קטנות ובטוחות 

 

רמת הבטיחות של כלי הרכב הקומפקטיים אינה נופלת מאלה המקובלת בכלי הרכב המשפחתיים הגדולים. בארגון ה- Euro NCAP , הארגון האמון על מבחני הריסוק הפומביים באירופה, פרסמו לאחרונה את התוצאות של מבחני הריסוק שנערכו לשישה דגמי רכב קומפקטיים. התוצאות המעודדות העלו כי חמישה דגמים קיבלו את הציון המירבי במבחני הריסק – חמישה כוכבים. בארגון ה- Euro NCAP טוענים כי בימים אלה של האטה כלכלית גלובלית ניתן בהחלט לעבור לכלי רכב קטנים שזולים יותר לרכישה , ולרוב גם חסכוניים יותר בדלק, וזאת מבלי לפגוע ברמת הבטיחות שאותה מקבלים נוסעי הרכב. 
דגמי הרכב שקיבלו ציון של 5 כוכבים במבחני הריסוק: אודי Q5, הונדה ג'אז, יונדאי I20, קאיה סול, ופיג'ו 3008. כל הדגמים הללו, מלבד ה- Q5, הם בקטגוריית הסופר-מיני. בדגם היחיד שזכה לציון פושר הוא דגם האלטו מבית סוזוקי. האחרון נפגע במעט משיטת הניקוד החדשה שמעודדת התקנת מערכת בקרת יציבות אלקטרונית כסטנדרט בדגמי הרכב. המערכת מוצעת רק כאופציה, ולכן הופחת כוכב אחד מהציון המרבי. גם רמת הבטיחות שלה זוכים נוסעי הרכב(מבוגרים וילדים) היא בינונית למדי.
בארגון הודיעו כי בכוונתם להוסיף בעתיד מערכות היי-טק בטיחותיות נוספות בשקלול הציון שניתן לרכב, כך שליצרנים תהיה יותר מוטיבציה להתקין אותם בדגמי הרכב שלהם.
ראשי הארגון ציינו לשבח את ידידותו של דגמי הג'אז וה- I20 (מבית הונדה ויונדאי, בהתאמה) וזאת עבור הולכי הרגל שעלולים להיפגע מהרכב במהלך תאונה. דגמי הרכבים הללו עומדים כבר כעת בסטנדרטים העתידיים של התקינה האירופאית. ציון נוסף לשבח קיבל דגם הסול של קאיה, וזאת בזכות המושבים המתוכננים בצורה ארגונומית, כולל משענת הראש, כך שהם מפחיתים את חומרת 'צליפת השוט' שמתרחשת בעת שהרכב נפגע מאחור ונוצרת פגיעה בחוליות הצוואר.
 

 

 


  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים