דגש רב יותר על מרכבים המאפשרים חיסכון בדלק
ההתמקדות היא בהפחתת המשקל העצמי של הגרורים  

 

תערוכת  Mid-America Trucking Showעמדה השנה בסימן הפחתת המשקל העצמי של הגרורים והמרכבים. בימים שבהם מחירי הדלקים נוסקים לגבהים לא-מוכרים, כל ענף התובלה האמריקאי תר אחרי דרכים אפקטיביות לחסוך בדלק, כשהבולט מבינהם הוא הפחתת המשקל העצמי.
במסגרת התערוכה שהתקיימה בקנטקי הושם דגש רב על הפחתת המשקל. הטרנד הזה קיים אומנם בתעשיית הגרורים והמרכבים האמריקאית מזה מספר שנים, אולם כעת הורגשה התחרות בין היצרנים בנושא זה, כשכל יצרן מנסה להבליט את השגיו וחדשנותו, וזאת מבלי להקריב לצורך כך את חוזקו וחוסנו של המרכב. המשקל הנמוך מאפשר להוביל יותר סחורה בכל מחזור, ולהפחית את צריכת הדלק - כפי שהוא נקשר להובלת המשקל העצמי.
חשוב לציין כי על אף ההאטה בצמיחה של כלכלת ארה"ב, התערוכה השנה נחלה הצלחה רבה, שהיא הייתה הגדולה ביותר שנערכה עד כה. בתערוכה נטלו חלק כמציגים כ- 1,150 גופים וחברות, כשהללו מספקים לתעשיית המשאיות והגרורים מוצרים ושירותים שונים. מתברר שגם חברות התובלה גילו עניין רב בתערוכה, ובפרט באלמנטים שיאפשרו להם לחסוך בדלק באמצעות רכישות מושכלות של גרורים ומרכבים קלי משקל ואווירודינמיים. להלן מספר דוגמאות מיצגות.

שילוב של חומרים מרוכבים, אלומיניום ופלדה

חברת  'Trailmobile'הציגה במהלך התערוכה את קירות הצד החדשים של המרכב, או כפי שהם מכונים ע"י החברה  .'UltraLight Plate Sidewall'מדובר בקיר צידי קל משקל, הווה אומר פאנל העשוי מחומרים מרוכבים (פלסטיים). עובי הלוח הוא כ- 6 מ"מ. הייחוד שלו טמון בחיפוי דק מאוד בעובי של  0.4מ"מ של פלדה בחלקו הפנימי, ושל 0.9 מ"מ של חיפוי אלומיניום בחלקו החיצוני. הפאנל המיוחד הזה,  ,'hybrid composite'חוזק באמצעות עמודים פנימיים כך שהוא חסון מספיק
לעמידה במעמס הדרך. מנתונים שפרסמה חברת  'Trailmobile'עולה כי באמצעות הפאנלים המיוחדים הושג חיסכון של 858 ק"ג, וזאת בהשוואה לנמתך מקביל עם דפנות קונבנציונליות.
חיסכון נוסף במשקל הושג עם המעבר לגג אלומיניום, במקום פח הפלדה שהיה מותקן עד כה. בנוסף לכך החברה מציעה להשתמש בחישוקים העשויים מאלומיניום, כשעליהם מותקנים צמיגים רחבים  ('super-single tires')במקום צמד הצמיגים שהיה עד כה. בסה"כ התוצאה שהושגה היא שמשקלו של נתמך באורך '53 מגיע רק ל-  5,400 ליברות.

יצרנית הגרורים  'Vanguard National Trailer'הציגה אף היא שימוש בחומרים מרוכבים, הפעם ברצפת הנתמך. בחברה טוענים כי הרצפה (המחוזקת) מאפשרת לחסוך כ-  315 ק"ג ממשקל הנתמך. מהחברה נמסר כי הוספת הרצפה מיוחדת מסוג  'FRP composite floor'מוסיפ למחירו של הנתמך (באורך '53) רק 300 דולר. מדובר בעלות זניחה לעומת התרומה להפחתת המשקל העצמי. רצפה זו אינה מחלישה את הנתמך ואינה פוגמת בשלמותו המבנית. 
חידוש אחר מבית  Vanguard National Trailerהוא המעבר לדפנות צד העשויות מחומרים מרוכבים, וזאת עם חיזוק מיוחד. במקום סמרור של הדפנות אל עמודי צד תומכים (העשויים מפלדה), בחברה החליטו להשתמש בדבקי חיבור חזקים. קצה הדפנות החיצוני הוא דמוי האות  ,'H'כשהוא יוצר חריץ חיבור המאפשר לחבר יחדיו שתי דפנות העשויות מחומרים מרוכבים, בסיוע דבק החיבור, כך שמתאפשר שימוש בעמוד צידי מחורר וקל משקל.
חידוש נוסף, שלישי במספר, מבית Vanguard הוא הכנסת ספר הטיפולים של הגרור ומידע על שירות טיפול ותיקונים על גבי שבב מחשב קטן, כאשר שליפת המידע יכולה להתבצע באמצעות מחבר USB סטנדרטי. לרשות בעל הגרור קיימת כניסת USB נוספת שבה הוא יכול לרשום את כל הפעולות שבוצעו בגרור במהלך שנות שירותו.
גם יצרנית הגרורים ' Utility Trailer' הציגה במהלך התערוכה מגוון של פתרונות להפחתת המשקל העצמי, כאשר גם במקרה זה הדגש מוסט לעבר השימוש בחומרים מרוכבים, כתחליף לפלדה ולאלומיניום. החברה מדווחת על הצלחה מרשימה שלה זוכים הגרורים מסדרת ה- 4000D-X שהושקה בשנת 2004. מדובר בשימוש בדפנות דקות העשויות מחומרים מרוכבים, בשילוב עם אלויניום המשמש לחיזוק, עבור תובלה יבשה. הללו מאופיינות בחוזק רב ובעמידות ממושכת בתנאי מזג אוויר קשים.

 

 

 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים