מאן: אוטובוס עם טכנולוגיית הפליטה המתקדמת ביותר

שרות רכב ותחבורה 

במקצת פחות משנתיים נותרו עד לכניסת תקנות יורו- 6 לתוקף (בתחילת שנת 2014), ובחברת מאן כבר מציעים אוטובוסים חדשים שמתאימים לתקינה המחמירה. . מדובר בתקנות מחמירות המחייבות את יצרני הרכב הכבד לספק לשוק מנועים נקיים במיוחד. כך, לדוגמא, היצרנים לדרשים לחתוך ב- 66% את מספר חלקיקי הפיח הזעירים (PM), וזאת לאחר הפחתה משמעותית שבוצעה בתקני יורו- 5 . יחד בם זאת, ההפחתה המשמעותית ביותר קשורה לתחמוצות החנקתיות. כאן כבר דרושה הפחתה דרמטית של 80% בקירוב, וזאת בהשוואה לרמות הנהוגות כיום, רמות שנראו עד לא מכבר כאתגר שאינו בר השגה.
כידוע, יצרני הרכב הכבד האירופאים בחרו להשתמש בממיר הקטליטי הסלקטיבי  (SCR) לצורך עמידה בתקנות זיהום האוויר של יורו- 5 . גם מרבית יצרני המנועים בצפון אמריקה עברו לאחרונה לשיטה זו, וזאת לאחר שהגיעו למסקנה שיהיה קשה מאוד לעמוד בתקני זיהום האוויר הנהוגים באמריקה (2010 EPA) באמצעות טכנולוגיית מיחזור גזי הפליטה. גם השמרנות האמריקאית מקשה מאוד על שכנוע חברות התובלה המקומיות לאמץ טכנולוגיה זו, ובפרט שנדרש להתחיל לתדלק את הרכב גם באוריאה לצורך הפעלתו התקינה של הממיר הקטליטי הסלקטיבי. תוסף האוריאה, או בשמו המסחרי , ה- ADBLUE, הוא חומר  המוזרק למערכת הפליטה, וזאת לשם טיפול יעיל במזהמים. תפקיד התוסף הוא לסייע לממיר הקטליטי הסלקטיבי להמיר את התחמוצות החנקתיות (NOx) שפולט המנוע, ולהפוך אותם לחנקן וחמצן נפרדים (שאינם מזיקים כל אחד לכשעצמו), ולפליטה בלתי מזהמת של מים. שימוש בטכנולוגיה זה מחייב, כאמור, את השימוש בתוסף, וזאת לצורך 'ניטרול' התחמוצות החנקתיות – תוך כדי ריאקציה כימית. המשמעות ההפוכה היא שבלי התוסף המנוע (במידה וימשיך לעבוד) יגרום לזיהום אוויר משמעותי לסביבה.

מבחינת מחוקקי התקנות האירופאים תקנות יורו- 6 מהוות סיבה טובה וראויה לחגיגה. כניסתן של התקנות הללו לתוקף מבטאת 20 שנה של פעילות קדחתנית, פעילות שגרמה ליצרני המנועים לרתום את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר על מנת לעמוד ברף התקינה הנוקשה.

אוטובוסים נקיים

מהנדסי חברת מאן נערכים מזה מספר שנים לקראת 'שעת השין', בתחילת שנת 2014, וזאת מתוך ידיעה ברורה שהאתגר הטכנולוגי אינו פשוט כלל ועיקר. כאן כבר נדרשים פיתוחים מתוחכמים במיוחד, הן בטכנולוגיית הדיזל והן בטיפול במזהמים. מנוע הדיזל הבסיסי עבר מקצה שיפורים נוסף, בעיקר בתא השריפה, כשהמטרה היא למקסם את הבעירה על מנת להפיק את המירב מרסיסי הסולר. כאן גם נכנסת לתמונה שיפור מערכת הזרקת המסילה, עם לחצי הזרקה גבוהים יותר, המאפשרים ריסוק טוב יותר של הטיפות היקרות. בנקודה זו נכנסים לתמונה המזרקים מהדור החדש. הללו מסוגלים לבצע מספר הזרקות במהלך עבודה בודד, כאשר מזרק הפיאג'ו מאפשר בדרך זו למקסם את יעילות המופקת מהצתת הסולר. המזרקים הללו מסוגלים לעבוד בלחצים גבוהים מאוד, ברמת דיוק גבוהה במיוחד (זמן פתיחה, משך פתיחה, כמות מדוייקת מאוד וכמובן שגם ריסוס איכותי לצילינדר).  
התוצאה בפועל היא שמאן היא יצרנית האוטובוסים הראשונה שמאפשרת רכישת אוטובוסים המתאימים לתקני יורו- 6. במקביל לכך, במאן מציעים אוטובוסים שעומדים בתקני ה- EEV
(Enhanced Environmentally Friendly Vehicle) שמחמירים יותר מתקני יורו-5, וכן אוטובוסים בעלי הנעה היברידית (כגון ה- Lion’s City Hybrid bus) שמאופיינים בפליטת מזהמים וצריכת דלק נמוכים במיוחד.
לצורך עמידת מנועי הדיזל בתקני יורו- 6 הותקנה בהם מערכת השתקה דו-שלבית במערכת הפליטה  (Two-stage exhaust silencer) הכוללת יחידת לוכד חלקיקים (CRT )  וממיר קטליטי סלקטיבי (SCR). הללו שודכו למנוע מדגם D2066 LUH שעבר השבחה לקראת ייעודו 'הנקי'. תוסף האוריאה (AdBlue) מסייע לממיר הקטליטי בניטרול התחמוצות החנקתיות, ובסופה של מערכת הפליטה מותקנים חיישנים ומודול מחשב שמפקחים על פליטת המזהמים השונים ועל צריכת הדלק, ומתריעים בעת שיש תקלה כלשהי.  בכל התהליך הנ"ל משתלבת גם מערכת מיחזור גזי הפליטה (EGR) הוותיקה, שמחזירה חלק מגזי הפליטה בחזרה לצילינדר לשריפה חוזרת ומושלמת יותר.  בקצה המערכת הותקן , כאמור, לוכד החלקיקים. לוכד זה מצליח ללכוד למעלה מ-99% מהחלקיקים הזעירים שנפלטים בפליטת הסולר, ואשר נחשבים כמסרטנים. [
במאן מציעים כבר כיום למפעילי התחבורה הציבורית לרכוש אוטובוסים העומדים בתקני יורו- 6 . אוטובוסים אלו נחשבים 'ירוקים' יותר, ובחלק מהמדינות אף ניתנות הטבות במיסוי ואגרות בכדי לעודד רכישה מוקדמת, עוד בטרם התקנות תחוייבנה ע"פ חוק.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים