ניסאן מאיצה את בדיקות העמידות והחסינות של דגמי הפיק-אפ והמשאיות הקלות 

 

בחטיבת כלי הרכב של ניסאן בארה"ב מאיצים בימים אלה את 'מבחני ההישרדות' של כלי הרכב המיועדים לעבודת שטח. הכוונה היא בעיקר לדגמי הפיק-אפ הגדולים של החברה המיועדים לנשיאת משקלות ולעבודה בתנאי שטח קשים. המבחנים החדשים, 'Body durability testing' , 
מיועדים לבחון את רמת האמינות של מכוללי הרכב, המרכב והאביזרים בתנאי עבודה שוחקים במיוחד. כמובן שהמבחנים הללו מהווים נדבך חשוב בתהליך פיתוח הרכב, כשהתוצאות אמורות להוות נקודת מפתח לייצור של רכיבים ומערכות טובים ואמינים יותר. עד כה התבססו מבחני החוסן על שני מבחנים נפרדים. הראשון הוא מגרש הניסויים הפיזי של יצרני הרכב, והשני הוא סימולציה ממוחשבת של הפעלת הרכב במגוון של תנאים פיזיים קשים. בניסאן החליטו להפריד את מערך הבחינה כך שכל חלק ורכיב יעמדו בבחינה ברמת הרכיב הבודד. בחינה איכותית שכזאת תאפשר להפחית את עלויות הפיתוח. הבעיה בשיטה זו טמונה הן בצורך בתכנון קפדני של מערך הניסויים, כשהמטרה היא להבטיח שהניסוי יכלול את מגוון התרחישים האפשריים בשטח (כגון ויברציות משתנות, עומסים שונים, שחיקה וכו'). לאחר שהפרמטרים הללו הוגדרו היטב, אזי נדרש להבטיח שכלי הניסוי יתאימו לבחינה, והחלק ייבדק כהלכה. במילים אחרות: תוצאות הבדיקה חייבות להיות תקפות ומהימנות, כך שבפועל לא יתגלו מאוחר יותר כשלים שקשה ויקר מאוד לתקנם.
מהנדסי הפיתוח של ניסאן במרכז הבחינה החליטו לנצל מידע שנלקח מדגמי רכב דומים על מנת לשלבם במערך הבדיקה. כך, לדוגמא, נבחנו העומסים והוויברציות בתא המטען של דגמי הפיק-אפ הגדולים, ועימם נעשה הניסוי ברכיבים החדשים שפותחו. במקרים רבים הועצמה רמת הבדיקות, וזאת על מנת לקבל מקדם ביטחון מספק. בלב מתקן הבדיקה נמצא טסט בנץ' המשמש לבדיקת עמידות המוצר בוויברציות המופעלת בעומסים ותדרים משתנים. למערך זה נלווה מחשב הבודק בהדמיה את התעייפות החומר.
בשורה התחתונה: לאחר סדרה של מבחנים השוואתיים, במרכז הבחינה של ניסאן מצאו שניתן לאמץ את מבחני המעבדה לגבי האזור של תא המטען האחורי של המשאית הקלה. הבחינה האיכותית במעבדה מצליחה לדמות היטב את מבחני השטח המפרכים, כשהיתרון שלה טמון בחיסכון עצום בזמן (כ- 50% מזמן מבחני השטח), ותוך חיסכון משמעותי בעלויות הבדיקה.  


 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים