משלחת קוריאנית ב-KVO

 


חברת KVO הישראלית, העוסקת באלקטרוניקה ומיחשוב לאבחון כלי רכב, ארחה לאחרונה משלחת של מהנדסים קוריאנית. המטרה: הידוק הקשר הישיר בין הלקוחות הישראליים לבין היצרן הבינלאומי, תוך שדרוג המערכות הקיימות

בלעדי ל'רכב ותחבורה'

משלחת בת שלושה מהנדסים קוריאנים ומנהל שיווק בכיר מחברת נקסטק Nextech (סיאול), הגיעה לאחרונה כאורחת חברת KVO הישראלית, העוסקת באלקטרוניקה ומיחשוב לאבחון כלי רכב.  הצוות הדרום קוריאני בא לבחון אפשרות להידוק שיתוף פעולה, ובעיקר - במטרה לשדרג את תוכנות הסורקים (דגמי כרמן השונים) לפי דרישות KVO בע"מ.
מנכ"ל KVO, ויקטור ג'נח, מספר כי הקשר לצוות הקוריאני נוצר בעקבות ההחלטה האסטרטגית של החברה הישראלית להציב את עצמה בראש החברות הישראליות העוסקות בנושא איתור תקלות ברכב: "KVO בע"מ חרטה על דיגלה למצוא את הכלים הטובים ביותר בתחום ועקבה אחרי יצרנים שונים בעולם. בשנים 2000- 2002 לא נמצא פתרון מקיף וחזק לפלח גדול של סוגים שונים של רכבים (מה שהטכנאים מחפשים= מכשיר אחד שנותן פתרונות לכל הרכבים) וב-KVO הגיעו למסקנה שבכדי לכסות פלח מרבי של דגמי המכוניות הקיים בארץ יש צורך לרכוש מכשיר לרכבים אירופאים ומכשיר לרכבים אסיאתים".
 בעקבות המאמץ שהושקע בחברה, נבחר ה'כרמן' כמכשיר שייתן פיתרון לרכבים האסיאתים. המכשיר בבסיסו הינו המכשיר המקורי של רכבי יונדאי קיה, ועליו הם הוסיפו פיתוחים של תוכנות של רכבים אסיאתים נוספים. כשראו בחברה כי טוב – המשיכו והוסיפו רכבים גרמניים, ולאחר מכן מכוניות צרפתיות (שסבלו תקופה).
לפני כשנתיים וחצי הגיע צוות ראשון של מהנדסים של חברת 'נקסטק'. הקוריאנים, מסתבר, עשו זאת לא בלב קל. הם לא ששו, בלשון המעטה, לבקר בארץ מוכת טרור. אך כשהגיעו – השתנה דימויה של ישראל, כשהמהנדסים הקוריאניים מצאו פה, הפלא ופלא, אנשים שחיים ונהנים מהחיים (האמת שהיה להם קשה לחזור הם נהנו מאוד ועשו פיתוח ראשון של רכבי פיאט לכרמן). לפני כשנה הוחלט על הגעה של צוות נוסף. ואכן, בנובמבר הגיע הצוות ופעל כאן ליצירת שיפורים רבים בתוכנות הכרמן, שוב לפי דרישות של KVO.  

המשימה: קשר בלתי אמצעי

במשך ימים אחדים בילו המהנדסים הקוריאניים בחברת עמיתיהם הישראליים.
המהנדסים מחברת 'נקסטק' נהגו להתחיל  את הבוקר במשרדי KVO בכפר-סבא, משם היו מגיעים למוסכים של לקוחות החברה בארץ. ג'נח: "המהנדסים הקוריאניים רצו לבחון את הבעיות האמיתיות בשטח. הם טיפלו בלקוחות שלנו באופן הכי מקצועי ואישי, והיו מבצעים חלק ניכר של העבודה. בסוף היום היינו מחזירים אותם למשרדינו ולאחר מכן לדירה שבה השתכנו. אבל הם לא רק עבדו, ודאגנו שייצאו מכאן בהרגשה טובה; במהלך סופי השבוע לקחנו אותם לטיולים ולבילויים..." 
המהנדסים הקוריאנים שגילו רצינות תהומית בשדרוג המערך הטכני של החברה הישראלית, ולאחר שטיפלו באופן פרטני במקצת מלקוחות החברה בישראל, זכו לאירוח בסגנון רחב-ידיים:  הם הספיק לבקר בעיר הקודש (ירושלים), ביקרו בקיבוץ גינוסר, לחוף הכנרת, שם ראו את הספינה שמעריכים כי הייתה ספינתו של ישו, וכן ראו סירטון בשפה הקוריאנית במוזיאון.
ויקטור ג'נח: "היה חשוב לי שהקשרים בינינו לבין הקוריאניים יהיו אמיצים, חבריים. החבר'ה מקוריאה יצאו מהמוזיאון נרגשים ברמה שמעולם לא נתקלתי. פשוט, היה לי סיפוק עצום מעצם הבאתם לרמה כזו של התרגשות. עוצמת ההתרגשות הייתה מדהימה".  
"הקוריאנים מעריצים את ישראל ורואים בה מודל אני בתור ישראלי מעריץ את הקוריאני על חריצותו ורמת המקצועיות שלו, חיבור של החריצות של הקוריאני עם היצירתיות של הישראלי נוסחא מנצחת".

המידע מועבר מישראל לקוריאה

איזה קשר מקצועי נוצר?
"אפשר לומר, בלי כל הפרזה, שהצלחנו ליצור קשר כמעט ישיר בין הלקוחות של KVO בכל פינה בארץ לבין היצרן בקוריאה. לאף חברה יבואנית ישראלית לא היה קשר קרוב עם הפיתוח של הסורקים לרכב, ועל כן KVO משפיעה על פונקציות עתידיות שיהיו בתוך המכשיר. הקשר החם - זהו ההישג הגדול ביותר שלנו".
בשורה התחתונה: מה היתרונות המרכזיים ללקוחות בארץ?
"לקוח שיראה חוסר דיוק בתוכנה מסוימת (ואין סורק אוניברסלי שחסין מחוסר דיוק), או מערכת מסוימת שקיימת ברכב ושהסורק אינו מתקשר איתה - אנו מבקשים מלקוחותינו להעביר לנו פרטים. אנו אוספים את האינפורמציות הללו ומעבירים אותן ליצרן  ומטופלים על ידו, אם בחו"ל אם בביקור הבא של צוות נוסף בביקור הבא".
מהן התכניות של KVO לטווח הקצר ולארוך?
"כבר בימים אילו ישנם תחומים נוספים ש-KVO עשתה את הצעדים הראשונים בכניסה אליהם. עדיין לא נתנו לעניין פירסום רחב, למרות שנכון שיש לקוחות שכבר נחשפו לכך. מי שסקרן לגבי ההתפתחויות שלנו – ייאלץ להתאזר בסבלנות, אבל אני מבטיח כי הדברים יתבהרו כבר בעתיד הקרוב...
"באופן כללי אוכל לרמוז כי בכוונתנו להוסיף נדבכים לשירות. לטווח הארוך - אלוהים גדול... ברצוני להודות לכל לקוחותינו שעוזרים לנו ומאמינים בנו ותודה לכל לקוחותינו שעזרו לצוות מקוריאה ולנו בעבודתם וכן תודה גדולה לכל הצוות של KVO שלא נחים לשנייה  על מנת לשרתכם בנאמנות".


הקוריאניים: "נהדק את הקשר"
חוה ברק

נראה שהמהנדסים הקוריאניים מחברת Nextech, שהגיעו ל-KVO בישראל, נהנים מכול רגע. גם בעבודה, גם מהמפגש הבלתי אמצעי עם הקולגות, גם מהאירוח הנדיב שזכו לו בארץ הקודש.
"אנחנו מנסים ואף מצליחים  למכור אמון בשיווק, ואנחנו כאן בגלל אנשי חברת KVO  שמשדרים לנו מקום בטוח, ישר, ומקצועי", אומר לי אחד מהם בחיוך.
 מהם  המאפיינים של חברתכם?
"שמירה ופיקוח על המוצר. החל מהייצור ועד לרמת הלקוח. אנחנו בהחלט יכולים להעיד על עצמנו כמקצוענים, ואכן אנחנו נחשבים לחברה גדולה".
להיכן את מייצאים את המכשירים שאתם מייצרים?
"ממש לכל העולם. אנחנו מייצאים ליותר מ-150 מדינות, ומעבר לכך יש לנו סניפים קבועים במדינות שונות, כמו: ארצות הברית, אוסטרליה, יפן, רוסיה והולנד".
איך אתם רואים את השוק הישראלי?
"אומנם השוק קטן ואין כל כך הרבה מכוניות כמו בשאר מקומות בעולם, אך אנו רואים את החשיבות והאיכות של העבודה כאן. זו מערכת יעילה, ועובדה שאנו כאן עם ויקטור כבר שנים, ונמשיך לפתח ולהתפתח איתו גם בעתיד. אנו מתרשמים מהחברה שלו וממנו מאוד-מאוד".
 במה שונה המכשור בארץ ממקומות אחרים בעולם?
"כאן קיימות אכן מערכות שונות, אך אנחנו מוכנים לכל שינוי. מכוניות פיאט, פג'ו, רנו, וסיטרואן - חשובים מאוד בשוק המקומי. האמת היא שהמערכות יכולות להיות שונות גם באותה מכונית במדינות שונות.
ומה התכניות להמשך שיתוף הפעולה עם החברה הישראלית?
"יש לנו בהחלט רעיונות לשיפור ולפיתוח של דברים חדשים שיגיעו ללקוחות הישראליים באמצעות KVO.  שיתוף הפעולה בינינו לבין חברתו של ויקטור הולך ומתעצם, ויש דברים שאי אפשר עדיין לדבר עליהם, אבל בהחלט נרקמים עתה".


 

 

 
 
 

 
 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים