קווים לדמותה של בטיחות
 מנכ"ל חברת התחבורה הצבורית  קוים, דרור בריל, מאמין כי בטיחותם של הנוסעים תלויה בעיקר בגורם האנושי. בהתאם בנה מערך בטיחותי משולש שקודקודיו הם חברת מוקד הבטיחות תנועה נט, פניות הצבור ומערכת טכנולוגית מתקדמת. השלוב הטכנולוגי-אנושי הוא לדבריו, הפתרון המיטבי.

 בריל, 53, נכנס לניהול קוים לפני שלוש שנים לאחר סיום תפקידו כסמנכ"ל תפעולי באסם. הוא חובב רכב מושבע עוד מילדות, אספן מכוניות ספורט וחבר בוועד "מועדון החמש"  (מועדון הרכב הקלאסי והאספנות בישראל), ומהנדס מכונות בהשכלתו, תכונות ו"רגישויות" המתניעות ודוחפות את המוטיווציה שלו ואת יכלתו לנהל חברת תחבורה צבורית ששלום נוסעיה דגלה. בריל חונך לבטיחות כגורם ראשון במעלה בשירותו הצבאי כטייס מסוקים בחיל האוויר. מכאן יחסו לבטיחות כאל מובן מאליו בכבישים בכלל ובתחבורה הצבורית בראש ובראשונה.
כמי שהענקת שירות היא טבע שני לו כמנהל של חברה צבורית נושא הבטיחות מקבל אצלו קדימות כחלק מהבנתו את הענקת השירות לנוסע.  קוים פועלת כיום בארבע ערים אזוריות בישראל ובתוכניתה להוסיף ולהתרחב. החברה מסיעה 150 אלף אנשים ביום, 40 מיליון איש בשנה.
לשאלת מדיניות הבטיחות של החברה בראשה הוא עומד משיב בריל בפריסת פילוסופית הבטיחות שלו שבבסיסה הגורם האנושי. "יש לנו כ-250 נהגים שכל אחד ואחד מהם עובר מספר סמינרים תיאורטיים ומעשיים בשנה. כל נהג מחויב בהשתתפות בלי קשר לרקורד הבטיחותי שלו בנהיגה ועליו לעמוד בסיום הסמינר במבחן. הסמינרים מתקיימים בימי שישי ולנעדרים שאינם מצטיידים בפתק מרופא אין רשות עליה לאוטובוס ביום ראשון", הוא מטעים.
לדבריו, מערך הבטיחות המשולש שהקים מורכב משלושה קודקודים שהם מוקד 3663* של חברת  תנועה נט, חלוצת המדבקה "איך אני נוהג?" בארץ; פניות צבור הנוסעים וטלפונים למוקד השירות, וכן מערכת הטכנולוגיה המתקדמת Traffisafe. מערכת טכנולוגית מתקדמת זו פותחה, בהשקעה אדירה, כדבריו, בשתוף  קוים והחברה הישראלית Traffilog. המערכת מדווחת על התנהגות הרכב בעת נסיעה ולמעשה על גורם הבטיחות העיקרי ברכב: הנהג. "לפי המערכת ניתן לדעת היכן ממוקם הנהג על הטווח שבין אגרסיבי לעדין", הוא אומר. מסך LCD מציג בכל אתר של החברה את התמונה העדכנית של הנהגים על איכות ביצועיהם מטוב עד גרוע ובסיום כל נסיעה ונסיעה מקבל הנהג הערכת בצוע בצורת רמזור בצבעים ירוק לאיכות נסיעה מצטיינת, צהוב לאיכות דורשת שיפור ואדום לאיכות גרועה. בסוף כל חודש מקבל הנהג עם תלוש המשכורת שלו את הדף החודשי המשקף לו את התנהגותו בכביש.
מדדי מערכת הניטור המתקדמת באים לפתור את בעית המעקב אחר התנהגות הנהגים בכביש, בעיה שלא היה לה מענה עד עתה ולמעשה אין לה מענה בחברות תחבורה צבורית וציי רכב שאינם מפעילים את מערך הבטיחות המשולש בה היא נכללת. המערכת מנטרת שורה של מצבים טכנולוגיים (כמו דוושת אוץ, שמוש בבלמים, ועוד) ובודקת את תאוצת הכובד (ג'י) של האוטובוס. בריל מספר, כי המערכת מבוססת על 7 עד 8 לוויינים וככזו, מגיעה לדיוק מרבי של שבעה מטרים.
בנוסף,  בודקת המערכת את מהירות הנסיעה ביחס למהירות המותרת באזור הנסיעה. "לכל נהג יש סיסמא המאפשרת לו כניסה לאתר החברה מהמחשב בביתו כדי לבחון את מצב ביצועי הנהיגה שלו ביום העבודה שחלף".
"נהגים טובים אינם מוטרדים" מהמעקב אחריהם, הוא אומר. "אנו מחזיקים במדיניות של שקיפות מוחלטת המקיימת סטנדרד אחר של נהיגה. בעת הצורך זוכים הנהגים להערות מקצין הבטיחות שלנו".
לשאלה בצד מי היתרון בין הגורם האנושי או הטכנולוגי, תשובת בריל היא כי, "אנחנו נותנים הרבה כבוד לדיווח האנושי. הנוסע תמיד צודק", הוא אומר, "ובכל זאת למדנו שלפעמים צריך להתיחס לנטען בערבון מוגבל. בכל מקרה, זה לא מדע מדויק". שני הצדדים, האנושי והטכנולוגי אמורים להשלים זה את האחר כדי להגיע למעקב מושלם אחר המתרחש בכביש ונהיגת נציגיה של החברה המחזיקים בהגה ומשרתים את הצבור. "הסטטיסטיקה המצטברת והולכת במערכת הנתונים המתקדמת משפרת את דיוק התמונה", הוא אומר בהדגישו את שלושת קדקודי מערכת המעקב. "נהג שקיבל שלוש הערות של תנועה נט, שלוש תלונות מנוסעים או שלוש תלונות מצד המערכת הטכנולוגית - עולה מיד לועדת משמעת".
משנשאל בריל, לאיזה פן במעקב ניתן המשקל הרב ביותר, הוא משיב ללא היסוס: "לפניות הצבור" בשני הערוצים, הישיר ודרך  תנועה נט, וזאת, "כי אנחנו חברה שמעניקה שירות ומכונה אינה מסוגלת למדוד שירות על פי מדדי אדיבות וכדומה. אנחנו נותנים יתר משקל לציבור והמערכות הטכנולוגיות משלימות את זה".
על מערכת הניטור הממוקד של  תנועה נט הוא מספר, בהקשר זה, כי לאחר שהוכנסה לשמוש בקוים לפני כשנה וחצי, "היא תופסת אצלנו מקום מרכזי".
לדבריו, "כל תלונה שמתקבלת מתנועה נט מופיעה במחשבים והטלפונים הניידים של כל מנהלינו הנוגעים בדבר ושל קצין הבטיחות שלנו בזמן אמת. באמצעות המערכת מקבלים נהגי החברה משוב מידי ובשעות פעילותו של מוקד פניות הצבור שלנו בין 7 בבוקר ל-7 בערב, הנהג מקבל את הדיווח בתוך 7 דקות מרגע קליטתו. "המוקד מדבר איתו בטלפון ומבקש תגובתו לתלונה לאלתר", הוא אומר.
בדוגמה ששלף מהמחשב ביקשה מוקדנית מנהג להגיב על דיווח מלפני 120 שניות בלבד, על כך שלא נכנס כדרישת החוק למפרץ חניה. "הכל מתבצע אונליין ומיידית", הוא מטעים. לגבי הדיווחים המתקבלים באמצעות הקו המקוצר 3663* של תנועה נט הוא קובע כי "הם אמינים בצורה בלתי רגילה. אם מישהו מחליט להתקשר - יש לו בדרך כלל סיבה טובה לכך".
בריל ממשיך ומטעים את רמת ההתאמה בין המערכות, או שלושת קדקודי המשולש במערך שהקים. לדבריו, "מאז התקנו את המערכת הטכנולוגית גילינו קורלציה בין הדיווחים האנושיים על נהגים לבין הנתונים המתקבלים טכנולוגית".
בסיכומו של הראיון הרחיב מנכ"ל קוים דרור בריל בנושא התחבורה הצבורית. באחרונה השתתף בכנס על תחבורה בת-קיימא שרק חיזק את דעתו, כי העתיד שייך לתחבורה הצבורית. "אנו כולנו חיים כאן וכולנו נוכחים בעליה מתמדת בצפיפות והעומס על הכבישים", הוא אומר. "אני גאה לומר שלא צריך היום לצאת ברכב פרטי לנסיעות בעיר פתח תקוה. יותר מזה, זה פשוט נפשע. רישות ותדירות התחבורה הצבורית יעילים ומדויקים, האוטובוסים ממוזגים היטב והנהגים יושבים על הקצה העליון בסולם האיכות הנדרש מהם. אנו מפעילים כיום שרות בשם נקסט-בס, שמאפשר לנוסעים לחייג למוקד, לציין את מספר התחנה בו הם נמצאים ולקבל מהמוקדן מענה בזמן אמת בנוגע לזמן ההגעה הצפוי של האוטובוס לתחנה שלהם."
לחברת התחבורה הצבורית תוכניות מרשימות לעתיד. לדברי המנכ"ל בריל, באוקטובר השנה יותקנו בפתח תקווה 15 תחנות דיגיטליות שידווחו על מועדי בואם של אוטובוסים לתחנות. "לקראת מרס-אפריל נתקין 35 תחנות נוספות ובסך הכל נפרוס 50 תחנות דיגיטליות בעיר." קוים פועלת כיום בפתח תקווה רבתי ובאזורי הערים בקעת אונו, עפולה ובית שאן. "נתמודד על פעילות באזורים נוספים בהתאם למכרזים שיפתחו", הוא מבטיח.
תנועה נט -   www.tnuanet.com
תנועה נט היא חלוצת שיטת "איך הנהיגה שלי?" בישראל, הידועה גם בשם "נוהל 6", והמדבקה שלה נמצאת על עשרות אלפי כלי רכב. שירות תנועה נט כולל מוקד 24 שעות, מספר מקוצר 3663 *ותוכנה המתאימה גם לניהול צי הרכב.
טרפילוג -   www.traffilog.com
טרפילוג מייצרת ומשווקת מערכות חכמות לניתור של מערכות כלי הרכב והתנהגות הנהגים. 

 

 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל 

 

דואר אלקטרוני

שם

 
 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים