ניסאן NV200: הכלאה בין ואן לטנדרון


ניסאן NV 200 מסחרי הוא בעצם הכלאה בין וואן לבין טנדרון זעיר, ובכך נראה שנפתחה נישה חדשה של רכבים מסחריים שלא היתה קיימת בארץ בגודל זה. מדובר ברכב חסכני, יעיל ומודרני - שיתחבב בנקל על הנהג המקצועי. בוחן 'רכב ותחבורה' עשה סיבוב היכרות.

כתב וצילם: דובי זכאי

 

יצרני המכוניות והמשאיות מתהדרים לעיתים באותיות ומספרים לשמות הרכבים שלהם. לעיתים, הקשר בין המספרים והאותיות הם תרגום של היצרן לדגם ולכ"ס. לעיתים שם הרכב והאות המצוינת מקרי וסתמי. אבל אצל ניסאן השם של הדגם מקושר, ה-NV 200,  פירושו:  New Vehicle. הניסאן המסחרי הפך לעולה חדש בארצנו, ועם הגעתו הוא מביא עמו בלבול בקריטריונים המסורתיים בין טנדרון לבין וואן מסחרי. הרכב של ניסאן הוכרז בתערוכת טוקיו בשנת 2007, ורק בשנת 2009 החלו מכוניות ראשונות לרדת מפס הייצור. בשנת 2010 כבר זכה הוואן הצעיר בתואר 'וואן השנה'. עוד תואר חשוב, בתחרות על מונית העתיד של העיר ניו יורק, מתוך שלוש מועמדות סופיות, זכתה ניסאן NV בחוזה שמן. אספקת 13,000 מוניות צהובות, במשך 10 שנים לעיר. ועוד משהו; במסגרת שיתוף פעולה עם הסינים, מיוצר בסין על בסיס ניסאן ה-NV רכב חשמלי, והדגם הניסיוני אמור להשתחרר לניסוי בקרוב.

ואן - טנדרון

דגם ה-NV200 החליף את ה'וואנט'. למעשה הדגם הנוכחי שונה מקודמו, כשהמתכננים יצרו הכלאה בין וואן לבין טנדרון זעיר ופתחו נישה חדשה של רכבים מסחריים שלא הייתה קיימת בארץ בגודל זה. התחושה של הנהג - שהוא יושב בוואן, אבל הוא למעשה טנדרון מפותח. וואן מאפשר לנהג תחושה של שליטה על השטח מגבוה. להבדיל מטנדרון ברלינגו, קנגו ודומיהם, הנהג יושב בגובה של רכב פרטי. המשקל של הניסאן נמוך יחסית, 1.3 טון וגם המשקל מזכיר לנו שאנו למעשה נוהגים בטנדרון. יתרון או חיסרון? ובכן, הרכב גבוה וצר, צריך ללמוד מעט את התנהגות הרכב. סיבוב או שניים לנהג המנוסה יתנו לו את התחושה, כדי שלא יאבד את הביטחון בזמן הנהיגה.
דלתות הכניסה לנהג ולנוסע מרווחת, נוחות לכניסה ויציאה. שתי דלתות הזזה מאחור עם  מפתח רחב, המאפשר כניסה נוחה לנוסעים. המושבים האחוריים די פשוטים, אין בהם פינוק מיוחד, אך יתרונם שהם קלים לקיפול, מאפשרים משטח הטענה גדול של למעלה מ-4 מ'. גם הגובה המקסימאלי, 1,358 מאפשר הכנסת מטען נפח רב. המשקל של המטען עדיין קרוב למשקל הטנדרונים, בסך הכול 667 ק"ג.

סוחב בעלייה

בתחילת הנסיעה חשדתי שהמנוע הזעיר יחסית, יאכזב בעלייה הראשונה, לא יעמוד במשימה. כאמור, המנוע בנפח של 1.5 ליטר, (אם לדייק, 1,461 ליטר) ולא יסחוב כראוי חמישה בוגרים ובעליה. אבל המנוע עמד במשימה ובכבוד. דחסנו עוד אדם, כך שהיינו שישה בוגרים. הרכב הפתיע בעליות לרמת הגולן, מצפון הכנרת דרך חד נס לבית המכס העליון, זו עליה מתונה אך ארוכה וקשה, סיבובים רבים בכביש מחייבים האטה והאצה. הניסאן עשתה זאת בלי בעליות. המנוע, בא מבית טוב ומפנק, רנו ועושה את העבודה. אם אתם זוכרים במסחריות הישנות שילבו מנועים של 1.9 ליטר, לאט-לאט ירד הנפח וכיום מסתפקים בנפח של 1.5 ליטר שמספק 85 כ"ס, שילוב מוצלח של גיר חמישה הילוכים יעיל. אמנם דרגת הזיהום גבוהה יחסית (14 מתוך 15) אך נראה שניצולת הסולר טובה, קרוב ל-20 ק"מ לליטר בתצרוכת משולבת עירוני ובין עירוני. הרכב סוחב היטב בעליות למרות שהעמסנו עליו חמישה בוגרים, (שניים שמנמנים) וטיפסנו איתו את עליות לרמת הגולן.
הפשטות של ה-NV200 היא אולי יתרון. הפשטות הורידה ממנה אביזרי הפינוק לטובת הורדת המשקל. מי שמחפש פאר ונוחות כנראה לא בנישה הנכונה, זהו רכב עבודה, בעיקר לחלוקה עירונית שמאפשר להכניס הרבה נפח עם מקום גדול יחסית מהמתחרות.


נוחיות לנהג

כבר ביציאה מהחניה, של חברת 'ניסאן', אי שם בדרום תל אביב, אני מגלה שהמכונית נוחה לנהיגה, התמרון בתוך החניון האפלולית והדחוסה נותן לנו אפשרות לבחון את קלות ההגה, יכולת הניוד והפיתול בין כלי הרכב הרבים בחניון, נוצרו מעברים צרים שמדגישים את יכולת השתחלות לחניות צרות לצרכי חלוקה בכרך הגדול.   
בנהיגה הישיבה גבוהה ונוחה לנהג. ידית ההילוכים במיקום נוח להחלפה. במקום שעונים גדולים ועגולים - שני מחוונים קטנים מציינים את הסל"ד ואת כמות הדלק שנותרה. השעונים האחרים פשוטים ובעיצוב נקי. הקונסולה המרכזית נוחה, בטווח הושטת יד, תאי אכסון רבים, בין המושבים הקדמיים יש תא ובתוכו תא נסתר, עליו מונח כעין מגשון קטן להנחת המפתחות. אין מקום למפתח, אלא יש כפתור התנעה, כעין רמז לכל רכבי הפאר (מרצדס, לנד רובר, וולבו ועוד). "הנה, גם אני, ניסאן מסחרית, יכולה"... בלוח השעונים עם הכנסה להילוך אחורי נדלקת מצלמה שמראה את הדרך לאחור. המראות בצידי הרכב פשוטות, אם כי נוחות וממלאות את תפקידן. קוטר הגלגלים הנמוך יוצר משטח נמוך יחסית, שתי דלתות הצד בשני צידי הרכב, כאמור, מקלות על הכניסה והיציאה של הנוסעים וגם הטענת מטען.
המסחרית החדשה של ניסאן תציע, מלבד אבזור שימושי סטנדרטי (מערכת שמע וחלונות חשמליים), גם מצלמת נסיעה לאחור, אבזור בטיחות מלא שכולל בלמי ABS, בקרת יציבות אלקטרונית (ESP) ואפילו עוגני בטיחות למושבי תינוקות (איזופיקס).
העיצוב של החלק הקדמי מזכיר וואנים גדולים ממנה, גם הפרופיל מזכיר את הוואנים החדישים של יונדאי, (i 800), הדלת הקדמית גדולה, עם חלונות המשתפלים קדימה ומרווח כנסיה נאה. אורך הרכב 4,400 חלקו הגדול, האחורי  משמש כשמטח הטענה נעה, כאמור למעלה מ-4 מ', הרצפה נמוכה יחסית להטענה, דלתות אחוריות נפתחות למעלה מ-90 מעלות.
מושבו של הנהג יחסית לנוסעים מפנק, ישיבה גבוהה שולטת, ידית הילוכים במיקום נוח, הגה רך בקוטר נעים, עם יכולת של תנועה זריזה והשתחלות מכובדת גם למקומות הטענה קשים. גם לנוסע ליד הנהג מרווח רגלים מכובד, הנוסעים מאחור דיווח על מרווח רגלים נוח, מושבים פחות נוחים אך בגובה בסדר ואפשר להשקיף על הנוף מהחלונות.

בשורה התחתונה

כמה צ'ופרים מקבלים רוכשי ניסאן NV200; כאמור חלל הטענה גדול, (יחסית לאחרים), מצלמת רוורס, יעילה מאוד מאפשרת כניסה בטוחה לחניה, או נסיעה לאחור למשטח הטענה. צריכת דלק טובה, כמעט 20 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת עירונית ומחוץ לעיר. בעיית המחיר נותרה כאובה, שכן המחיר הבסיסי מעט גבוה מהמתחרות. הפיצוי: תוספת נפח הטענה.

-----------

תעודת זהות

מנוע נפח: 1,461 ליטר.
הספק מירבי: 85 כ"ס ב-3750 סל"ד.
תיבת הילוכים: 5 הילוכים.
הנעה: קדמית
צריכת דלק משולבת: 19.7 ק"מ לליטר.
אספקת דלק: הזרקה ישירה, מסילה משותפת.
אורך/ רוחב/ גובה: 4,400, 2011, 1860 מ"מ.
שלוחה קדמית: 835 מ"מ.
שלוחה אחורית: 840 מ"מ.
מרווח גחון: 158 מ"מ.
משקל עצמי: 1333 ק"ג
משקל כולל: 2000 ק"ג.
משקל העמסה: 667 ק"ג .
בטיחות:
ABS - למניעת נעילת גלגלים בכביש רטוב.
EBD- חלוקת מאמצי בלימה
BAS- הגברת כוח בלימה בזמן חירום.
ESP- מערכת בקרת יציבות אלקטרונית.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים