ירידה דרמטית במכירות הרכב הדו-גלגלי

 

 

הכוונה להעלות בצורה חדה את תעריפי הביטוח לרכב הדו-גלגלי גרמה במהלך החודשים האחרונים לנפילה במכירות. בחודש אוקטובר עלו לכביש כ- 833 אופנועים וקטנועים חדשים, ירידה בשיעור של 38% בהשוואה לחודש ספטמבר, שאף הוא נחשב לחודש חלש. 
בסה"כ עלו לכביש בקטגוריה של עד 125 סמ"ק כ- 463 כלים. סאן יאנג ממשיכה להוביל בבטחה את הענף עם נתח שוק של 48% מכלל מסירות הרכב הדו גלגלי באוקטובר. מותגי קימקו מדורגים במקום השני עם נתח שוק של 29%.

במקביל לכך,  נמשך המאבק על ייקור ביטוח החובה לאופנועים. המפקח על הביטוח באוצר, ידין ענתבי, ציין בדיון שנערך בוועדת הכלכלה של הכנסת כי "הסיכוי להיהרג באופנוע לעומת רכב, גבוה פי-14. הסיכוי להיפצע קשה באופנוע גבוה פי-16, ואילו הסיכוי להזדקק לשיקום רפואי גבוה פי-27. כתוצאה מהסיכון העצום, יש גירעון משמעותי של מעל 200 מיליון שקל בשנה. הגירעון ממומן באמצעות תוספת של 100 שקל לכל מבוטח בישראל. זהו המס הכי פחות שקוף בישראל, שנועד לממן את הגירעון בביטוח החובה לאופנועים". ענתבי איים שאם לא יועלו תעריפי הביטוח לאופנועים וקטנועים, אזי הוא ישקול לפרסם בפוליסות הביטוח של הרכבים הפרטיים נתונים על הסבסוד שהם נאלצים להעניק בעל כורחם לרוכבי האופנועים. לדבריו, מסקר שערכה לשכת הפרסום הממשלתית עולה כי 74% מנהגי הרכבים בישראל לא מוכנים לשלם יותר, כדי לסבסד את האופנוענים. ענתבי הוסיף כי מחיר הביטוח לכלי הרכב הדו-גלגליים מסובסד באופן מלאכותי למטה, ועידוד הנסיעה באופנועים לא צריך להיעשות באמצעות מנגנון ביטוח החובה של כלי הרכב , אלא באמצעות מיסוי ישיר.
בוועדת הכלכלה קראו לשר האוצר, יובל שטייניץ, לדחות את העלאת התעריפים לשנת 2011, וזאת כבר אחרי ששטייניץ דחה את ההעלאה בשבועיים, ל-15 בנובמבר.

 

 


  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים