קרונה: שיטה חדשה לעיגון בטוח של מטענים 

 

יצרנית הגרורים הזניה בגודלה באירופה, חברת קרונה (KRONE) , הציגה לאחרונה מערכת חדשה לקשירת מטענים למרכב המשאית או הגרור.
המערכת שמכונה ' Profi Liner Multi Steel. Reinforcement mats' מאפשרת עיגון בטוח של מטענים לגובה המרכב, וזאת לאורך שבין 5 ל- 6 מטר, ולגובה שנע בין 2 ל- 3 מטר.  השיטה מבוססת על נקודות תמיכה הממוקמות מראש בתחתי המרכב. לנקודות אלה מוכנסים עמודים ייעודיים שתוכננו מראש לעיגון מטענים. הפיזור הרב של נקודות התמיכה התחתיות מאפשר להכניס עמודים רבים, בנקודות שונות לאורכו ורוחבו של המרכב. היתרון העיקרי טמון באפשרות לעגן את המטען בצורה גמישה מאוד, וזאת לעמודים גבוהים ויציבים הנמצאים קרוב מאוד למטען. הגמישות הזאת מאפשרת להוביל מספר סוגים של מטענים בהובלה אחת, ולעגן כל אחת בנפרד בהתאם למאפייניה הפיזיים. המערכת בכללותה כוללת עד 18 עמודים (!) ברכב, כאשר 3 ניתן למקם 3 עמודים מוגבהים בכל צד משני צידי המרכב.
בקרונה מסבירים שהשילוב בין עמודי התמיכה לבין רצועות החיזוק מקנה עיגון חזק ואיכותי למטען הגבוה, וזאת ברמה העולה במידה רבה על עיגון הרצועות המסורתי. בעוד בשיטת העיגון המסורתית הנהג מפעיל כוח רב להידוק המטען (לרוב לרצפת המרכב), הרי שכאן ההידוק הוא גמיש מאוד, הנהג אינו נדרש לכוח רב, והרצועות כמעט ואינן נשחקות במאמץ ההידוק והחיכוך, כפי שקיים ברצועות ההידוק הקונבנציונליות.
בעל המשאית גם נהנה מקיצור פרק הזמן שמוקדש לעיגון המטענים, כך שהוא יכול לנצל את זמנו לעבודה פרודוקטיבית אחרת. לנושא זה ישנן יתרונות רבים כשמדובר במרחקי תובלה קצרים (כגון אלו הקיימים בישראל) שבהן הנהג נדרש לזמן עבודה רב לפעולת קשירה איכותית של המטען, כמו גם לשחרור הקשירה בעת פריקת המטען. בגרמניה, בניגוד לישראל, קיימים גם חוקים המחייבים עיגון נכון ובטוח של המטען (בהתאם לסוג המטען הספציפי). מערכת העיגון החדשה מאפשרת עמידה בדרישות של התקנות הללו, ובפרט במטענים פזורים וגבוהים, כפי שהן נקבעו בחוק הגרמני (Load Securing Regulation VDI 2700).
במקביל לכך, מערכת ה- Krone Profi Liner Multi Steel  עומד בדרישות התקן הגרמני DIN EN 12642 Code XL.
בקרונה מציינים כי בשורה התחתונה המערכת החדשה מקנה בטיחות קשירת מטענים משופרת וחיסכון בזמן ובכסף.

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים