קריאות תיקון בטיחותיות

שרות רכב ותחבורה 


קריאת תיקון לחלק מדגמי הקנגו של רנו
חברת רנו העולמית תקרא בקרוב, במסגרת קריאת תיקון עולמית, לחלק מבעלי  רנו קנגו II  אשר יוצרו עד ה– 1 במרץ 2010 לאחד ממרכזי השירות של רנו ברחבי הארץ. סיבת הקריאה: בורג האחיזה של חגורת הבטיחות המחובר אל המושב הקדמי עלול להתרופף.
מהות התיקון:  בדיקת ברגי האחיזה במושב הקדמי והחלפתם במידת הצורך  בבורג המצופה בחומר המונע השתחררות תבריגים. משך התיקון כעשרים דקות.
כמות כלי הרכב עבורם תופעל קריאת התיקון בישראל   נאמדת בכ- 670.

הודעה לכל בעלי כלי הרכב הרלוונטיים תישלח בימים הקרובים באמצעות הדואר. בנוסף, ניתן יהיה לבדוק את הצורך בביצוע קריאת התיקון באתר האינטרנט של שירות רנו www.renaultservice.co.il , במחלקת קשרי הלקוחות בטלפון 3575* או על-ידי פניה טלפונית לאחד ממרכזי השירות של רנו.


קריאות לתיקונים במשאיות ודגמי הפיק-אפ של איסוזו


בחברת UTI, יבואנית משאיות איסוזו, מסרו לאחרונה על קריאת תיקון שלפיה נדרשים הלקוחות, בעלי משאיות מתוצר איסוזו דגם N-series  מודל שנת 2008-2010 להגיע למוסכים לצורך ביצוע תיקון בטיחותי במשאית. ב- UTI מבקשים לבצע "קריאה חוזרת" (RECALL)
לחלק מהמשאיות מדגם זה ,לצורך ביצוע התאמות עבור צמת מתג הנסיעה לאחור (מתג רוורס)
שנובע מליקוי שהתגלה במערכת התראת תאורה בנסיעה לאחור (מתג רוורס) שעלול לפגוע בתפקוד הרכב.

קריאת תיקון לדגמי הפיק אפ משנתונים 2008-2011

בהודעה נפרדת הודיעה חב' איסוזוIsuzu Motors Limited   , על הצורך לבצע "קריאה חוזרת" (RECALL) לחלק מהמכוניות מדגם זה ,לצורך ביצוע מספר התאמות עבור מושב כיסא הנהג
שנובע מליקוי שהתגלה במערכת החזרת חגורת הבטיחות למקומה לאחר שחרורה.
    שעלול לפגוע בתפקוד הרכב.

לכל בעלי הרכבים הרלבנטיים (משאיות וגמי הפיק-אפ) תשלח הודעה בכתב בימים הקרובים. לקוח שירצה לבדוק אם מכוניתו נכללת בקריאת השירות, יכול להתקשר למוקד שרות לקוחות  של  היבואן  טל מס' 03-9120000
את "הקריאה החוזרת" ניתן יהיה לבצע רק במוסכי השרות של החברה, רשימת המוסכים מפורסמת באתר האינטרנט של החברה  http://www.uti.co.il

תיקון הקריאה החוזרת יתבצע ללא תשלום , מומלץ לתאם את מועד התיקון מראש עם המוסך.
בחברת UTI   מזכירים כי על פי תקנה 306 (א) לתקנות התעבורה, בעל רכב שלא יבצע בפועל את "הקריאה החוזרת" תוך 6 חודשים  משרד התחבורה לא יחדש את רישיון הרכב ולא יתאפשר העברת בעלות.


הונדה: ריקול של מכוניות מדגם סיוויק טייפ R
בישראל מדובר ב-23 מכוניות בלבד, משנת הייצור 2009-2010.

בחברת 'מאיר', יבואנית הונדה, הודיעו לאחרונה על ריקול (קריאה לצרכי תיקון) לדגמי הסיוויק טייפ R. מהות הריקול: במכוניות אלה עשוי להיווצר מצב בו צמת ("רתמת") החוטים באזור המנוע הותקנה באופן שעלול לגרום לנזק באחד מהחוטים העוברים בתוך הרתמה,  וכתוצאה מכך פנסים מסוימים ברכב עשויים לפעול שלא כשורה.
הונדה תקרא לבעלי מכוניות אלו להגיע למוסכים לבדיקה ויזואלית של רתמת החוטים על מנת לוודא שהיא מהודקת כהלכה. זו בדיקה שאורכה דקות ספורות בלבד. במידה ובבדיקה יתגלה כי אכן נגרם נזק לרתמה, היא תתוקן בו במקום.


בדיקת אופן חיבור המפרק התחתון של מוט ההגה בחלק מדגמי סוזוקי

יצרנית הרכב סוזוקי הנחתה את מכשירי תנועה לזמן 83 מכוניות סוזוקי SX4  (4 רכבים) וסוזוקי סוויפט (79) שנמסרו ללקוחותינו מתאריך18.12.2011, ל "קריאת שירות חוזרת" (recall).
מהודעת היצרן עולה הצורך בבדיקת אופן חיבור המפרק התחתון של מוט ההגה. לכל בעלי המכוניות בהן יש לבצע את הבדיקה,  נשלחה הודעה בכתב. עם זאת, לקוח שמבקש לבדוק האם מכוניתו נכללת בקריאת השירות, יכול להתקשר לאגף השירות של החברה.
ניתן לבצע את קריאת השירות בכל אחד ממוסכי השירות המורשים של סוזוקי, בכל רחבי הארץ. רשימת המוסכים, מפורטת באתר האינטרנט של סוזוקי www.suzuki.co.il (לשונית שירות מוסכים).
התיקון יבוצע ללא תשלום והזמן הנדרש לביצוע האמור לעיל הוא כחצי שעה. על מנת לצמצם את זמן ההמתנה, מומלץ לתאם את הבדיקה מראש עם המוסך. לקריאת שירות זו לא נדרשים חלקי חילוף וביצועה יחל באופן מיידי. 

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים