הרישוי השנתי, חותמת כשרות לרכבים

הרישוי השנתי מהווה חותמת כשרות ותקינות לרכב. רכב אשר סיים "טסט" בהצלחה כשיר לנוע בדרכים בבטיחות וסיכוייו להיות מעורב בתאונת דרכים או לפלוט אויר מזוהם נמוכים. כך לפחות נדמה לנו. האומנם מקפידים מכוני הרישוי באמת על בטיחות הרכב וביטחונו של הנהג? כתבה ראשונה בסדרה.

דוד לוי*


תאונת הדרכים המחרידה שהתרחשה בירידה לטבריה קטלה משפחה והעלתה לסדר היום את הקשר שבין בטיחות לבין כשל טכני. אף על פי שסביב התאונה נרקמו הסברים שהופכים אותה למוסברת וחזויה, הרי שאילולא אותה שיחת טלפון מצמררת למוקד המשטרתי, סביר להניח שהיא הייתה נרשמת כעוד תאונה שהגורם האנושי אחראי לה. לפיכך היה טוב אילו ניתן היה למנוע שימוש בחלפי בלם זולים אשר מסוגלים לעמוד במבחן הרישוי השנתי ובולמים היטב במהירות של פחות מ-6 קמ"ש, אך מתחממים התחממות יתר ב-100 קמ"ש ונכשלים ברגע האמת. תאונות דרכים רבות יכלו להימנע אילו לא הייתה התרשלות בבחינת כשלים טכניים בתאונות הדרכים, או לחילופין אילו לא היו מתייחסים אליהם כאל בעיות קטנות וזניחות.

חותמת כשרות לרכב

הרישוי השנתי מהווה חותמת כשרות ותקינות לרכב. רכב אשר סיים "טסט" בהצלחה כשיר לנוע בדרכים בבטיחות וסיכוייו להיות מעורב בתאונת דרכים או לפלוט אויר מזוהם נמוכים. איננו יודעים מראש כמה תאונות יגרמו עקב כשל טכני, וגם במרבית המקרים לא לאחר מעשה. לכשל טכני ישנן השלכות חמורות במיוחד כאשר הפער בין מה שאנו חושבים שאנו יודעים על תקינות הרכב ועל איכות החלפים לבין מה שאנחנו יודעים באמת הולך ומתרחב. לבדיקת הרישוי השנתי תפקיד מרכזי בצמצום פערי הידע הללו. לכן קיים קשר ישיר בין איכות בדיקת הרישוי השנתית לבין רמת תחזוקת הרכבים במוסכים. ככל שבחינת הרישוי השנתית תשתמש בטכנולוגיות מתקדמות יותר ותהיינה מדויקות יותר, כך יהיה בטיחותי יותר לנוע בדרכים.
מערכות הבטיחות ברכב השתנו ללא הכר בעשור האחרון, לרכבים הנבדקים כיום על מסלולי הרישוי 6 כריות אויר, מותחני חגורות בטיחות מבוקרי מחשב, מערכת בקרת יציבות, הגה חשמלי וכד'. מערכות הזרקת הדלק עברו כברת דרך ובאמצעות  מערכות הזרקת דלק ישירה הפחיתו באופן משמעותי את רמות זיהום האוויר במנועי הדיזל והבנזין. היום יותר מתמיד נדרשות החברות המובילות את ענף הרכב להשקיע בפיתוח מסלולי רישוי על מנת לצמצם את הפער שבין האתגר הבטיחותי במציאותית היומית אל מול יכולות הבדיקה הקיימת במסלולי הבדיקה. מגבלות הבדיקה במסלול הרישוי עדיין אינן מאפשרות  בדיקת בלמים במהירות העולה על 6 קמ"ש, אך לעומת זאת ניתן לבצע את בדיקת הרישוי תוך שימוש בפחות כוח אדם ובכך להפחית את טעויות הבוחן ולהוזיל את עלויות הרישוי.

מצלמות מתוחכמות מתעדות את הבדיקה ויוצרות בנק מידע לפגמים ותקלות על פי סיווגים. לבדיקת הרישוי נוספו פרמטרים חדשים ובעלי חשיבות רבה: בדיקת אחיזת כביש, בדיקת המערכות הממוחשבות ברכב באמצעות סורקי תקלות, ובעתיד צפויה להתווסף לבדיקות הרישוי בדיקת זוויות ההיגוי. אצלנו, הוספת בדיקת רעשים מכלי התחבורה, לרבות רכב דו גלגלי כפי שנהוג באירופה, תשמור על סביבה שקטה, ותאפשר לכולנו להשכים ליום נהיגה חדש רעננים וערניים יותר.

עמדת הקליטה במסלול הרישוי

ההכנות לתהליך בדיקת הרישוי השנתית מתחילות בדלפק הקבלה. פרטי בעל הרכב והרכב עצמו, בהתאם למסמכי הרכב, מוכנסים למערכת באמצעות מסך קליטת הנתונים של תוכנת הרישוי החדשנית. הלקוח משלם עבור הבדיקה, וכמו כן עבור אגרת הרישוי, ביטוח החובה וכן קנסות שלא שולמו. בסיום הקליטה מופק מסמך בעבור הבוחן, המכיל את כל הפרטים החשובים, כולל היסטוריית התקלות של הרכב ותקלות שכיחות לדגם הרכב. מפתחות הרכב וטופס הבדיקה נמסרים לבוחן ובאמצעות מערכות הוידיאו המותקנות במכון הרישוי יכול הלקוח לעקוב אחר תהליך בדיקת הרכב מחדר ההמתנה. צגים מתוחכמים הנתמכים בטכנולוגיות מודרניות שפותחו בעבור שדות תעופה, צגים מפוצלים שכל אחד מהם מסוגל לעקוב אחר 8 כלי רכב, מותקנים לנוחיות הלקוח בחדר ההמתנה.
הבוחן יוצא מחניית הלקוחות אל מסלול הבדיקה שהוקצה עבורו ע"י תוכנת הרישוי. בעמדה הראשונה ייקלטו נתוני הזמנת הבדיקה באמצעות ברקוד או לחילופין באמצעות מצלמת 1.3 מגה פיקסל המסוגלת לקרוא את לוחית רישוי הרכב. בשלב זה תושלם קליטת הנתונים החסרים כגון קילומטראז' ו/או תיקון נתונים שגויים. בעמדה הראשונה מתחילה גם בחינת הרכב עצמו, בדיקת פגמים ויזואלית כגון אורות, מגבים, צמיגים וכד'. בכל שלבי הבדיקה, לרבות בבורות הבדיקה, מותקנות מצלמות סטילס או וידיאו המצלמות את הפגמים ושולחות אותן למסוף המרכזי ולחדר הבקרה, וכך מאפשרות ללקוח לקבל תמונה על מצב הרכב שתשמש אותו בהמשך בכדי לקבל מהמוסך המתקן הצעת תיקון מהירה ללא צורך בבדיקה נוספת.

כשרות לחלקים נחותים

שימוש בטכנולוגיות חדשות במכוני הרישוי יפחית באופן משמעותי את כמות בוחני הרישוי ואף ינטרל במידה רבה את טעויות הבחינה. אך האם מסלולי הרישוי יכולים לתת פיתרון אחד משמעי לכשירות הרכבים? האם ניתן לפרסם "עובר טסט" על חלקים גנריים נחותים מבלי להיות מודעים לסכנה הנובעת מהם ובכך לסכן אותנו ואת היקרים לנו? על כך נשתדל לענות בגיליון הבא. 

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים