משרד התחבורה: רישום לאובדן מחדש במתכונת חדשה

שרות רכב ותחבורה 

במשרד התחבורה מתכוונים ליישם במתכונת חדשה את הכוונה לרשום ברישיון הרכב את התאונות הקשות שעבר הרכב.
כזכור, לפני מספר חודשים הופעל הנוהל ('נוהל 22') למשך שבועות ספורים, אולם כעבור חודשיים ההפעלה הנסיונית של הנוהל בוטלה. הביטול נעשה עקב חוסר השוויון והאחידות שבין הרכבים המבוטחים לבין אלה שאינם (כגון רכבי הליסינג), כשהוא מקנה יתרון לרכבים שאינם מבוטחים בקולקטיב עצמי של ציי רכב, ולא בחברת ביטוח.
הוראת נוהל מס' 22 הופנתה במקור לשמאי הרכב, שעיקרה הוא 'חובת מסירת פרטים על מצבו של רכב'. במשרד התחבורה ציינו בהוראת הנוהל כי שיעור הנזק שנגרם לרכב הינו מידע בעל חשיבות רבה שיש לו השלכה על בטיחות הרכב וגם על ערכו המסחרי. ברור כי שיעור נזק גבוה מעיד לעיתים קרובות על כך שהרכב ניזוק באופן קשה ותיקונו הבטוח מחייב נקיטת צעדים אשר יבטיחו כי הרכב תוקן במקצועיות ובהתאם להוראות היצרן. על מנת לאפשר פיקוח על כלי רכב שניזוקו באופן קשה, ישנה חשיבות לקבלת מידע בדבר שיעור הנזק שנגרם לרכב משמאי הרכב, והגילוי לציבור. בדרך זו ניתן יהיה לפקח הן על שמאי הרכב, הן על המוסך שתיקן את הרכב והן על בעל הרכב המוטלות עליו חובות על פי דין בנוגע לתיקון הרכב ,שמטרתן להבטיח שרכב שעבר תאונה ותוקן, לא יסכן את הציבור ולא יפגע בשלומו וביטחונו. בנוסף לכך, ללקוח הפוטנציאלי יהיה כעת מידע גלוי ביופיע במישרין ברשיון הרכב, כך שיתאפשר לו לקבל החלטה מושכלת בדבר רכישת הרכב. כמו כן, מידע זה יאותת למי שרכש רכב משומש לפנות לקבלת מידע ממוסך שטיפל ברכב או ממבטח שביטח את הרכב, לו הוא זכאי בהתאם לחוק מכירת רכב משומש.
ההגדרה של "רכב במצב אובדן להלכה":  רכב שניזוק בתאונה והוכרז על-ידי המבטח כ"אובדן להלכה" כמשמעותו בתקנות הפיקוח על עסקי הביטוח. המשמעות היא שכל רכב יוגדר בהגדרה זו כאשר הוא מועבר למגרש/סוחר לצורך שיקום ולא לפירוק לאחר תאונה, ללא קשר לאחוזי הנזק שלו. בכך, החוזר מחיל את חובת הדיווח ביחס לכל העסקאות המתבצעות ברכבים לאחר תאונה באמצעות חברות ביטוח וליסינג. בהתאם להוראת הנוהל (הוותיק), כל שמאי הרכב מחויבים לדווח על "רכב במצב אובדן להלכה", באופן ממוחשב באמצעות הכרטיס החכם המשמש כיום לדיווח על אובדן גמור. השמאי יסמן במקום המתאים "רכב במצב אובדן להלכה". מידע זה יירשם ברישיון הרכב. השמאי נדרש למלא את חלונות המידע : שם ומס' ת.ז השמאי, שם בעל הרכב, פרטי הרכב ועוד. הדיווח ייעשה ע"י השמאי המטפל תוך 45 ימים מיום קרות התאונה. נדגיש כי פרטי הנוהל המעודכן עדיין לא נמסרו.

פנים חדשות לנוהל הרישום

משה קירמאיר, ראש תחום הדרכה, פיתוח ושמאים במשרד התחבורה, הודיע לאחרונה כי חוזר 22 לרישום תאונות קשות ברישיון הרכב יוצא שוב לדרך, הפעם  בוורסיה חדשה ובעלת אחיזה בחוק. לדבריו, כפי שנאמרו בהשתלמות לרכבים חשמליים והיברידיים (שערך איגוד השמאים) בקרוב שוב יזכו הרוכשים רכב משומש לקבל את כל המידע הדרוש.
יהודה יגן, יו"ר ענף הרכב באיגוד, ציין שאיגוד השמאים מעוניין להיות שותף, לבקרה ולאכיפה של הוראת נוהל 22 עם משרד התחבורה, ושמאי הרכב מצפים להיות שותפים לעריכתו "ולוודא כי שמאי הרכב יתנו שרות מקצועי, בנאמנות, בהגינות, ללא משוא פנים וללא כל תלות וזאת לצרכי גילוי נאות לצרכן"
גם עזרא שוהם, יו"ר איגוד השמאים, ברך על החלטת משרד התחבורה להחזיר את נוהל 22 לתוקף. שוהם אף הביע תקווה כי הנוהל יחזור בגרסה מורחבת יותר ויחול על כל הרכבים שניזוקו בשיעור של 30% ומעלה. שוהם מציין שהנוהל המחודש חייב לחול על כולם, כולל כל חברות הליסינג. בדרך זו ללקוחות תובטח רכישה בטוחה של רכבי יד שנייה.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים