בנתיב ההתרסקות

 הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נמצאת בדרך לרוויזיה או להתפרקות * בתום שנה מוצלחת לכאורה בכבישים, הרשות נמצאת מול שוקת שבורה ניהולי - אין יו"ר, אין מנכ"ל, אין חברי דירקטוריון * בכירים לשעבר ברשות: "הרשות מתנהלת באופן כאוטי" *  שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק: "המצב מסוכן" * דר' יעקב שיינין, אבי רעיון הרשות: "אם הרשות הייתה אפקטיבית היינו מגיעים ל-200 הרוגים בלבד. אני שוקל הצעה להתמנות לתפקיד יו"ר" * שר התחבורה, ישראל כץ: "אנחנו מנסים לאתר את האנשים המתאימים"

 


 שנת 2009 הייתה, באופן יחסי כמובן, טובה לכבישים. מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2009 עולה כי  בהשוואה לנתוני 2008, נרשמה  ירידה של כ-17% במספר התאונות הקטלניות וירידה של כ-23% במספר ההרוגים. 100 הרוגים פחות מאשתקד.
ואולם לפני שמברכים על המוגמר חשוב לזכור: המספר הכולל של התאונות עם נפגעים ירד בכ-1.5% בלבד ובמספר הנפגעים הכללי (כולל הרוגים) לא חל שינוי. כאשר שר התחבורה ישראל כץ נשאל על הסיבות להצלחה היחסית הזו ייאמר לזכותו שהוא לא לוקח קרדיט אבל גם דואג שאף אחד לא ייקח: "זה בעיקר כוח עליון" הוא מסביר. מנכ"ל עמותת אור ירוק שמואל אבואב נותן להצלחה לכאורה הזו הסבר קצת יותר ארצי. הוא מונה חמש סיבות למצב: שיפור התשתית, בטיחות כלי הרכב,  פינוי חילוץ והצלה מקצועיים יותר (מה שמסייע בהצלת הפצועים קשה)  אכיפה וכמובן הסברה. "זה לא מזל ולא כוח עליון" .

התרסקות ברשות הלאומית לבטיחות

 נשאלת השאלה  מה עלינו ללמוד ולהסיק מכך  שבתומה של שנת 2009 הטובה בתחום הבטיחות בדרכים מצויה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ב"משבר העמוק ביותר במהלך שנות פעילותה"?   אין מנכ"ל – יאיר דורי קצין בכיר בחיל האוויר לשעבר התפטר אחרי שנתיים בתפקיד; אין יו"ר – זיוה פתיר היו"ר התפטרה. גם מועצה ציבורית אין. התקציב קוצץ מאוד ואושר באופן חלקי ורק בדקה ה-90 ובוודאי שהוא אינו דומה לתקציבים עליהם המליצה וועדת שיינין. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מתנהלת לדעת בכיריה לשעבר באופן כאוטי לחלוטין.  מהתרשמות אישית עולה שהאווירה במסדרונות הרשות היא אווירת "נכאים" ותחושה כללית של כישלון ואי מסוגלות. האם זה מקרי? או שבבסיס הרעיון להקמת הרשות יש מלכוד פנימי שלא יאפשר לגוף שפועל במתכונת שכזו לפעול כמו שצריך: ממעל, שר תחבורה ומנכ"ל משרדו, דומיננטיים מאוד וחפצי כוח פוליטי ותקציבים. מן הצד: משרד אוצר קמצן בתקציבים גם כשמדובר ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ומלמטה הציבור שמיוצג לצורך העניין על ידי עמותת "אור ירוק", עמותה חרוצה זריזה מלאת מוטיווציה  שנראה לכאורה שהיא בעצם זו שעושה את העבודה וקוטפת את כל ההילה ההסברתית שיש למאבק.  בשפת החבר'ה: עושה לרשות הלאומית לבטיחות בית-ספר. כל מי שנשאל על הרשות לבטיחות בדרכים מדגיש את חשיבותה. המילים ומושגים כגון "תוכנית אסטרטגית" "תכלול" פיקוח, יישום סינרגיה הם  המפתח להקטנת השכול כתוצאה מהכבישים.  בתכל'ס – לא נראה שמישהו יותר מדיי מודאג מן המצב.   
עמותת אור ירוק הגישה עתירה לבג"ץ כנגד שר התחבורה ישראל כץ לחייב אותו למנות מנכ"ל, יו"ר וועדה מקצועית.

"שערורייה"

ובאין מנהלים ברשות הלאומית לבטיחות שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק, עמותה  פרטית לבטיחות בדרכים, הוא כרגע ה"מבוגר האחראי בישראל בתחום".  במקרים רבים הוא הראשון ולרוב היחידי שמתראיין בתקשורת, מסביר, מפרשן ונוקט עמדה אמיצה בכל הקשור למצב בכבישים.  אבואב, בעברו מנכ"ל משרד החינוך, השיכון וראש מועצת טבעון מבין עבודה ציבורית. יש הטוענים שהצלחתה ההסברתית  של אור ירוק וכן הצלחה משמעותית של כמה מיזמיה  הינה הסיבה לתסכול העמוק שפשה ברשות לבטיחות בדרכים. "אנחנו הקומה השנייה. שכל אחד יעשה את עבודתו. אולי אנחנו חזקים מאוד בהסברה אבל הם אמורים להיות חזקים בביצוע וכרגע לא קורה אצלם כלום".
כיצד אתה רואה את מצבה של הרשות לבטיחות בדרכים כיום?
שמואל אבואב: "המצב של הרשות לבטיחות בדרכים הוא מצב בעייתי ושברירי מאוד. הייתי אומר מסוכן.  אין מנכ"ל, המועצה הציבורית התפזרה. זו שערורייה בקנה מידה ענק. אינני מכיר כיום גוף ציבורי ללא מועצה ציבורית חוץ מהרשות לבטיחות. הכתובת הברורה לכך היא השר. זה תפקידו, הטילו עליו להיות אחראי מטעם הממשלה להיות אחראי על הרשת ולוודא שהתוכנית הלאומית שהגתה וועדת שיניין תצא לפועל".  

יש סיכוי לתוכנית שכזו להתממש כשיש שר תחבורה שלוטש עיניים לגבי התקציבים והסמכויות של הרשות?
אבואב: "כל שר שיבקש להכפיף את הרשות אליו ולהעביר אליו תקציבים הוא חוטא ושוגה ומפורר את המהות של הרשות הלאומית. לא סתם הקימו רשות לאומית שתהייה עצמאית. עשו זאת  כדי שתוכל לפקח גם על היחידות במשרד התחבורה לצד כל שאר הגורמים והמשרדים הממשלתיים. הרשות לבטיחות בדרכים אמורה לפקח על משרד התחבורה, לא ההפך.  היא אמורה לפקח ולתכלל. צריך לחזק אותה, לא לפורר אותה ולא להחליש אותה ולא להזיז אותה. צריך לתת לה לפעול. זה תפקיד השר".
מה יקרה אם הרשות לא תחזור לתפקד?
"בלאגן. המצב יחזור לסורו.  ישראל לא תצליח לעמוד ביעדים שנקבעו, הורדה ב- 25% במספר ההרוגים בכבישים  במהלך החמש השנים  הקרובות. הם הגוף המבצע. אנחנו הגוף ההסברתי. התפקיד של המדינה הוא להוציא לפועל את התוכנית. אנחנו הסנגור הציבורי. 
אולי להפריט?
"בשום פנים ואופן לא. אסור להפריט את המחויבות לציבור".
אולי אתה תהיה מוכן להסכים להיות המנכ"ל הבא של הרשות?
אבואב: בשום אופן. אני לעת זו את תפקידי בתחום הציבורי סיימתי. אני חושב שראש הממשלה בנימין נתנהו צריך להבין עד כמה הנושא של תאונות הדרכים והורדת מספר הרוגים הינו אפשרי. הוא חייב להבין שזו מהמשימות החבושות בחברה מתוקנת. זה לא תלוי רק בריבונו של עולם כמו שהשר חושב". 

 יעקב שיינין: הרשות לא אפקטיבית

הכלכלן ד"ר יעקב שיינין עמד בראש הוועדה שהגישה את הדוח המפורט ביותר שנעשה אי פעם בנושא, ובעקבותיו הוקמה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. "הרשות היום נופלת בין הכיסאות. לשר יש פונקציה אחד שעליו ליצור תשתיות לתחבורה והמצב השני לבדוק את הבטיחות. עליו ליצור תחבורה יעילה. כבישים, מסילות ברזל, תעופה בטוחה.  הוא לא אמור לדאוג לבטיחות. המצב של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מדאיג. אני חושב שהרשות זקוקה למקור כספי עצמאי והיא לא תהיה תלויה בכספים שיקצו לה או לא יקצו לה. הובטחו לה 550 מיליון שקל וזה כרגע לא קורה. 
מה יהיה?
שיינין: "לא יודע. אני מקווה שמישהו יתעשת. אם הרשות הייתה אפקטיבית, יותר אסרטיבית,  המצב היה היום טוב יותר. היינו יכולים לסיים את שנת 2009 עם 200 הרוגים בלבד. אפשר לעשות זאת עם עבודה נכונה". 
אם יציעו לך את התפקיד של יו"ר הרשות?
אם יבקשו ממני לא הייתי לסרב.
הציעו?
יש דיבורים. נשאלתי ואמרתי שאני מוכן.

תגובות

שר התחבורה, ישראל כץ: ירשנו מצב לא טוב. אנחנו מנסים לאתר את האנשים המתאימים וברגע שנאתר אותם הם ימונו לתפקידם.  הרשות הוקמה בהוראת שעה והיום נבחנים דרכים חדשות. הטלתי על אדם שהוא לא פוליטי, מנכ"ל המשרד להכין עבודת מטה בנושא.
היו"ר לשעבר, זיוה פתיר: "הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הינה גוף חשוב והצלחתה  תלויה רבות בתקשורת". לשאלה - מדוע אם כן התפטרת? - סירבה לענות.
 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים