שר התחבורה: קציני הבטיחות נמצאים בצומת מרכזית במאבק בתאונות הדרכים

שמעון סודאי 

שר התחבורה, ישראל כץ, השתתף לאחרונה ביום ההשתלמות המיוחד שנערך לקציני הבטיחות בשפיים.
שר התחבורה הדגיש שיש לחזק את מעמדו של קצין הבטיחות. לקצין הבטיחות ידע רב בתחום בו הוא עוסק אך אין לו די סמכויות. שר התחבורה מסר כי הועדה שעסקה במעמדו של קצין הבטיחות סיימה עבודתה ועתה הנושא נמצא כבר בשלב של חקיקה. בהתייחסותו למעמדם של קציני הבטיחות אמר השר כי יהוא בעד חיזוק  מעמדו של קצין הבטיחות. נכון להיום בידי קצין הבטיחות ידע רב אך חסרות לו סמכויות. החוק החדש הדן במעמדו של קצין הבטיחות יעניק לקצין הבטיחות סמכויות ויתן תוקף לדבריו מול בעל המפעל אך עם זאת תידרש מקצין הבטיחות אחריות רבה יותר.
"משרד התחבורה נחוש במלחמתו בתאונות הדרכים ואתם קציני הבטיחות משמשים כזרועינו הארוכה ונמצאים בתווך בין דרישות משרד התחבורה לבין רצונותיו של בעל המפעל" הוסיף השר.
בעניין מחירי הרכב והחלפים אמר השר כי מחירי הרכב גבוהים מדי. חסרה תחרות אמיתית. ההוצאות על הרכב הינן גבוהות ונמצאות במקום השני לאחר ההוצאות על דירה. אם תתאפשר הוזלה של כליי הרכב, אפשר יהיה לקנות מכוניות חדשות יותר שהן בטוחות  וחסכוניות יותר. עוד הוסיף השר בעניין זה כי הוקמה ועדת יישום במקביל לועדת זליכה, המורכבת מכל זרועות המדינה ובראשה עומד עוזי יצחקי סמנכ"ל משרד התחבורה . הועדה תגבש המלצות להוזלת מחירי הרכב, החלפים והטיפולים.

בהמשך דבריו  סקר השר בקצרה את הפעילויות של משרדו בהם פריסת רשת מסילות משולבות ברשת כבישים שתשפר את ההגעה ממקום למקום. הנגב והגליל יהיו מחוברים וקילומטרים רבים יהיו כלל ללא רמזורים. במסגרת זו תוקם מסילת ברזל לאילת, הכביש המגיע לאילת ישודרג ויוקם שדה תעופה חדש בדרום שישתלב בדרכי התנועה הפנימיים של המדינה. בנוסף, החלה העבודה לפריסת רשת רכבות קלות בגוש דן.
בנושא רכבת ישראל אמר השר כי הוא נחוש בדעתו ולא יתן שמישהו ימנע את פיתוח הרכבת. רכבת ישראל אמורה להכפיל את פעילותה ולא רק שאין כוונה לפטר בה עובדים, נהפוך הוא, מצבת כח האדם עומדת לגדול באופן משמעותי ביותר והלוואי שבטחונם התעסוקתי של כל העובדים במדינה יהיה כשל עובדי הרכבת. בסיום דבריו אמר השר "אני רואה אתכם קציני הבטיחות שותפים חשובים להמשך פעילות משרד התחבורה במיגור תאונות הדרכים"


יו"ר איגוד קציני הבטיחות, דוד בוקר, פנה בנאומו לשר התחבורה בבקשה לקדם את הליכי החקיקה בעניין מעמדו של קצין הבטיחות. עוד הוסיף בוקר כי קציני הבטיחות משרישים נורמות גבוהות בתחום הבטיחות ולכן צריך להגדיל את מספר החברות שציי הרכב שלהם מפוקחים ע"י ק. הבטיחות.
בוקר מסר כי "מהכנס הקודם שבו התארחת אצלנו, מורגשת התקדמות במגוון נושאים עליהם הנך מופקד ואנו ערים לרפורמות אותן הנך מוביל  בתחומים רבים, במיוחד בתחום התחבורה הציבורית, הרכבת והבטיחות בדרכים. אנו תומכים תמיכה מלאה במהלכיך ומחזקים ידיך בהמשכן."
עוד אמר בוקר בפנייתו לשר כץ כי איגוד קציני הבטיחות טורח רבות בפיקוח על כליי הרכב והנהגים בחברות בהן נמצאים קציני בטיחות ומשריש נורמות גבוהות בתחום הבטיחות. עם זאת העיר בוקר, כי  מספר המפעלים המחוייבים להעסיק קציני בטיחות הנמצאים תחת פיקוח משרד התחבורה, הינו קטן ואינו מאפשר פיקוח ובקרה מספקת ולכן, הוסיף בוקר, אנו ממליצים בפני השר לבחון סוגיה זו ולהכליל עוד מפעלים במסגרת המחוייבת בקציני בטיחות.
בסיום פניתו לשר, ביקש  בוקר מהשר כץ לסיים את הליכי החקיקה בנושא מעמד קציני הבטיחות מהר ככל האפשר.
בפנייתו לקציני הבטיחות, הזכיר בוקר את מועד הבחירות להנהלה ומועצת האיגוד שייתקיימו בחודש מאי הקרוב  והוסיף: "אני מברך מכאן כל הנהלה ומועצה שייבחרו ומאחל להם הצלחה במימוש מטרות האיגוד וחיזוק הבטיחות במדינת ישראל".
הואיל והכנס הנוכחי הוא האחרון לפני מועד הבחירות, ביקש בוקר להודות לכל חברי ההנהלה, לאנשי משרד התחבורה ולכל הגופים והחברות המסחריות  על תרומתם ושיתוף הפעולה שלהם עם האיגוד לקידום מעמדם של קציני הבטיחות, העשרת הידע שלהם והגברת הבטיחות בדרכים.
בסיום דבריו פנה בוקר לקציני הבטיחות עצמם והודה להם על העבודה היומיומית שהינם עושים ועל האימון שנתנו בו ובחברי ההנהלה והמועצה האחרים.

מרכז ועדת ההדרכה שמעון סודאי מוסר בדברי הפתיחה שבעידן הנוכחי, קצין הבטיחות חייב להיות מעורה גם בנושאים הקשורים לשמירה על איכות הסביבה
לדבריו, ימי ההשתלמות המקצועיים הם בסיס למפגש חברים והפרייה הדדית ובנוסף במה לדיווח על פעילות האיגוד. מטרת ימי ההשתלמות היא להעשיר את חברי האיגוד בידע מקצועי ולעדכן בתיקוני חוק, תקנות חדשות, הוראות והנחיות מטעם גורמים מוסמכים כגון: מנהל אגף הרישוי,  מנהל תחום קציני בטיחות במשרד התחבורה ואחרים. ימי ההשתלמות הינם הזדמנות טובה להכיר את כל הנפשות הפועלות כגון: צוות המפקחים והמנהלים של משרד התחבורה וצוות הנהלת האיגוד המעניק ללא לאות, לאורך כל השנה  מענה לשאלות  בנושאים שונים ומגוונים שמעלים החברים ויעידו על כך חברים הנמצאים כאן בכנס הנוכחי אשר נעזרו לא אחת בצוות הנהלת האיגוד.
עוד הוסיף סודאי כי ארגון יום השתלמות מצריך משאבים כספיים רבים להפקתו  וללא סיוע מצד נותני חסות, סביר להניח כי הכנסים לא היו מתקיימים. בנוסף, לא כל קציני הבטיחות המגיעים לימי ההשתלמות חברים מן המניין באיגוד ולכן אינם משלמים דמי חבר שנתיים באופן רציף, דבר המקשה על תכנון כספי מסודר.
בכל יום השתלמות ישנן הרצאות של מרצים  אורחים בנושאים מקצועיים ו/או נושאים שוברי שגרה . "נתמיד להביא מרצים טובים שיעשירו את הידע שלנו בתחומים מגוונים" הוסיף סודאי בעניין זה. ועוד באותו העניין, פנה סודאי לקהל היושבים באולם וביקש מקהל הנוכחים  להיות שותפים לתכנון התכנים ובחירת המרצים: "במידה ויש לכם נושא או מרצה מעניין,  הנכם מתבקשים להעביר פרטים להנהלת האיגוד באמצעות הדוא"ל ו/או אתר האיגוד.  ועדת ההדרכה תבחן את פנייתכם ותטפל בה", סיים סודאי דבריו בעניין זה.
בנוגע  לתפקידו של  קצין הבטיחות, אמר סודאי כי בימים אלו,  כאשר נושא  השמירה על איכות הסביבה צובר תאוצה, לא רק הגורם האנושי והטכני הם בסיס לתחום עיסוקו של קצין הבטיחות.  בעידן החדש, קצין הבטיחות חייב להיות מעורה גם בנושאים הקשורים לשמירה על איכות הסביבה הבאים לידי ביטוי בניהול משק הרכב עליו הוא אחראי. בישראל נפטרים כל שנה כ-4000 תושבים כתוצאה מזיהום אוויר. אם  קציני הבטיחות יבחרו כליי רכב חסכוניים המשתמשים באנרגיות נקיות, בכך תהיה תרומתם להפחתת זיהום האוויר ושמירה על איכות הסביבה. בנוסף קצין הבטיחות חייב להתמצא  בתנודות בשוק הרכב ,עניינים של מיסוי, חסכון בעלויות ועוד.
 אם ניקח לדוגמא את הפן הכלכלי בתפקידנו ונתמקד לרגע רק בהוצאות הדלק המהוות כ- 27% מסך ההוצאות המשתנות, תפקידו של קצין הבטיחות להביא לחיסכון בסעיף חשוב זה ובניהול נכון אכן אפשר לחסוך כסף רב למעביד.
 
בסיום דבריו ביקש סודאי להזכיר את הדברים הבאים:
 * בשני הכנסים האחרונים,  20 חברים נרשמו למאבק בת.ד בעמדה של משטרת התנועה שהוצבה בפתח אולם ההרצאות. בעמדה הוצגו אמצעים שונים למלחמה בעברייני תנועה.
* בחודש אפריל ומאי יתקיימו  ימי הדרכה נוספים  ב"מסלולים"  למי  שנרשם. נותרו מספר מקומות פנויים למעוניינים.
* בחודש הבא, בתאריך 10/4 יתקיים כנס בגני התערוכה בחסות "צ'מפיון"
ל- 250 חברים שיירשמו ראשונים .  הכנס יכלול ארוחת בוקר, הרצאה מקצועית למשך 45 דקות ואפשרות כניסה לתערוכה .
 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים