תוצאות מעולות במבחני הריסוק האירופאים

 

 

 

בארגון  האירופאי האמון על ביצוע מבחני הריסוק, ה- Euro NCAP, מרוצים מאוד מהתוצאות שהושגו במבחני הריסוק האחרונים. מדובר בתריסר מבחנים לדגמי רכב שונים, כשהתוצאות מלמדות כי פרט לשני דגמים, כל השאר קיבלו את הציון המירבי של 5 כוכבים. עורכי מבחני הריסוק הפומביים מציינים שאלמנט הבטיחות הפך במהלך השנים האחרונות לפרמטר חשוב מאוד בעיני הלקוחות, והם מייחסים לו חשיבות רבה במהלך ההכרעה על דגם הרכב שירכש. גם הנאמנות למותג קשורה ישירות לתוצאות מבחני הריסוק ההשוואתיים.

את הציון המירבי קטפו הדגמים הבאים:

ב.מ.וו. X1
שברולט קרוז
סיטרואן DS3
אינפיניטי XF
מאזדה 3
מרצדס GLK
מרצדס E-CLASS
אופל אסטרה
פיג'ו 5008
פולקסווגן שירוקו

    


 

נתחיל מהבשורות הטובות. מנהלי ה- NCAP מציינים לשבח את מהנדסי הפיתוח של שברולט, אשר שקדו במהלך 3 השנים האחרונות רבות על שיפור בטיחות דגמי הרכב. כזכור, בשנת 2006 עולם הרכב הוכה בתדהמה כאשר דגם האבאו זכה בציון בטיחות עלוב של כוכב אחד במבחני הריסוק של ה- Euro NCAP. הפגיעה הקשה במוניטין ובמכירות גרמה לכך שהיצרן החליט להשקיע משאבים לא מבוטלים בשיפור הבטיחות, כשהתוצאה נכרת היטב בתכנון דגמי הקרוז שזכו לציון המירבי של 5 כוכבים. המזכיר הכללי של מבחני הריסוק, Dr Michiel van Ratingen, בירך את שברולט על השיפור הניכר שנרשם בשני הדגמים האחרונים שנבחנו ע"י האיגוד האירופאי.


הציון המשוקלל של הקרוז הוא 79 נק' מתוך 100 אפשריות, כאשר הדגם הפופולרי השיג את הציון המקסימלי,  16 נק', במבחן ריסוק החזית, ואת הציון המקסימלי, 8  נק' במבחן ריסוק הצד כנגד עצם בתנועה. הקרוז היא המשפחתית הראשונה אי פעם שהגיעה לציון המקסימלי בשני מבחני הריסוק האלה, מאז ש- EuroNCAP החל לפרסם תוצאות בטיחות בשנת 1997. איגוד הבטיחות האירופי העניק לשברולט קרוז גם 7.3 נק' (מתוך 8 מקסימאליות), במקרה של פגיעת צד חמורה המצביעות על חוזק תא הנוסעים, ושמירה על בטיחות הנוסעים. בנוסף משענות הקרוז הוכחו כיעילות במניעת תופעת "צליפת שוט" במקרה של פגיעה מאחור. שברולט קרוז השיגה גם ציונים גבוהים, במקרה של תאונה, בהגנה על ילדים, והולכי רגל.
כל דגמי הקרוז מצוידים בשש כריות אוויר: שתי כריות אוויר קדמיות, עם אפשרות ניתוק כרית האוויר של הנוסע הקדמי לצורך הסעת ילדים; שתי כריות צד להגנה על החזה והאגן, וכריות וילון המכסות את החלונות ועמודי הצד של המכונית. מערכת הניהול של כריות האוויר (SDM) קובעת את סדר הפתיחה של חגורות הבטיחות בהתאם למיקום ההתנגשות, ואת זמני התגובה של כריות האוויר בהתאם לחומרת ההתנגשות. כל חמש חגורות הבטיחות של הקרוז מצוידות בקדם-מותחנים; חגורות הבטיחות של המושבים הקדמיים כוללות גם מגבילי עומס המפחיתים את הכוח המופעל על החזה של היושבים מלפנים. התכנון המיוחד של מכסה תא המנוע מפחית את הסכנה של פגיעת ראשו של הולך רגל במנוע במקרה של תאונה. הדבר נעשה על-ידי הגדלת המרחק בינו לבין המנוע, שימוש בצירים מיוחדים שמגביהים את מכסה המנוע במקרה של התנגשות, ותכנון מכסה המנוע עצמו למעיכה מוגברת המסייעת לספוג את עוצמת הפגיעה. 
גם בבטיחות האקטיבית הררוז אינה מאכזבת. מערכת בקרת האחיזה (TCS) הכלולה במפרט הסטנדרטי מווסתת את מומנט המנוע ומפעילה את הבלמים במידת הצורך כדי להעניק אחיזת כביש אופטימלית בעת הזינוק או בזמן האצה. חיישני מערכת ה-ABS מבחינים מראש באפשרות של סחרור של אחד הגלגלים, ומונעת אותו באמצעות הפחתת מומנט המנוע או הפעלה של אחד הבלמים הקדמיים. מערכת בקרת היציבות (ESC), הכלולה גם היא במפרט הסטנדרטי של המכונית, משתמשת במערכות ה-ABS וה-TCS. המערכת משתמשת במידע המגיע מחיישן סבסוב, מחיישן תאוצה רוחבית ומחיישן זווית הסיבוב של ההגה כדי לוודא שהמכונית עוקבת אחר כיוון הנסיעה של הגלגלים הקדמיים. המערכת מפעילה את הבלמים בצורה סלקטיבית כדי למנוע היגוי יתר או תת-היגוי, ומפחיתה במידת הצורך את פתיחת המצערת האלקטרונית.
יש לציין כי דגם ה- SPARK של שברולט לא זכה לציון המירבי רק מאחר ובדגם זה לא מותקנת כסטנדרט מערכת בקרת היציבות האלקטרונית, מערכת שחייבת להימצא ברכב בכדי לקבל את הציון המירבי. 

מנהל איגוד ה- EURO NCAP, ד"ר רטינגן ציין כי במהלך 2010 יוחמרו הקריטריונים של הבדיקות, כך שהציון המירבי יהיה קשה יותר להשגה. במקביל לכך, בחלק מהדגמים תותקן במהלך השנה הקרובה מערכת בקרת הגבלת המהירות, controlled speed limitation system, שהיא מערכת שתסייע לנהג לשמור על המהירות המירבית בהתאם לתנאי הסביבה הייחודיים שבהם פועל הרכב.

תוצאה מאכזבת לעירונית של טויוטה

את התוצאה המאכזבת 'קטף' במבחני הריסוק האחרונים דגם ה- Urban Cruiser , מבית טויוטה. הדגם העירוני החדש זכה לציון בינוני למדי של 3 כוכבי בטיחות בהגנה על הנוסעים, וזאת לאחר שאחיו הגדולים (האוונסיס, ה- IQ והפריוס ההיברידי) זכו במבחנים האחרונים לציון של 5 כוכבים. הציון שניתן להגנה על הנוסעים הגיע ל- 58% בלבד, וזאת בעת שדגם הקרוז של שברולט קיבל ציון של 96%.

 

 

 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 
 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים