קיצור דרמטי במרחק הבלימה של הרכב המורכב 

 

בימים אלה הוציא האיגוד הלאומי לבטיחות בדרכים בארה"ב , NHTSA –
The National Highway Traffic Safety Administration
הוציא בימים אלה תקנה פדרלית מעודכנת באשר למרחק העצירה האבסולוטי שבו חייב לעמוד הרכב המורכב (תומך + נתמך). התקנה החדשה מפחיתה בצורה דרמטית את מרחק העצירה הכולל, וזאת מ- 355 רגל כפי שהיה נהוג עד כה, ל- 250 רגל בלבד. מרחק זה נמדד בעת שהרכב המורכב נוסע במהירות של 60 מיילים בשעה (96 קמ"ש) – ועד לעצירה מוחלטת. במצב שבו הנתמך מועמס במשקל קל, הרי שנדרש מרחק עצירה של 235 רגל בלבד.
התקנה המעודכנת מתאימה למעשה את ההתפתחויות הטכנולוגיות שחלו בשנים האחרונות במערכות הבלימה האלקטרוניות, כשהן מאפשרות לקצר במידה משמעותית את מרחק הבלימה. התקנה המעודכנת מפחיתה הלכה למעשה את מרחק הבלימה בשיעור של 30% !. יחד עם זאת, התקנה עדיין מתירה מרחק עצירה כולל של 310 רגל למספר מצומצם של נתמכים חריגים, כפי שהוגדרו בתקנה.
התקנה הפדרלית של האיגוד הלאומית לבטיחות בדרכים בארה"ב תיכנס לתוקף בהדרגה, וזאת במהלך של 4 שנים, החל משנת 2012. התקנה תחול על רכבים מורכבים במשקל כולל הנמוך מ- 59,600 פאונד (כ- 27 טון בקירוב). תומכים בעלי 3 סרנים ידרשו לעמוד בדרישות התקנה כבר באוגוסט 2011. תומכים בעלי 2 סרנים שמשקלם הכולל המורכב עולה על 59,600 פאונד ידרשו לעמוד בדרישות התקנה רק באוגוסט 2013.
 ב- NHTSA מציינים שהתקנה החדשה חלה רק על רכב מורכב, ואינה חלה על משאית קשיחה (ללא גרור), וכן על אוטובוסים או גרורים. ע"פ הערכת ראשי הארגון, היישום של התקנה החדשה עשוי להפחית את מספר ההרוגים בכבישי ארה"ב בהיקף של 227 איש, וכן למנוע פציעות הקשות של 300 איש נוספים. בנוסף לכך, יישום התקנה יצמצם את הנזק לרכוש שנגרם בתאונות בשווי שנתי מוערך של 169 מיליון דולר. מדובר בסכום גבוה, העולה לבדו על ההוצאה הנוספת שכרוכה בעמידה בדרישות התקנה.


 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים