מבחן דרך: רנו פלואנס דיזל

דובי זכאי, שרות רכב ותחבורה 


לרנו יש קלף מנצח; מנוע הדיזל שלהם מצוין וחסכוני, מנוע בנפח של -1,461 סמ"ק מייצר 110 כ"ס, לכן רכבים שנוסעים ק"מ רבים בשנה, שווה להם לעבור למתכונת הדיזל. כיום יש מעט מכוניות נוסעים (פרטיות), שמונעות בסולר, רק כ-3 אחוז, לכן ב'רנו' ראו את היכולת של ה'פלואנס' להתברג כרכב מתאים לציי רכב. ה'פלואנס' נחשבת למכונית קומפקטית, משווקת בארץ עם שתי תיבות הילוכים, ידנית שישה הילוכים ורובוטית, בעלת מצמד כפול, מעניקה למכונית בערך את אותם נתוני צריכת דלק, כ-17 ק"מ לליטר. הדגם הפשוט, הידני, שהוא בסיסי מאוד מחירו כ-113,000שקל, כאמור למרות המיסוי הגבוה. מי שרוצה להתפנק יותר עם רמת פינוק גבוהה יאלץ להיפרד מעוד כ- 10,000 בשביל הנוחות. ה'פלואנס' נראית כמכונית איכותית במבט חיצוני, יפה מעוצבת כדרכה של רנו, הישיבה בתא הנהג נוחה מאוד, (אני נסעתי בדגם הידני), החלפת ההילוכים נוחה וזריזה, הישיבה נוחה, אם כי מעט נמוכה לטעמי. גם הדרישות שהצבתי לרכב בנסיעה היו טובות. למרות גודלו כמאזדה 3, הוא קליל וגמיש, הגה נוח מאוד רדיוס סיבוב חביב למדי. הנוסע שיושב ליד הנהג נהנה ממושב נוח, שדה ראיה סביר. הנוסעים מאחור יושבים מעט נמוך אך המושב נוח ומרווח הרגליים מכובד.

* * *

בנסיעה צפונה בכביש המהיר היא השתלבה יפה, לא פיגרה אחרי אחיותיה עם מנועי הבנזין. שהגענו לכביש הצפון, בגשם שוטף פלשנו לכבישים קטנים ונסתרים, חלקם מחייבים עליות קשות. גם כאן מנוע הדיזל לא אכזב, היתרון בתיבת הילוכים ידנית של שישה הילוכים שהנהג יכול לשחק עם הילוכים תוך כדי נהיגה ולהגיע לרצף נסיעה גם במעלות הקשים.
המחיר ליבואן כנראה יהיה יותר נוח מאשר ללקוח הפרטי, לכן כדאי לשקול רכב זה לציי רכב בליסינג, מנוע דיזל אמין, צריכת דלק נמוכה יחסית ומי שיש לו הסדר עם חברות דלק למחיר מוזל לסולר יכול להגיע למחיר טוב, גם למכונית וגם לדלק, כנראה עסקה טובה. אנשי המכירות של קרסו משתדלים להחדיר את הרכב הדיזל לשורת הנמכרות, במטרה לייצר פה דריסת רגל לרכבי דיזל בעתיד, חבל שבארץ לא מעודדים את יבוא מנועי הדיזל החסכוניים, חזקים וחיים תקופה ארוכה יותר.

* * *
סיכום: נסיעה נעימה גם לנהג וגם לנוסעים, חסכוני, מתאים לציי רכב, סוחב היטב בעליות. מנוע 1,461 סמ"ק. מייצר 110 כ"ס ב-4000 סל"ד. מחיר: כ-113,000 - 130,000 שקל.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים