהור בהליכי ההשגה שהתקיימו על פי החוק.
כידוע, כביש מס' 531, כביש רוחב  פרברי  מהיר  באזור השרון, המקשר בין כביש חוצה ישראל (מס' 6) במזרח וכביש החוף (מס' 2) במערב, עתיד לשרת את תושבי ערי השרון ולאפשר חיבור מהיר ויעיל למטרופולין גוש דן ולכביש חוצה ישראל. הכביש, שנמשך לאורך כולל של כ- 17 ק"מ,  מחבר את דרכי האורך 6,444,40,4,20 ו- 2. בין מסלוליו ישולבו מסילות הרכבת הפרברית, אשר תשרת את הישובים שלאורכו ותאפשר את חיבורם המהיר  לתל-אביב. כביש 531 מהווה את הצלע הצפונית בטבעת התחבורתית מסביב למטרופולין גוש דן, כאשר הצלע הדרומית היא כביש מס' 431 שהושלם בתחילת השנה הנוכחית.  ביצוע הפרויקט מעורך בכ-2.5 מיליארד שקל.
בג"צ הוסיף וקבע כי הות"ל בחנה לפנים משורת דין את טענות העותרים ביחס לחלופת המנהור, נעזרה במומחים, והגיעה למסקנה סבירה כי חלופה זו איננה יכולה להתקבל הן מפאת העובדה שהיא מייקרת את עלויות הפרויקט ביותר ממיליארד ₪ והן משום שבאזור מחלף רעננה דרום לא ניתן כלל לחפור מנהרה בשל בעיות תנועה ומרחב גיאוגרפי מוגבל.
בג"צ קובע כי העותרים העלו טענות שונות בנושאים בעלי חשיבות רבה ואולם שיקול הדעת לדון בנושאים אלה העוסקים בהשפעות סביבתיות ובזיהום אויר מסור לגופי התכנון ולא לבית המשפט וכי בית המשפט לא משמש כמתכנן על. על כן ובמיוחד בנסיבות העניין, בהן בדיקות הות"ל היו מעמיקות אין מקום להתערב בשיקול דעתה ויש לקדם את הפרויקט ולהוציאו מהכוח אל הפועל בשל חשיבותו הלאומית.
 מנכ"ל החברה הלאומית לדרכים, אלכס ויז'ניצר ציין כי החלטת בג"צ מהווה אבן דרך משמעותית בהגשמת חזון החברה הלאומית לדרכים ויישומה בפועל של תוכנית רבדים, המחברת בין כבישי  האורך בישראל, באמצעות כבישי רוחב המקשרים ביניהם ומאפשרת בכך תנועה בטוחה ומהירה יותר לרווחת תושבי ואזרחי ישראל.   
 

 

 


  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים