יצרנית המרכבים פלסן סאסא רכשה 60% מחברת ארטיס

שרות רכב ותחבורה 


 בחברת פלסן סאסא נאלצים להתמודד בימים אלה עם ירידה בפעילות, וזאת לאחר הפחתה של החוזים שהיו לה עם הצבא האמריקאי שפעל עד לאחרונה בעיראק. פלסן, שמנוהלת על ידי דני זיו, הציגה ב 2010 מחזור שיא של 870 מיליון דולר, אבל ב-2011 נרשמה ירידה מהותית בהזמנות הישירות והעקיפות, וזאת בהתאם לשיתוף פעולה הדוק שלה כקבלן משנה, עם חברת אושקוש האמריקאית. החברה נאלצה לפטר מאות עובדים, שמרביתם תושבי הפריפריה הצפונית. הפחתת הפעילות של הצבא האמריקאי באפגניסטן עתידה לגרום להפחתה נוספת בפעילות הענפה.
החברה שעוסקת בפיתוח ובייצור של מערכות מיגון לכלי רכב צבאיים, רכשה את השליטה (60% מהמניות) בחברת ארטיס האמריקאית, וזאת תמורת סכום שנאמד ב- 25  מיליון דולר.
בחברת ארטיס שבסיסה בוירג'יניה (ארה"ב) מועסקים 40 מהנדסים העובדים במחקר. החברה פיתחה מערכת מיגון אקטיבית המכונה ' Iron Curtain ' עבור DARPA  , שהיא סוכנות המחקר והפיתוח של מערכות נשק למשרד ההגנה האמריקאי. מערכת זו  מיועדת להתקנה בכלי רכב משוריינים בעל עבירות גבוהה בתנאי שטח קשים. מערכת המיגון האקטיבי מופעלת ע"י חיישנים מבוססי רדאר, שמיירטת רקטות וטילי נ"ט לאחר זיהויים ע"י מערכת הרדאר.  מרגע זיהוי הפעלתה, יורה המערכת לוח פלדה שפוגע בטיל, מרסק אותו וגורם לנזק מינימלי ליושבי הכלי עצמו.  יש לציין שעד כה ארטיס טרם קיבלה הזמנות לייצור סדרתי של מערכת ההגנה האקטיבית שפותחה בחברה.  הערכה היא שהרכישה תאפשר להרחיב את סל המוצרים של פלסן בתחום מיגון כלי הרכב הצבאיים שבהם עיקר פעילותה, והיא תחזק את מעמדה בפלח השוק של כלי הרכב הצבאיים הקלים.
נציין כי בקרוב עתיד להיות מסוכם מכרז גדול של הצבא האוסטרלי למיגון 1,400 כלי רכב מהדור המתקדם של ההאמרים.  בחברה מעריכים שהרכישה הנוכחית תאפשר לה להשתלב כקבלן משנה בפרויקט, וזאת בשיתוף פעולה עם חב' תאלס אוסטרליה, שהיא הקבלן הראשי של הפרויקט. סיכוייה של חברה זו לזכות במכרז גדלו לאחרונה , כשזכיה בו עתידה ליצור תעסוקה רבה במיגון וכניסה לייצור סדרתי בתוך 18 חודשים  במסגרת הפרויקט האוסטרלי הגדול.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים