מעלים את הרף במבחני הריסוק

 

 

בארגון האירופאי האמון על ביצוע מבחני הריסוק, ה- Euro NCAP, החליטו להגביה את הרף שבגינו ניתן הציון המירבי של חמישה כוכבים במבחני הריסוק. הסיבה להגבהת הרף היא כפולה: במהלך השנה החולפת הציון של חמישה כוכבים הפך להיות הציון השכיח, כאשר רק דגמים בודדים קיבלו ציון נמוך מזה. במקביל, השאיפה של הארגון האירופאי היא להעלות כל הזמן את הסטנדרטים שלפיהם מבוצעים מבחני הריסוק, כך שפחות נוסעים יהרגו ויפצעו במהלך התאונות הללו.
בימים אלה פרסם הארגון את מקבץ מבחני הריסוק הראשון לשנת 2010. בסדרה זו נבחנו חמישה דגמים, כאשר רק דגם אחד, הורסו של טויוטה, קיבל את הציון המירבי, וזאת על פי שיטת הדרוג החדשה והמחמירה. ארבעת הדגמים האחרים, הונגה של קאיה, ה- CUBE של ניסאן וה- EXEO של סיאט קיבלו רק ציון משוקלל של 4 כוכבים.
דגם ה- NEMO של סיטרואן קיבל רק ציון של שלושה כוכבים, כאשר עורכי המחקר מציינים שדגם זה מבוסס למעשה על דגם של רכב ה- NEMO המסחרי של סיטרואן, כשהאחרון לא מוצע עם מערכות הגנה אקטיביות. דגם זה  זכה רק לציון משוקלל של 29% במערכות הבטיחותיות, כאשר מערכת בקרת היציבות האלקטרונית ומערכת בקרת המהירות כלל אינן מוצעות כאופציה לדגם זה. בנוסף לכך, במבחן הריסוק התברר חסרונו של וילון האוויר העליון המתן הגנה בתאונת צד, וכן ניכרת פגיעת צוואר חזקה בתאונה שבה הרכב נפגע מאחור.
 השינוי הנוכחי כולל העלאת סף ערך ההגנה על הנוסע הבוגר מ- 75% ל- 80% והגנה על הילד מ- 70% ל- 75%. בנוסף לכך, בכדי לקבל ציון של 5 כוכבים הציון של הגנת הולכי הרגל הועלתה מ- 25% ל- 40%. השינוי בשלושת הפרמטרים הללו גרם לכך שרק דגם הורסו של טויוטה עבר את מפתן חמשת הכוכבים, וזאת כשאר הוא קיבל ציון של 69% בהגנה על הולכי הרגל.


 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים