גרורים חדשים ומפתיעים מבית קרונה

שרות רכב ותחבורה 


יצרנית הגרורים הגרמנית, חברת קרונה, שהיא השניה בגודלה באירופה (אחרי שמיץ'), חשפה לאחרונה שני גרורים מפתיעים שעתידים להיכנס לקווי הייצור הסדרתיים שלה בקרוב.
הגרור הראשון הוא ה- Euro Combi . מדובר בשילוב של גרור המורכב על גבי דולי, באורך כולל של 25.25 מטר. היתרון הגדול של הגרור טמון בנפח העמסה המדהים שמגיע עד 150 מטר מעוקב. הפירוש המעשי הוא שניתן להעמיס על המשאית והגרור כ- 52 חבילות יורו-פאלט, וזאת במקום 34 פאלטים בגרור רגיל. התוספת הזאת, בשיעור של 40% בנפח, מתורגמת ליתרון כלכלי משמעותי בתובלה התחרותית. בנוסף לכך, בקרונה לא התפשרו על האספקטים הבטיחותיים ובהם מערכת בלמים אלקטרונית EBS, ומערכת בקרת יציבות מתקדמת. לעיגון המטען נעשה שימוש במערכת שפותחה בקרונה ואשר מכונה
KRONE Multi Safe load securing system
התכנון המודולרי הייחודי מאפשר למנהל צי הרכב להמשיך לתפעל  את ה- Euro Combi במסגרת הצי הקיים, בלי בעיות כלשהן. בקרונה מציעים שתי קומבינציות תפעוליות לשימוש ב- Euro Combi: הראשון הוא שימוש בתומך סטנדרטי, Mega Liner, כשאליו נרתם נתמך בעל צמד סרנים אחורי או צמד סרנים מרכזי. האפשרות השניה, החדשנית יותר, היא שימוש במשאית שאליה נרתם דולי בעל מערכת בקרה אקטיבית. הדולי משמש כתומך לנתמך החדש. היתרון של שיטה זו טמון בעיקר בכושר התמרון המעולה של הרכב הארוך. רדיוס הסיבוב הפנימי מצליח לעמוד בדרישות ה- “BO-Kraftkreis”, כלומר רדיוס סיבוב פנימי של 5.80 מטר. רדיוס זה חשוב על מנת שלו לפגוע בחלקן הפנימי של כיכר עירונית סטנדרטית.

הפיתוח המפתיע השני מבית קרונה מכונה ' Profi Liner Eco'. מהנדסי הפיתוח של החברה שקדו על תכנון של גרור שיהיה כלכלי ככל האפשר, תוך שימת דגש מיוחדת על הפחתת צריכת הדלק. במרכז תשומת הלב בפיתוח ה- Profi Liner Eco היה היבט האווירודינמיות. הפחתת ההתנגדות לזרימת האוויר מאפשרת לחסוך במקרה זה בין 5% ל- 7% מצריכת הדלק. בכדי ליישם מערכת יעילה, מהנדסי קרונה פיתחו מערכת וילונות עם מערכת נעילה מרכזית פניאומטית
(pneumatic central locking system). המשמעות היא שהנהג ממקם את הוילונות מלפני המרכב ובחלקו האחורי בלבד, ואז כל שהוא נדרש הוא ללחוץ על כפור שמפעיל את מערכת הנעילה המרכזית. כאן נכנסת לפעולה המערכת המשלימה, EasyTarp, שמותחת את הוילונות הצידיים, תוך הפחתה למינימום של אותם כפלים בוילונות שיוצרים את מערבולות האוויר, אשר גורמות בסופו של דבר לעליה בצריכת הדלק.
אם בחיסכון בדלק עסקינן, הרי שבקרונה מבקשים לחדד את נושא האווריודינמיות של הגרור או הנתמך. לטענתם, ציי הרכב שמים את הדגש דווקא על המשאית, וזאת עם חצאיות אוויר מרשימות, ספויילרים ומסיטי רוח על גג תא הנהג, אולם בכל הקשור לנתמך קיימת הזנחה משמעותית. בתעשית התובלה קיימת גישה מוטעית ולפיה ההשקעה באווירודינמיות הגרור היא יקרה מידי, ואינה פרופורציונלית למחירו הנמוך יחסית. בקרונה מדגישים כי זוהי גישה מוטעית לחלוטין. אחרי אין ספור ניסויים ובדיקות שערכה החברה נמצא שההשקעה באווירודינמיות הגרור מחזירה את עצמה מהר מאוד. חיסכון שנע בין 5% ל- 7% הוא משמעותי מאוד, כך 'שחבילת האווירודינמיות' המוצעת היא משתלמת מאוד, וזאת כשהיא תורמת במקביל להפחתת זיהום האוויר שיוצרת המשאית.
בקרונה מציינים כי מעבר לחיסכון בדלק מושג גם חיסכון ניכר בזמן, וזאת כשהמערכת מסייעת בצורה אוטומטית בשחרור ומתיחת הוילונות בעת העמסת או פריקת הסחורה. גם הסכנה לפציעת הנהג קטנה משמעותית, מאחר והוא מרוחק מהמטען שעל גבי המרכב.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים