תוצאות מאכזבות לרכב הסיני במבחני הריסוק האירופאים
שרות רכב ותחבורה 

 

בארגון האירופאי האמון על ביצוע מבחני הריסוק, ה- Euro NCAP, פרסמו לאחרונה את תוצאות מבחני הריסוק העדכניים, וזאת ל- 14 דגמי רכב חדשים. הציון המירבי של חמישה כוכבים ניתן ל- 10 דגמים, שלושה דגמים קיבלו ציון של ארבעה כוכבים, ודגם אחד זכה לציון המפוקפק של שני כוכבים במבחן הריסוק.
מדובר בדגם ה- 9 CV של יצרנית הרכב ' Landwind' הסינית. זוהי הפעם השניה שבה יש ניסיו של היצרן הסיני להגיע לאירופה, ולשלב את הדגם בשוק האירופאי. ה- 9 CV  נבחן בעבר , בשנת 2005, ע"י איגוד ה-  Euro NCAP.  הדגם, המשתייך לקטגוריית ה- MPV  הבינוניים, זכה כבר אז לציון גרוע למדי במבחני הריסוק, כאשר גם במבחן הנוכחי (שנערך 5 שנים לאחר המבחן הראשון*, הדגם הסיני עדיין מציג ביצועים ירודים במבחני הריסוק, כשהוא מהווה סיכון ליושבי הרכב במקרה שמתרחשת תאונה.
יש לציין שיצרן הרכב הסיני הצהיר שהוא ביצע שינויים במבנה הדגם, אולם השינויים הללו התבררו כעת כלא- מספיקים. מתברר שהדגם המחודש סובל מהגנה צידית ירודה שנובעת בחלקה מהיעדר כרית אוויר צידית. בנוסף לכך, ב- 9 CV   לא מותקן מתקן להגנה על ראשו של הנוסע וברכב לא מותקנת מערכת בקרת יציבות אלקטרונית. עורכי מבחני הריסוק מציינים שהרכב התקרב לציון של שלושה כוכבים במבחני הריסוק הפומביים, וזאת בכל הקשר להגנה על נוסעי הרכב בשעת תאונה.
חשוב להזכיר שעורכי ה- Euro NCAP הגביהו בתחילת 2010 את הרף שבגינו ניתן הציון המירבי של חמישה כוכבים במבחני הריסוק, כשהשאיפה של הארגון האירופאי היא להעלות כל הזמן את הסטנדרטים שלפיהם מבוצעים מבחני הריסוק, כך שפחות נוסעים יהרגו ויפצעו במהלך התאונות הללו. כך, לדוגמא, ציון של 5 כוכבים ניתן אך ורק אם ברכב מותקנת כסטנדרט מערכת בקרת יציבות אלקטרונית. בנוסף לכך, השינוי ככלל גם העלאת סף ערך ההגנה על הנוסע הבוגר מ- 75% ל- 80% והגנה על הילד מ- 70% ל- 75%. בנוסף לכך, בכדי לקבל ציון של 5 כוכבים הציון של הגנת הולכי הרגל הועלתה מ- 25% ל- 40%.
מנכ"ל ה- , Euro NCAP , Dr Michiel van Ratingen, ציין שהרכבים שמגיעים לאירופה מסין, הודו וממדינות מתפתחות נוספות יהפכו במהלך השנים הקרובות למראה שכיח באירופה. יתכן שחלק מהדגמים יעמוד ברף של מבחני הריסוק כפי שנקבע בתקינה האירופאית, אולם תוצאות אלה אינן מפורסמות בפומבי והן ברף הנמוך משמעותית מהציון שניתן במבחני הריסוק הפומביים ע"י ה- Euro NCAP. בארגון מבטיחים לעקוב אחרי הדגמים, לפרסם את התוצאות, כך שהלקוחות ידעו להשוות את הרמה הבטיחותית של הדגמים המיובאים ממדינות אלה בהשוואה לדגמים אחרים המיוצרים באירופה. במקביל לכך, בארגון בטוחים שהיצרנים הסינים יפנימו את הלקחים ויעלו את הסטנדרטים הבטיחותיים של כלי הרכב אותם הם מתעתדים לשווק באירופה.
עורכי מבחני הריסוק מציינים, לדוגמא, את דגם ה- Venga של קאיה, שנבחן לראשונה בפברואר 2010 וקיבל ציון של 4 כוכבים בלבד. בדגם זה נתגלו מספר נקודות חולשה בטיחותיות, כשהללו תוקנו במהירות, תוך פחות משנה, והדגם המשודרג זכה במבחן הריסוק העדכני לציון המרבי של 5 כוכבים. בקאיה ביצעו שינוי במבנה המרכב וכן נעשו 'עידונים והתאמות' במערכת המרסנים, כך שהנוסעים זוכים כעת לקבל הגנה טובה יותר בשעת תאונה.
שני דגמים נוספים שזכו לציון של 4 כוכבים במבחני הריסוק הנוכחחים הם הפיק-אפ החדש של פולקסווגן, דגם המכונה ' Amarok', וזאת בגלל תכנון לקוי שמוביל לסכנת פגיעה בחזהו של הנוסע ברכב, בתאונה צידית (מבחן הפגיעה של העמוד בצידו של הרכב). גם דגם המנהלים של יגואר, ה- XF, זכה לציון של 4 כוכבים במבחן הריסוק האחרון, כשגם הוא סובל מחולשה וסכנת פגיעה בחזה במבחן הריסוק הצידי. דגם המיקרה הזעיר של ניסאן קיבל אף הוא ציון של 4 כוכבים במבחני הריסוק.

דגמים שקיבלו את הציון המירבי של 5 כוכבים:
אודי 1A
BMW Mini Countryman
פורד C-MAX 
פורד Grand C-MAX
סיאט Alhambra
קאיה ספורטאז'
קאיה ונגה
פולקסווגן פסאט
פולקסווגן שרן SHARAN
אופל Meriva

http://www.euroncap.com/latest.aspx
       

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים