קל אוטו: רכב כשר לפסח

שרות רכב ותחבורה 


מעט לפני כניסת החג, הגיע כבוד הרב יונה מצגר שליטא, הרב הראשי לישראל, למשרדי קבוצת הרכב קל אוטו, לברך את קל אוטו על הפעולות שנקטה לצורך הכשרת החברה ורכביה לפסח ואף הדריך את עובדי החברה כיצד להכשיר את כלי הרכב שנועדו להשכרה לפסח. רכבי ההשכרה בקל אוטו עברו ניקיון פסח מיוחד, שכלל פירוק חלקים בפנים הרכב והרכבתם מחדש, וכעת הם יושכרו עם מדבקה “רכב כשר לפסח”.
מזה כחמש שנים, קבוצת הרב קל אוטו היא היחידה בישראל שמאפשרת לציבור שומר המסורת לשכור בפסח רכב כשר לפסח, בהשגחה רבנית. השנה זכו בקל אוטו לכבוד מיוחד: כבוד הרב יונה מצגר שליטא, הרב הראשי לישראל, הגיע בעצמו אל משרדי קל אוטו ואישר את הפעולות שנעשו לצורך הכשרת החברה לפסח ובייחוד רכבי ההשכרה.
 היום נפגש כבוד הרב יונה מצגר, עם מנכ"ל קבוצת קל אוטו ועובדיה, נשא דברי תורה ואישר את הפעולות שביצעה קל אוטו ותבצע בימים הקרובים לצורך הכשרת החברה לחג. הרב מצגר אף נתן הדרכה מיוחדת לעובדי החברה, שהשתתפו במבצע ניקוי כלי הרכב.
הרב מצגר אמר בפגישה שלציבור החרדי אין רכב צמוד לאורך השנה ולכן רכבי השכרה הופכים מצרך מבוקש בבין הזמנים ובחגים. הוא מאחל שקל אוטו תהיה כתובת נאמנה למגזר החרדי ובכלל.
מדברי הרב: "בסדר הפסח, נהוג לשבור מצה עוד בתחילת הסדר ולא לאכול אותה. למה לשבור? להראות שלפעמים בחיים יש משבר לא מתוכנן, אבל האופי היהודי תמיד  אומר – אם יש משבר, תמיד יש תקווה. זה מה שהחזיק אותנו אלפי שנים מאוחדים. שבירת המצה – סימן לשבר עם תקווה – האפיקומן הופך למתנה לילדים."
לאחר גמר מבצע הניקיון, על כל רכב שנוקה הודבקה מדבקה מיוחדת עם הכיתוב "כשר לפסח" המציינת את הכשרתו לחג, כך שמעתה, בערב החג ולכל אורך החג, יושכרו כלי הרכב של צי ההשכרה של הקבוצה ככלי רכב כשרים לפסח. במידה ומלאי הרכבים הכשרים לפסח יאזל, יוכשרו לפסח רכבים נוספים. הרכבים הכשרים לפסח יושכרו ללא תשלום נוסף.
במסגרת ההדרכה, הונחו עובדי קל אוטו כיצד לבצע ניקיון מיוחד בכלי הרכב לקראת הפסח, אילו חלקים בפנים הרכב יש לפרק כדי לנקות באופן יסודי, והיכן עלולים להסתתר פירורי חמץ ברכב.
"כבוד גדול נפל בחלקנו השנה, עם בואו של הרב יונה מצגר לקל אוטו ואני מאמין שכך יסייע לנו הרב להקפיד ולשמור על קיום חג כהלכתו לכל לקוחות קל אוטו. ההחלטה להכשיר את כל רכבי החברה לקראת הפסח היא צעד חשוב כדי לאפשר לשומרי הדת והמסורת לדעת בביטחון שהם נוהגים ברכב שאין בו חמץ, ואני מקווה שבעתיד גם חברות אחרות ינהגו כך. ישנם אנשים שילגלגו, אבל אנחנו בקל אוטו מאמינים, שישנה חשיבות רבה לנושא ביעור חמץ, לא רק בקרב יהודים במגזר החרדי, אלא גם בקרב חילונים רבים. צריך להבין שאדם שומר מצוות לא רוצה לנסוע בפסח ברכב שמאחורי הפאנלים שלו הצטברו פירורים של לחם." אמר שמוליק קליין, מנכ"ל קבוצת קל אוטו.

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים