קליקAדיל JCB: מנועים חדשים למעמיסים
רוצה לקנות משאית או מסחרית חדשה ולחסוך אלפי שקלים?
מלא פרטיך וקבל את
ההצעות המשתלמות ביותר!
 


 


  שרות רכב ותחבורה


בחברת כלי הצמ"ה הבריטית JCB השיקו לאחרונה סדרה של מנועים חדשים העומדים בתקני איכות הסביבה Tier 4-I.
הסדרה החדשה המכונה ' Ecomax' מצליחה לעמוד בתקני זיהום האוויר המחמירים, וזאת מבלי שנעשה שימוש בלוכד חלקיקים חיצוני ׁ(DPF) ו/או במכשור חיצוני אחר נועד לטפל במזהמי הפליטה. מדובר בתכנון הנדסי חכם שבו כל הטיפול בזיהום נעשה בתוך הצילינדרים של המנוע, כשהפליטה עומדת בדרישות התקינה. ההישג ההנדסי / טכנולוגי הוא מרשים, כשהוא מפחית את מספר מערכות העזר , ובמקביל את מחירו של הכלי. היעדר המערכות החיצוניות מאפשר במקביל להפחית גם את עלויות התחזוקה השוטפת של הכלי. מעבר לכך, מהנדסי החברה יכולים לכייל את סדרת המנועים גם לעמידה בתקני זיהום אוויר פחותים שנהוגים עדיין בחלק ניכר מהארצות המתפתחות. כיול מופחת, לדוגמא עמידה בתקני 3 Tier, מאפשר לקבלני הציוד ההנדסי להשתמש בדלקים שמכילים כמות גדולה יותר של גופרית. דלקים אלה שכיחים יותר לשימוש במרבית המדינות הללו. אפשרות נוספת היא לבצע את הכיול הזה בשלב מאוחר יותר של הכלי, וזאת לאחר שהוא נרכש לראשונה במדינה מפותחת עם תקינת זיהום אוויר מחמירה, ונמכר לאחר מכן ככלי יד-שניה למפעיל מקומי במדינה אחרת שבה תקני זיהום האוויר מקלים יותר.
הכיול עצמו נעשה באמצעות המערכת למיחזור גזי הפליטה (EGR) ובאמצעות הפחתת הלחץ במערכת ההזרקה. כיול זה מאפשר, כאמור, להשתמש בדלקים בעלי תכולת גופרית גבוהה יותר. מ-JCB  נמסר כי הכיול הזה יכול להתבצע ע"י אחד מ- 2,000 הסוכנים של החברה ברחבי העולם, וזאת עם כלי השרות והנחיות השרות הסטנדרטיות שמספקת החברה. גם שמן המנוע יהיה סטנדרטי, ולא כפי שנדרש לעיתים להשתמש בשמן מיוחד ויקר בעת במנועים שבהם פועלת מערכת למיחזור גזי הפליטה.
החברה מדווחת כי בפיתוח של סדרת המנועים החדשה הושקעו כ- 125 מיליון דולר וכ- 110,000 שעות עבודה. סדרת המנועים החדשה תקפה לכלים שהספקם בין 74 ל- 173 כ"ס, כולל מעמיסים בעלי יעה אחורי (backhoe loaders ) השכיחים מאוד בישראל.

 קליקAדיל
סרוק את הקוד!

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים