מפגן כוח מרשים של איגוד המוסכים בצפון הארץ


באיגוד המוסכים ממשיכים במאמצים לארגן את המוסכים תחת גוף מקצועי שיטפל בבעיות הייחודיות של הענף ויאגד תחת קורת גג אחת את כל העוסקים במלאכה. לאחרונה נערך כנס מרשים של האיגוד במחוז חיפה והצפון, כנס שבו נטלו חלק מאות בעלי מוסכים מכל המרחב. בכנס שהתקיים בחסות חברת 'וולקן מצברים' ובחסות חברת 'פטרוטק' הייתה נוכחות שיא של למעלה משש מאות וחמישים בעלי מוסכים, ביניהם רבים שאינם חברי איגוד וכן עוסקים אחרים בתחום.  הללו גדשו את אולם הכנסים של מלון חוף הצמרים בעכו, האזינו להרצאות מרתקות ונהנו מארוחת ערב מהנה.
במסגרת הכנס האיגוד הכין דוכן לחלוקת חומרים מטעמו, וכן חולק לכל משתתף בתיק-הכנס תקליטור ה-DVD שהפיק וערך דובר האיגוד - "תיקון דרך", אשר מאגד קטעי וידאו שונים, כולל כתבות בטלוויזיה בנושא פעילות ענף הרכב ומעורבות איגוד המוסכים.
הדגש בכנס היה נושא המאבק המשותף של כל בעלי המוסכים מול תופעות שהשתרשו במהלך השנים בענף. מדובר בנושאים שמכבידים מאוד על בעלי המוסכים וגורמים לשחיקה נמשכת ברווחיהם, עד כדי סגירת מוסכים עקב הפסדים נמשכים.
רונן לוי, יו"ר אגוד המוסכים, הדגיש בדבריו את המאבק המשותף של המוסכים כנגד תופעות של חברות הליסינג שמכתיבות תנאים קשים למוסכים העובדים עימן והמבצעות טיפולי אחזקה ברמה ירודה. בעיה אחרת היא תופעת מוסכי המדרכה (מוסכים שאינם מורשים), וכן תופעה דומה שבה עובדי מוסכים מציעים תיקונים מזדמנים ללקוחות בביתם, בעלויות נמוכות, תוך פגיעה בהכנסות המוסך.  האחרונים אינם נושאים בעלויות הכבדות של ארנונה, ביטוח, פנסיה, שמירה על איכות הסביבה וכו', ולכן יכולים להציע את שירותיהם במחיר נמוך מאוד שאינו בר תחרות למחיר שבו נדרש לשאת הלקוח שמכניס את רכבו למוסך המורשה.
מאבק אחר הוא מול חברות וסוכני הביטוח. במהלך השנים יצרו חברות הביטוח את 'מוסכי ההסדר'. הלקוחות אולי ישיגו חיסכון של מאות שקלים במוסך ההסדר (באמצעות דמי השתתפות עצמית מופחתים), אולם התוצאה בפועל היא שהם ישלמו את 'ההפרש' באיכות החלפים הירודים שיותקנו ברכבם, לרוב ללא ידיעתם. רונן לוי מסר כי בימים אלה עותר איגוד המוסכים לבג"צ נגד השיטה. במקביל לכך, באיגוד המוסכים מתכוונים להרחיב את הפעילות כנגד שיטת 'ההנחות והעמלות' שבה נוקטות חברות הביטוח, מדובר במגוון של שיטות כגון קיזוזי סכומים מעלויות חלפים ועבודה, ברירות מחדל של שימוש בתוכנות, אי-עמידה בתנאי הממונה להגבלים העסקיים ועוד.
אם בחלפים עסקינן, הרי שגם בתחום זה נוצרה למוסכים בעיה חריפה. בשוק מוצעים חלפים גנובים במחיר נמוך מאוד, וזאת מול חלק דומה שמציע המוסך במחיר גבוה. ההפרש הזה גורם לכך שלקוחות רוכשים את החלק, ומביאים אותו 'בשקית ניילון' למוסך לצורך פירוק והרכבה. מרבית הלקוחות גם אינם מודעים לאפשרות שמוצע להם חלקי חילוף סיניים באיכות נחותה. חלק נכבד מהחלקים הללו הם בעלי איכות ירודה, עד כדי יצירת נזק לרכב וסיכון בטיחות הנסיעה בו.  בשורה התחתונה: רווחיות המוסכים נפגעת משמעותית מסחר בחלפים שאינם מקוריים ו/או תחליפיים באיכות טובה.
תופעה חדשה שנחשפה אך לאחרונה היא של סוכני ביטוח הדורשים שוחד מבעלי מוסכים כדי להפנות אליהם לקוחות. מדובר ככל הנראה בתופעה המקיפה מאות מוסכים ואלפי סוכני ביטוח. לפי החוק, לסוכן ביטוח אסור לקבל טובת הנאה ממוסך, ואולם מתחקיר שבוצא לאחרונה ע"י העיתון 'דה-מרקר' נמצאו מקרים שבהם סוכני ביטוח דורשים לכאורה ממוסכים כ-15% מעלות התיקון הנדרש בתמורה לכך שיפנו אליהם מבוטחים. בחלק מהמקרים, מבקשים סוכני הביטוח תשלום "שחור" או טובות הנאה שוות כסף, כגון תיקונים לכלי רכב בחינם, או הטבות אחרות בעלות שווי כספי גבוה.
באיגוד המוסכים ניצלו היטב את הכנס בצפון על מנת לנסות ולאחד את כל בעלי המוסכים. המסר שהועבר הוא שכל המאבקים הללו עולים בממון רב, והוא יכול להתבצע רק באמצעות התשלומים של בעלי המוסכים לאיגוד. פעילות זו נועדה לשפר את רווחיות הענף שירדה כיום לשפל שלא היה כמוהו. מדובר בשורה ארוכה של בג"צים, הצעות חוק ומאמצים לשינוי הסדרי חקיקה קיימים, בעיקר בתחומי הביטוח, הליסינג, החלפים השמאים והסדרת פעילות המוסכים. כמו-כן האיגוד יוזם השתלמויות מקצועיות, כנסים ופעילויות אחרות לטובת בעלי המוסכים ועובדיהם. באיגוד מבטיחים שבקרוב יהיו כנסים דומים גם למוסכים באזור המרכז ולמוסכים באזור באר שבע, וזאת אחרי שהכנסים בירושלים ובצפון הסתיימו בהצלחה מרשימה.

 

 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים