תעריפי הביטוח לדו גלגלי יוזלו בשיעור של עד 40%

אושרה במליאה בקריאה שניה ושלישית "תיקון פקודת ביטוח רכב מנועי"

שרות רכב ותחבורה
 


חוק "תיקון פקודת ביטוח רכב מנועי" אושר אמש במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית. את החוק יזם יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה הכהן יו"ר ועדת הכלכלה. בעקבות אישור החוק תעריפי הביטוח לדו גלגלי יופחתו בשיעור של עד 40% ביחס להיום כבר מה 1.4.2012 בהתאם לקטגוריות אליהן משויך האופנוען כגון גילו, נפח המנוע וכדומה.

הצעת החוק קובעת כי מרכיב ההעמסה יהיה בשיעור של בין 5.5% לבין 6.5% מעלות הסיכון הטהור בשוק החופשי, כלומר שיעורו לא ייקבע בחוק במדויק, אלא ישתנה במסגרת הטווח האמור. התיקון המוצע יאפשר למשרד האוצר גמישות לצורך ביצוע שינויים בשיעור מרכיב ההעמסה, בהתאם לנתונים הדינאמיים שיש בהם כדי להשפיע על שיעורו, ובכלל זה מספר התביעות, מספר כלי הדו-גלגליים העולים על הכביש לעומת כלי רכב אחרים ועוד.

רוב נהגי האופנוע רוכשים את ביטוח החובה לאופנועים שלהם מחברת הפול, שהיא החברה המאגדת את כל חברות הביטוח, ומחויבת לבטח בביטוח חובה את כל מי שחפץ בכך ולא עלה בידו להשיג פוליסת ביטוח במחיר סביר בשוק החופשי. העובדה שרוב ביטוחי האופנוע נעשים בחברת הפול היא אילוץ, שכן רוב חברות הביטוח מסרבות לבטח אופנועים, או גובות תעריפים גבוהים מוגזמים בעד פוליסת הביטוח לאופנוע, שכן חברות הביטוח קובעות את הפרמיה לפי מידת הסיכון הכרוך בנהיגה באופנוע, הנחשב לגבוה יותר לעומת הסיכון הכרוך בנהיגה כלי רכב אחרים. לעומת זאת, התעריפים שגובה חברת הפול נקבעים בידי הרשות, שהיא שר האוצר או מי שהוא מינה לצורך זה לפי פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], התש"ל-1970. בעבר, שיעורו של מרכיב ההעמסה לא נקבע במדויק בתקנות, אלא רק כי לא יעלה על 8% מעלות הסיכון הטהור בשוק החופשי. בפועל, בשנים האחרונות נקבע מרכיב העמסה בשיעור נמוך מאוד, שלא הביא להוזלה בתעריפי הביטוח לאופנועים.
ההצעה נועדה לתת לאגף שוק ההון באוצר גמישות כדי לאפשר להם לשמור על העיקרון שנקבע בחוק הקודם – הקלה במחירי ביטוח החובה לרוכבי הדו גלגלי . על  פי הצעת החוק, בקביעת תעריפי ביטוח לפול על ידי הרשות, שיעור מרכיב ההעמסה יהיה בין 5.5% ל-6.5%.כמו כן, הצעת החוק קובעת הוראת שעה לשנים 2012 ו-2013, לפיה בשמונת החודשים האחרונים של שנת 2012 מרכיב ההעמסה הצפוי לא יפחת מ- 6.3 אחוזים, ובשנת 2013 לא יפחת מ- 6.2 אחוזים, כאשר הוראת השעה ביחס לשנת 2013 תחול רק אם הרשות קבעה לשנה זו תעריפי ביטוח לפול המייקרים את התעריף הממוצע לביטוח אופנועים בבעלות פרטית במסגרת הפול.
ח"כ שאמה הכהן :"מטרת הצעת החוק להפחית את תעריפי הביטוח לרוכבי הדו גלגלי, שרבים מהם הם אנשים צעירים שאינם מסוגלים תמיד לעמוד בתעריפי הביטוח הגבוהים. אני מקווה כי הצעת החוק אכן תסייע לרוכבי האופנועים ותעודד את השימוש באופנוע, בעיקר לאור התועלת החברתית הטמונה בו מבחינת צמצום הגודש בכבישים וזיהום האוויר"


איגוד יבואני הרכב הדו- גלגלי מברך על הוזלת הביטוח לאופנועים

באיגוד יבואני הרכב הדו-גלגלי שבלשכת המסחר ת"א והמרכז בירכו היום על אישור החוק לתיקון פקודת רכב מנועי אותו אישרה השבוע מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית והכריזו כי מדובר על מהפכה אמיתית בשוק ביטוח החובה לבעלי הרכב הדו גלגלי.
בעקבות אישור החוק, יוזל ביטוח הרכב הדו גלגלי בצורה משמעותית החל מחודש מאי השנה. חברי האיגוד יבואני הרכב הדו-גלגלי בירכו את המעורבים בקידום החוק:  את ח"כ  פאינה קירשנבאום על שהובילה הצעת חוק זו, את ח"כ כרמל שאמה-הכהן יו"ר ועדת הכלכלה אשר הוביל את התיקון לפקודה ואת משרד האוצר שהבין את חשיבות הנושא.
לדברי חברי האיגוד, החוק החדש צפוי לתקן עוול היסטורי ולהוריד את מחירי ביטוח החובה בשיעור של בין 20% לבין 40%. "אנו מקווים כי כלל ציבור הנהגים ייהנו מהיתרונות של כלי זה במציאות התחבורתית של מדינת ישראל שכן הרכב הדו-גלגלי יסייע להפחתת עומסי התנועה ומצוקת החנייה."
"מדובר בבשורה אדירה לציבור המשתמשים ברכב דו גלגלי אך גם לציבור בכללותו. מצד אחד, הצעת החוק תביא להורדת מחיר ביטוח החובה לרכב דו-גלגלי לרמה סבירה, שכן מבוטח רכב דו גלגלי משלם נכון להיום מחירים מופקעים המגיעים לעיתים לכשליש מעלות רכבו רק עבור ביטוח החובה השנתי, ומצד שני, יש לחוק זה השלכות חברתיות-סביבתיות משמעותיות, שבראשן צמצום בזיהום האוויר".


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים