תחשיב לאחזקת מיניבוס

 

 

בימים אלה כשההאטה בעיצומה ושנת הלימודים עומדת להסתיים, הרשויות וחברות ההסעה כבר מתחילים להיערך לקראת שנת הלימודים הבאה. חודשים רבים חולפים מהרגע שבו מוזמן המיניבוס החדש, ועד לרגע שבו מקבלים את ההזמנה, שבמקרים רבים 'נתפרה' לפי צרכי הלקוח. אחזקה שנתית של מיניבוס היא יקרה, אולם היא נמוכה משמעותית מזה של אוטובוס גדול. המיניבוס מקנה גמישות בהסעות שבהן מספר הנוסעים עולה על זה שבאוטובוס הזעיר, אך פחות משמעותית מזה שיש באוטובוס הגדול. למיניבוס יש גם יתרונות לא מבוטל בתחום צריכת הדלק וההוצאות התפעוליות הנוספות, וכן בכושר התמרון בתנועה העירונית הצפופה.
רכישת מיניבוס מחייבת תכנון כלכלי קפדני. בחברת חשב מערכות מידע ערכו עבור 'רכב ותחבורה' תחשיב לרכישת מיניבוס המיועד להסיע כ- 19 נוסעים בישיבה (+נהג), וזאת כאשר התחשיב מבוסס על היקף נסועה שנתי של 60,000 ק"מ, מרביתם מחוץ לעיר.
חלצורך רכישת המיניבוס נדרש הון ראשוני גדול, וכך גם לאחזקת הרכב ולהוצאות הקשורות לשכר הנהג. התוצאה בפועל היא שנוצרים הרבה סימני שאלה באשר לעלות ההסעה בפועל. מועצות מקומיות ואזוריות רבות מתלבטות האם להמשיך ולהפעיל מערך הסעות עצמאי, או שמא לחכור את שירותהן של חברות הסעה חיצוניות, כשהאחרונות מנצלות בצורה יעילה יותר את צי הרכב שלהן. בתווך תמיד קיימת האפשרות לשלב בין שתי האופציות, כך שכל מועצה תוכל להשתמש בהתאם לצרכים גם במצבת האוטובוסים העצמית, מבלי להתחייב להסעות חיצוניות יקרות.
חשוב לציין שענף ההסעות (בגופים הפרטיים) עובר במהלך השנים האחרונות התמקצעות דרמטית, כשהדגש הוא על התאמת הרכב הנכון לדרישות המועצה. הסכומים שנקובים במכרזים הללו כמעט ולא השתנו מאז תחילת העשור, וזאת למרות שעלויות ההסעה זינקו בשיעור של עשרות אחוזים. המשמעות בפועל היא שהרווחיות נשחקה בצורה דרמטית, וחברות רבות נוקטות בכל מאמץ אפשרי על מנת לשרוד. התחרות המעצימה בענף גורמת לכך שכל הוצאה נבחנת בקפידה. השיקולים הכלכליים הללו הם גם נחלתם של המועצות האזוריות. הללו מחזיקות לרוב בצי רכב קטן, וכל רכישה של מיניבוס נבחנת בקפידה.

העלות השנתית של מיניבוס

התחשיב שערכו בחברת 'חשב מערכות מידע' מבוסס על מיניבוס טיפוסי, ברמת גימור ממוצעת, כשהכוונה היא לרכב הנמצא בשרות של מועצה מקומית או חברה, ואשר נוסע כ- 60,000 ק"מ בשנה. כ- %60 מהנסיעות מבוצעות מחוץ לעיר. התחשיב מבוסס על שימוש במנוע דיזל חדיש, כשהמיניבוס מציע כ- 19 מקומות בישיבה +נהג.
מחיר המיניבוס כולל האבזור הפנימי מגיע ל- 346,000 שקלים (כ- 40% בלבד ממחיר אוטובוס). התחשיב מבוסס על כך שהאוטובוס נמכר כעבור 7 שנים, והתמורה שמתקבלת עם מכירתו (בעוד 7 שנים) מגיעה ל- 25% מערך רכישתו (כ- 86,700 שקל). בתנאים אלו, בריביות המקובלות, נדרש החזר הון שנתי של 49,300 שקלים.
בנקודה זו מתחילות ההוצאות הקשורות לרישוי וביטוח הרכב. אגרת הרישוי השנתית מגיעה ל- 886 שקלים, ולכך מתווסף גם סכום של 2,759 שקלים של ביטוח החובה, וסכום נכבד של 10,700 שקלים של הביטוח המקיף. עלות התיקונים והחלפים נאמדת, עפ"י נתוני 'חשב' ב 30,600 שקל לשנה, שהם כ-  0.51 שקלים לקילומטר (זאת בממוצע של 7 שנות הבעלות על הרכב). בהוצאה זו נכללים גם תיקוני תאונות קלות שהביטוח אינו מכסה אותן, רכישת אביזרים ראשונים והשתתפות בהוצאות מחלקת הרכב במוסד. עלות החלפת הצמיגים מגיעה ל- 3,630 שקלים. ההנחה היא שנדרש להחליף את הצמיגים אחת ל- 68,750 ק"מ בממוצע. ההוצאה שנדרשת עבור החלפת הצמיגים מגיעה ל- 0.06 שקלים לקילומטר. ההוצאה על הדלק ממשיכה להיות הוצאה כבדה מאוד, וזאת למרות נפילת מחירי הדלקים. עלות זו מגיעה ל- 52,700 שקלים לשנה, או 0.88 שקלים לקילומטר. חישוב זה מבוסס על צריכת דלק של 6.2 ק"מ לליטר ועלות ליטר סולר של 5.45 שקלים (סולר ללא מע"מ, בניכוי 30%). ההוצאה האחרונה, 'שונות', נאמדת ב-  3,100 שקלים לשנה.
בשורה התחתונה מגיעה עלות הרכב השנתית הכוללת ל- 153,800 שקלים. שכר העבודה של נהג המיניבוס הוא כ- 97,500 שקלים. בסך הכל העלות השנתית מסתכמת ב- 251,300 שקל, שהם כ- 20,940 שקלים לחודש. מדובר, כאמור, במיניבוס הנוסע כ- 60,000 קילומטרים בשנה (בלבד). עלות כל קילומטר נוסף מגיעה ל- 1.50 שקלים לקילומטר.


 

 

 

 

 

 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים