איגוד המוסכים: יש להנגיש את המידע על כלי הרכב שמצוי במשרדי הרישוי
 

 

באיגוד המוסכים מקיימים בימים אלה מאבק להגברת השקיפות והנגישות למידע לציבור, וזאת בכל הקשור לכלי הרכב המשומשים.
לפני מס' ימים יזם חבר הכנסת מקלב, שהינו יו"ר וועדת הכנסת לפניות הציבור, דיון ("הצעה לסדר היום") במליאת הכנסת בנושא הנגשת המידע של מאגר פרטי רכב במשרד הרישוי לעיון הציבור.
באיגוד המוסכים השתתפו בשני דיונים שהתקיימו בנושא זה, ואף טרחו לשלוח חומרים רלבנטיים ולקיים פגישות ומגעים שוטפים, על מנת להמשיך במאבק חשוב זה.
לדברי ח"כ מקלב "שוק הרכב יד שנייה הוא שוק גדול מאד, הוא שוק שבו 70,000 מכוניות עוברות בעלות בשנה, שוק שמקיף מאות מיליוני שקלים והוא השוק שהכי פחות ביטחון צרכני יש בו לצרכן היום, כשהוא בא וצריך להגיע, להיכנס לשוק הזה ולקבל מידע. אנשים כמעט מהמרים בקניית רכב. זה נהפך להימור. אדם לא יודע מה באמת, בסופו של יום, בסופה של קנייה, הוא יקבל, וכל זאת כשהוא כן היה יכול לקבל את זה. מידע שבאמת ייתן לו את ההיסטוריה של הרכב, מספר הבעלים של הרכב, שעבודים כאלה ואחרים שהיו על הרכב, האם הרכב ממושכן, מה הוא עבר בתאונות, האם הרכב עבר בעלויות מיוחדות כמו חברת הביטוח. היום את הקילומטרז' הוא כן יכול לקבל, לאחר מאמצים.... המידע הזה נמנע אף שהמידע הזה נמצא. זה לא מידע שאנחנו צריכים היום לייצר אותו. זה לא מידע שלא נמצא, הוא נמצא בתוך המשרדים. ... המידע הזה נמסר לחברות הביטוח על-ידי משרד התחבורה או על-ידי משרד הרישוי, אבל כשזה מגיע לאזרח, זה נמנע ממנו. לפעמים אתה עומד ומשתומם מדוע, מדוע המידע הזה באמת נמנע כשהתועלת האמיתית שיש היא לאין-ערוך לא רק לאזרח הקטן אלא באמת גם תועלת גדולה למדינה עצמה.
עוד עשרות אלפי זוגות עיניים ידעו על רכבים, מה מצבם, איזה רכבים מסתובבים, רכבים שמשוכפלים, רכבים ששתי מכוניות ביחד נהיות מכונית אחת. מידע על רכבים שכבר היו באובדן מוחלט, מה שנקרא טוטאל-לוס והם נמצאים על הכביש. מידע שלם שהמשטרה ודאי לא יכולה להקיף אותו. גנבות רכב יכולות להימנע במידה כזאת והציבור לא מקבל את המידע. ומה מבקשים? שבלחיצה על כמה מקשים אדם יוכל לקבל את זה בלי שיפגע בחופש המידע. ישנן אפשרויות שזה יהיה בלי שיפגע בחופש המידע".
בסופו של הדיון הוחלט להעביר את העניין לוועדת הכלכלה של הכנסת. רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים, מסר כי בכוונת האיגוד להמשיך לעקוב, ולדחוף את הנושא באינטנסיביות ובעקביות.

  

       

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים