איגוד המוסכים מריץ את ערכת ה- אוטו-פיינטשופ

 

 

באיגוד המוסכים החלו בימים אלה להריץ את ערכת ה- 'אוטו-פיינטשופ', ערכה שיוצרת מהפיכה בתמחור צביעת רכב . מדובר בערכה מקצועית להליכי תיקון ושיחזור צבע הרכב. הערכה כוללת מדריך מקצועי ותוכנה חדשנית לחישוב עלויות צביעת הרכב מבית איגוד המוסכים בישראל.
בשלב זה הערכה החדשה הוצגה במספר סניפים של האיגוד, וזאת במסגרת סדרת ערבי הדרכה מקצועיים לתהליכי צביעת הרכב. בעלי המוסכים והמנהלים המקצועיים הרלבנטיים התנסו בשימוש בערכת "אוטו פיינטשופ" ובתוכנה הנלווית לה. במהלך ההדרכה, שההיבט הטכני בה מועבר בכישרון רב ע"י מר איתי בן חיים ממוסך דלתא, בוצעה הדגמה וניתנו הסברים לשימוש נכון ומקצועי בערכה.
באיגוד המוסכים מציינים כי הערכה מהווה כלי עזר למוסך להערכת זמני שחזור הצבע בחלקי המרכב המוחלפים ו/או המתוקנים ברכב ולתימחור. התוכנה עומדת לצד תוכנות בקרת השמאות השונות בהן משתמשים השמאים, וניתן ורצוי להשוות ביניהן.
רונן לוי, יו"ר אגוד המוסכים בישראל, מציין כי ברוב מדינות העולם המערבי, ערך עבודת צביעת הרכב נמדד על בסיס שעות עבודה X תעריף שעת העבודה במוסך בתוספת עלות החומרים בהם השתמש המוסך לצביעת חלקי הרכב הפגועים. חישוב זה הינו ראוי ומדויק, הן לבעלי המקצוע והן לאלו המשלמים עבור התיקון.
בניגוד למקובל באירופה, בישראל ישנן מספר תוכנות לבקרת שמאות, בהן משתמשים רוב שמאי הרכב לצורך עריכת אומדן הנזק. שמאי הרכב התרגלו במשך השנים, לרוב, לסכם (לעיתים בהסכמה ולעיתים לא) עם בעלי המוסכים מחיר גלובלי לעבודות הצבע ברכב. שיטה זו השגויה מבסיסה, השתרשה, והשכיחה את בסיס תימחור עבודת העוסק במקצועות המוסך כפי הצורך וכפי שנהוג בעולם.לוי מציין כי האבסורד בשיטת 'הגלובאלי' טמון בהיעדר רכיב ההתקדמות הרבה שהושגה בשנים האחרונות בטכנולוגית תיקון המרכב והצביעה. באיגוד המוסכים טוענים כי מאחר ושמאי הרכב לא השתמשו/משתמשים בתוכנות אשר ברשותם לצורך ביצוע אומדנים מדויקים לקביעת עלויות צבע ברכב, הרי שבפועל תוכנות הבקרה השונות אינן מעודכנות כנדרש בעלויות מנות הצבע והחומרים העדכניים ו/או לא מתחשבות בהן. מכיוון שכך, באיגוד המוסכים מציינים שהמערכת עברה כבר את המבחן המשפטי הראשון  שממנו עולה כי שמאי חברות הביטוח אימצו את שעתון הצבע שבתוכנה ולא הייתה מחלוקת לעניין מספר השעות. באיגוד רואים בכך הצלחה בהטמעת משטר התימחור השעתי החדש, המחליף את התימחור ה - "גלובלי". עם זאת ועדיין, אנו עדים לניסיון של חברות הביטוח ליצור "פיקוח" על מחירי שעות העבודה, ו- "ליישר קו" עם מחירי מוסכי ההסדר - תופעה אשר וועדת האתיקה לשמאים של משרד התחבורה כבר פסלה.
יש לציין כי באיגוד המוסכים החליטו לבצע עדכון תקופתי של התוכנה, במקביל לשינויים שיהיו בממוצע תעריפי החומרים בישראל, כך שבעלי המוסכים יוכלו לרכוש את העדכון בעלות נמוכה יחסית (התעריפים יפורסמו באתר האיגוד). באיגוד מקווים שהתוכנה החדשה תחולל מהפכה חיובית במוסכים, באופן שכל הנוגעים בדבר יעבדו בסופו של דבר על בסיס משוואה ידועה מוסכמת והוגנת. המחשבון הוא פשוט להפעלה ואינו דורש ידע מיוחד בהפעלת מחשב. באיגוד הקפידו כי השימוש יהיה פשוט מאד ועם זאת ידידותי, מרהיב ומהפכני. למחשבון מצורפת חוברת הסבר המפרטת את שעתוני הצבע עליהם מתבסס המחשבון וכן חומר הדרכה טכני שנכתב על ידי מומחה לצביעת כלי רכב.

 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים