במאזדה ממשיכים להאמין במנועי הבעירה הפנימית
 

 

במאזדה מתכוונים להמשיך ולשים את יהבם במנועי הבעירה הפנימית הקונבנציונליים ולנסות לשפר את במידה מהותית את הנצילות שלהם. בחטיבת הפיתוח של יצרנית הרכב היפנית טוענים כי בשוק יש מקום לרכבים היברידים ולרכבים בעלי הנעה חשמלית טהורה, אולם ההתמקדות שלהם לטוח הזמן הקצר והבינוני תיוותר בשיפור מנועי הבנזין והדיזל. בחברה טוענים כי השיפורים שנעשו במנועים הניבו שיפור של 30% שהושג בין השנים 2001 ל- 2008. בחטיבת הפיתוח טוענים שלמרות השיפור האדיר שהושג, עדיין יש כר נרחב לפיתוחים ושכלולים. במאזדה מעריכים את פוטנציאל השיפור ב- 30% נוספים, כשהללו יושגו עד לשנת 2015. כך, לדוגמא, במאזדה מאמינים שהשיפור במנועי הבנזין בנפח 2.0 ליטר עתיד להביא אותם לצריכת דלק הדומה לזו שמתקבלת כיום במנוע ה- 1.5 ליטר הנוכחי. השיפור יושג גם במומנט המנוע, עם 15% יותר מומנט בסל"ד נמוך. העלאת המומנט תשפר גם את גמישות מערכת העברת הכוח. במאזדה מתכוונים להרחיב את ההגדשה של מנועי הבנזין, דבר שיאפשר להקטין את נפח המנוע ולשפר את ביתועי. כל זאת בשילוב עם השבחת מערכת ההזרקה הישירה. הכוונה היא לשיפור מגדשי ה- DISI עטורי הפרסים של החברה, כשהם יתופעלו בצורה ממוחשבת לחלוטין על מנת לקבוע את רמת ההגדשה הרגעית האופטימלית.
בפועל, מנוע האב-טיפוס הראשון כבר כמעט ומוכן לחשיפה, כשהוא כולל 4 שסתומים לצילינדר, מצת רב עוצמה, מערכת הזרקה ממוחשבת, עם מזרק הממוקם בזווית בתוך תא השריפה ומערכת תזמון משתנה. ספינת הדגל היא מערכת פתיחת השסתומים האלקטרומגנטית שתיושם בעתיד במנועים מבית מאזדה.
השיפור המתמיד במנועי הדיזל יאפשר להפחית את נפחי המנועים, כך שמנועים בנפח 1.3 ליטר יהפכו למקובלים ברכבים הפרטיים הבינוניים והגדולים. המנועים היעילים יאפשרו ביצועים דומים, וזאת בצריכת דלק נמוכה יותר, המשולבת עם גודל ומשקל עצמי נמוכים. בנוסף לכך, הכוונה היא לשלב את מנועי הדיזל עם מערכת תמסורת אוטומטית רציפה משתנה, כך שהוא יאפשר הפקת נוחות מקסימלית, ביצועים וחיסכון בדלק.

 

 


  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים