כשל טכני ברכב - כן הורג

 

באיגוד המוסכים תוקפים את הדווחים שיצאו מבית מדרשם של משרד התחבורה ומשטרת ישראל, ולפיה  בשנת 2009 לא אירעו בישראל תאונות דרכים שנגרמו כתוצאה מ"כשל טכני". רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים טוען כי דיווח זה נמסר רק כשבוע לפני שהתפוצצה פרשת טויוטה, עם ה- RECALL הגדול הקשור לדוושת ההאצה של מספר דגמי רכב , למערכת הבלימה של הפריוס וכן לחקירה נוספת באשר לבעיה במערכת ההיגוי המתנהלת כעת. לדברי לוי, כשהוקם פורום התיקון הבטוח, הוצב הטיפול המערכתי ב"כשל הטכני" כמטרה מרכזית. באיגוד כתבו מאז מאות כתבות, נחקרו מאות מקרים, בוצעו אלפי מפגשים עם בעלי מוסכים, עם לקוחות מוסכים, עם רגולטורים, עם חברי כנסת ועם מאות בעלי מקצוע מתחום הרכב העוסקים מידי יום בנושאי תחבורה ותעבורה. מעבר לכך, בפורום התיקון הבטוח בדקו את המצב ואת היחס לכשל הטכני בארצות העולם המערבי. התוצאה שנחשפה היא שמצבנו רע מאד. לוי טוען בצורה חד משמעית כי כשל טכני הורג.
לפני שנים מספר, הופיעו אנשי פורום התיקון הבטוח בועדת שיינין אשר נחשבה בשעתו, על פי החלטת הממשלה, ל- "נושאת הדגל והבשורה" של העידן התחבורתי החדש. הועדה בדקה את הטיפול המערכתי של המדינה בנושא גורם הרכב ואנשי הפורום הביאו בפניה מקרים רבים של תקלות הנובעות מחינוך לקוי לתחזוקת הרכב, אי-טיפול מערכתי וממשלתי בתופעת החאפרים, עידוד ממשלתי לתופעה המסוכנת שנקראת "אובדן להלכה" המעודדת "כשל טכני" מסוכן, טיפול לקוי מאוד בפיקוח על תופעת החלקים המשומשים, חלקים בעייתיים, מתקנים בלתי מקצועיים ועוד.

בפורום התיקון הבטוח טוענים כי הכשל הזה הוא כשל אנושי, כשל של הממשל ושל החברה הישראלית כולה. בכדי להציל חיי אדם נדרש טיפול מערכתי, כאשר הכשל הטכני חייב לקבל מעמד ועליונות בכל יום מחיינו בכל הקשור לתחזוקת הרכב. מעמד חשוב זה יכול להירכש רק אם משרד התחבורה והנהלתו החדשה והמתוקשרת תפנה משאבי הון, משאבי אנוש ומשאבי ניהול איכותיים לצורך הבקרה והפיקוח היומיומיים לצמצום הסיכונים הנובעים מהכשל הטכני –
1.צמיגים: פיקוח מוגבר על ייבוא הצמיגים, על הצמיגיות ועל בעלי הרכבים (ובמיוחד – רכב כבד, הסעות תלמידים, הסעות בכלל, רכב פרטי, דו-גלגלי ועוד) בכל הקשור לנסיעה עם צמיג מסוכן ושמסכן אחרים.
2. פיראטיות בתיקון כלי רכב: עשרות אלפי כלי רכב מטופלים במדינת ישראל באמצעות מתקנים ללא פיקוח, והמדינה על כלל מוסדותיה - לרבות בתי המשפט הנוהגים בסלחנות יתרה, תוצר של חינוך, ככל הנראה -  אדישה לתופעה זו.
3.אובדן להלכה: נדרש טיפול דחוף ובהול בכל הקשור לתופעה מסוכנת זו המכניסה ממון רב לבעלי הון מסוימים אך מסכנת את כולנו בכל יום וכל היום.
4.הכשרות מקצועיות: התאמת ההכשרות המקצועיות והפניית משקל רב יותר לחינוך לתחזוקה בטיחותית ו"תיקון בטוח" לכלל העוסקים והקשורים לענף הרכב:  מנהלי המוסכים, עובדי המוסכים, שמאי הרכב, קציני הבטיחות, נהגים מקצועיים, מורי הנהיגה וכד'.
5. חלקי חילוף משומשים: פעולות בקרה, פיקוח וצמצום השימוש בחלקי מתלה, חלקי היגוי, צמיגים שמקורם מרכב אחר שעבר תאונה ו/או מרכב שנגנב לצורך מילוי הביקוש הנ"ל.
6. חלקי חילוף בטיחותיים: הפעלת משטר בדיקות מיוחד ושונה בכל הקשור לחלקי היגוי, בלימה, אומי אבטחה, שסתומי צמיגים ועוד חלקים קטנים וחומרים "קטנים" העלולים לגרום לסיכונים גדולים.
 לדברי לוי, אם נמשיך לטמון את הראש בחול ואם משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לא ישנה את מבנה סדרי העדיפויות שלו בתוכניות העבודה הרב שנתיות שלו, אנו נמשיך ונתייחס לכשל הטכני כסיפור צהוב על יצרנית רכב  זו או אחרת במקום שנחנך לאורח חיים של בטיחות ושל התייחסות רצינית לכל הקשור לתיקון כלי רכב בישראל.

 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים