איגוד המוסכים: השקת אוטו-פיינטשופ 

 

מהפכה בהליך צביעת הרכב בישראל
 
באיגוד המוסכים משיקים בימים אלה בימים אלו את ערכת אוטו-פיינטשופ (Auto Paint Shop©), ערכה מקצועית להליכי תיקון ושיחזור צבע הרכב. הערכה כוללת מדריך מקצועי ותוכנה חדשנית לחישוב עלויות צביעת הרכב מבית איגוד המוסכים בישראל.
רונן לוי, יו"ר אגוד המוסכים בישראל, מציין כי ברוב מדינות העולם המערבי, ערך עבודת צביעת הרכב נמדד על בסיס שעות עבודה X תעריף שעת העבודה במוסך בתוספת עלות החומרים בהם השתמש המוסך לצביעת חלקי הרכב הפגועים. חישוב זה הינו ראוי ןמדויק, הן לבעלי המקצוע והן לאלו המשלמים עבור התיקון.
בניגוד למקובל באיופה, בישראל קיימות מספר תוכנות לבקרת שמאות, בהן משתמשים רוב שמאי הרכב לצורך עריכת אומדן הנזק. שמאי הרכב התרגלו במשך השנים, לרוב, לסכם (לעיתים בהסכמה ולעיתים לא) עם בעלי המוסכים מחיר גלובלי לעבודות הצבע ברכב. שיטה זו השגויה מבסיסה, השתרשה, והשכיחה את בסיס תימחור עבודת העוסק במקצועות המוסך כפי הצורך וכפי שנהוג בעולם.
לוי מציין כי האבסורד בשיטת 'הגלובאלי' טמון בהיעדר רכיב ההתקדמות הרבה שהושגה בשנים האחרונות בטכנולוגית תיקון המרכב והצביעה. באיגוד המוסכים טוענים כי מאחר ושמאי הרכב לא השתמשו/משתמשים בתוכנות אשר ברשותם לצורך ביצוע אומדנים מדויקים לקביעת עלויות צבע ברכב, הרי שבפועל תוכנות הבקרה השונות אינן מעודכנות כנדרש בעלויות מנות הצבע והחומרים העדכניים ו/או לא מתחשבות בהן. מכיוון שכך, באיגוד המוסכים החליטו ליטול על עצמם את המשימה של בניית תוכנת חישוב מעודכנת בנושא.
 
מהפיכה בהליך תמחור העבודה

בימים אלה סיימו אנשי האיגוד את מלאכת הכנת ערכת האוטו-פיינטשופ (Auto Paint Shop©),
ובשבועות הקרובים הערכה והתוכנה – בפורמט הנוכחי והמעודכן שלה - תופץ למוסכים וכל מוסך יוכל להזין בה את תעריפיו ולהוציא על בסיס זה הצעת מחיר ממוחשבת ומדויקת המבוססת על חישוב נכון ומקובל בעולם לצביעת חלקי חילוף לרכב בהתאם לנסיבות ולמשתנים הספציפיים של כל נזק ושל כל רכב.
מעבר לכך, באיגוד החליטו לבצע עדכון תקופתי של התוכנה, במקביל לשינויים שיהיו בממוצע תעריפי החומרים בישראל, כך שבעלי המוסכים יוכלו לרכוש את העדכון בעלות נמוכה יחסית (התעריפים יפורסמו באתר האיגוד). באיגוד מקווים שהתוכנה החדשה תחולל מהפכה חיובית במוסכים, באופן שכל הנוגעים בדבר יעבדו בסופו של דבר על בסיס משוואה ידועה מוסכמת והוגנת. המחשבון הוא פשוט להפעלה ואינו דורש ידע מיוחד בהפעלת מחשב. באיגוד הקפידו כי השימוש יהיה פשוט מאד ועם זאת ידידותי, מרהיב ומהפכני. למחשבון מצורפת חוברת הסבר המפרטת את שעתוני הצבע עליהם מתבסס המחשבון וכן חומר הדרכה טכני שנכתב על ידי מומחה לצביעת כלי רכב.
באיגוד מצפים לקבלת תגובות ממוסכי הצבע לאחר שימוש ראשוני בתוכנה ובחוברת. התגובות הבונות תאפשרנה לבצע שינויים בתוכנה, תוך הטמעת ההערות, וכן לדאוג לשיפור מתמיד של התוכנה מכל ההיבטים.

 

 

 


 

 

 

 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 
 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים