משאיות גדולות וחזקות יותר. למען הסביבה?

שרות רכב ותחבורה 


כיצד אמורה אירופה לעמוד ביעדי האקלים החמורים שהציבה לעצמה בזמן שצורכי ההובלה גוברים? אף שבתחילה ייראה הדבר מוזר, משאיות גדולות וחזקות יותר עשויות להיות אחת מהתשובות.
האיחוד האירופי החליט לצמצם פליטות של גזי חממה ממגזר ההובלה בעשרים אחוזים בין השנים 2008 ל-2030, ובשיעור ניכר עוד יותר בטווח הרחוק יותר. בה בעת, צורכי ההובלה ממשיכים לגדול, ומעל לכל, מגזר המטענים הכבדים הוא שגדל במידה הרבה ביותר. במילים אחרות, עלינו להתמודד עם אתגר מורכב.
"על מנת להצליח יידרשו מספר אמצעים שונים, כגון לוגיסטיקה משופרת, מנועים יעילים יותר, טכניקות נהיגה חסכוניות יותר בדלק, וסוגי דלק חדשים. אך אחד מהפתרונות עשוי להיות גם משאיות גדולות וחזקות יותר"; כך אומר אנדרס אלבק, מנהל מוצר ב-Area of Advance for Transport, באוניברסיטת צ'למרס לטכנולוגיה.
לעשות יותר עם פחות דלק
העיקרון הבסיסי הוא פשוט: עם משאיות גדולות וחזקות יותר, כלי רכב מעטים יותר יכולים לשאת מטען רב יותר, וכך מצטמצמות צריכת הדלק וההשפעה על הסביבה ביחס לעבודת ההובלה המתבצעת.
מזה עשורים רבים הובילו הדרישות להובלה יעילה יותר לפיתוחים בתחום של משאיות חזקות יותר. באמצע שנות השבעים של המאה הקודמת, נחשב הספק של 350 כוח סוס כגבוה. כיום יש להוסיף לכך 100 כ"ס כדי להגיע לממוצע של משאית בהובלות למרחקים ארוכים באירופה. עבור פעולות בשטח הררי מאוד ובתנאים של גובה רב, יש צורך בביצועים גבוהים באמת כדי להוביל במהירות מזון ומצרכים טריים אחרים, או כדי לגרור משאות כבדים כגון טורבינות, עץ, מחצבים או מכונות. עבור סוג כזה של פעולה תובענית קיימות משאיות כמו ה-FH16 של וולוו, עם הספקים של עד 750 כ"ס.
השפעה נמוכה יותר על הסביבה
"מה שיוצא דופן הוא שבמהלך אותה התקופה, צריכת הדלק וההשפעה על הסביבה צנחו בממוצע בכ-40%, בעוד שפליטות תחמוצות החנקן והחלקיקים נחתכו ביותר מ-90%", אומר היידר ווקיל, מנהל מוצר בוולוו משאיות.
אך עדיין יש מה לעשות. וולוו משאיות פועלת במרץ ובהתמדה לצמצם את צריכת הדלק ואת פליטות הפחמן הדו-חמצני של משאיותיה. ואם מדינות נוספות באירופה יחליטו ללכת בעקבותיהן של שוודיה ופינלנד, ולאפשר סמי-טריילרים באורך של עד 25.5 מטרים, ניתן יהיה להיפטר מאחד מתוך כל שלושה סמי-טריילרים הנמצאים על כבישי אירופה. אך למעשה, מה שסביר יותר הוא שיהיה קל יותר למלא את צורכי ההובלה הגדלים, מבלי להוסיף עוד פחמן דו-חמצני לאטמוספרה.
"משאיות ארוכות וחזקות יותר הן כמובן לא הפתרון היחיד לבעיות האקלים במגזר ההובלה, אך הן אחת מתשובות רבות. אנו בוולוו משאיות רואים זאת כמשימתנו להמשיך בפיתוח ולהפוך את טביעת הרגל הסביבתית של משאיות ההובלה לקטנה ככל האפשר. המגמות עד כה מראות שהשפעה קטנה יותר על האקלים, והובלה יעילה יותר, באמת הולכות יד ביד", אומר היידר ווקיל.
להלן המחשה לעלייה בעוצמתן של המשאיות
• 1970-1975 330 כוח סוס
• 1975-1980 375 כוח סוס
• 1980-1985 400 כוח סוס
• 
• 1985-1990 450 - 475 כוח סוס
• 1990-1995 500 - 525 כוח סוס
• 1996-2006 550 - 660 כוח סוס
• 2009-2011 700 - 750 כוח סוס
• קישור לסרט:
• http://www.youtube.com/VolvoTrucks#p/a/u/2/H88ibXGWqho

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים