"מחירון לוי יצחק יוצר עיוותים" 

 

"מחירון לוי יצחק יוצר עיוותים בחישוב מחירי המכוניות" – כך טוען שמוליק קליין, מנכ"ל קבוצת קל אוטו, בפנייה  לראשי הענף ובהם יבואני הרכב בישראל. בשל חשיבות הנושא מביא 'רכב ותחבורה' את המכתב כלשונו, מבלי לנקוט בעמדה
שמוליק קליין*
-------------------
*מנכ"ל קבוצת קל אוטו
אחד הגורמים המשפיעים כיום על ענף הרכב, הינו מחירון לוי יצחק. מחירון זה יוצר עיוותים חמורים בחישוב מחירי המכוניות המשומשות והחדשות, עיוותים שפוגעים בצורה ישירה וברורה בענף הרכב ובאזרחי ישראל.
להלן מקצת מהעיוותים שניתן למצוא במחירון לוי יצחק: 
רכב חדש סופג ירידה מיידית של 5% ממחירו ברגע שהוא יוצא משערי היבואן, הסיבה לכך אינה ברורה. לאורך השנה, מחירו של רכב יורד חודש אחד ועולה במשנהו ללא כל סיבה הנראית לעין. שני כלי רכב בעלי רמת סחירות דומה ואמינות זהה נמכרים כמשומשים בפער של אלפי שקלים, והסיבה לכך אינה ברורה כלל. על רכב ליסינג שטופל ונשמר כראוי תחול הפחתה של 19% ואילו על רכבי השכרה, מרובי הנהגים ובעלי קילומטרז'  גבוה, תחול הפחתה של 13% בלבד.
* * *
אלו הם עיוותים חמורים שמשפיעים על כיסו של כל אחד ואחת מאיתנו ואני לא מצליח לקבל עליהם תשובה מלומדת ממר לוי יצחק. גם בפגישתי עם מר לוי, שנערכה ממש לאחרונה, לא קיבלתי הסבר ראוי, מדוע מתקבלות החלטות שרירותיות, במעטה מסתורי של מחקרים וסקרים. אני עוסק בתחום הרכב מזה 18 שנה, ולא זכורה לי פעם אחת, שהגיעו לחברתי סוקרים מטעמו של לוי יצחק. מודבר בשיטת חישוב של גוף פרטי, שנקבעה לפני שנים רבות ולא השתכללה עם התפתחות ענף הרכב בשנים האחרונות. לגוף זה, אין כל פיקוח ובקרה, ולעיתים רבות, נראה כי השיטה נקבעת משיקולים מסחריים ולאו דווקא מקצועיים.
* * *
האחריות היא עלינו. אסור לנו לאפשר לגוף פרטי בעל מונופול בתחומו, לקבוע ולהנחיל את שיטתו ברבים, ללא כל פיקוח ציבורי, כאשר לאזרחי המדינה אין כל אפשרות לבחור שלא לעבוד עם המחירון הזה, מכיוון שעל מחירון לוי יצחק, מסתמכות חברות הביטוח, הבנקים, גופים, וארגונים גדולים נוספים. בכך הפך המחירון ושיטתו הארכאית, לבעל השפעה גדולה ומרכזית על ענף הרכב כולו ועל אזרחי המדינה.
המטרה שלנו היא משותפת - להביא לרגולציה בענף הרכב, מהלך שיסדיר את הפעילות בענף בצורה אובייקטיבית, ברורה ושקופה. אני קורא לך להצטרף למהלך זה כי רק פעולה משותפת, תביא לפתרון הולם למצב והפסקת הפגיעה המתמשכת של מחירון לוי יצחק בענף הרכב ובאזרחי ישראל.
-----------------
"גיבוב האשמות נטולות יסוד"
"אין לנו עניין להגיב לגיבוב של האשמות נטולות יסוד עובדתי וחסרות בסיס שמקורן בבעל עניין המבקש באמצעים פסולים להיטיב עם עסקיו" – תגובת דוברו של לוי יצחק
שרון עטייה*
------------
יועץ תקשורת, בלזר יחסי ציבור

מחירון הרכב של קבוצת לוי יצחק קנה את מעמדו בענף הרכב הישראלי בזכות המוניטין רב השנים, האמינות, סקרי השוק המקצועיים והמעמיקים וניסיונו העשיר של העומד בראש הקבוצה, מר לוי יצחק.
אין לנו עניין להגיב לגיבוב של האשמות נטולות יסוד עובדתי וחסרות בסיס שמקורן בבעל עניין המבקש באמצעים פסולים להיטיב עם עסקיו.
לוי יצחק מקפיד שכל רוכשי הרכבים הפוטנציאליים, יקבלו במחירון הרכב של הקבוצה את התמונה המדויקת והמלאה באשר לרכב אותו הם עתידים לרכוש.

 

 


  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים