פגעת ועזבת?  – עלולים לשלול לך את הרישיון

 

 

פגיעה ברכב אחר, ובריחה לאחר מכן, עלולה לעלות ביוקר, וזאת גם אם מדובר בנזק קל בלבד.
המציאות הישראלית מוכיחה שמעט נהגים טורחים להשאיר מידע כאשר הם פוגעים בשוגג ברכב אחר. המקרה השכיח הוא שבסופו של דבר אתם תאלצו לתקן את הנזק לבד מבלי לדעת מי גרם לו.
בעמותת אור ירוק מדווחים על מקרה שבו הנהגת ש' פגעה ברכבו של א', השניים שהיו באותה עת ברכביהם יצאו ,ש' החלה לגדף את הנהג השני ועזבה את המקום מבלי להשאיר פרטים. השופט טננבוים הגדיר את התנהגותה בצורה חד משמעית: "בריחה של נהגים/ות ממקום התאונה מבלי להשאיר פרטים מזהים הינה התנהגות שעלינו להוקיע מהחברה כאן ועכשיו. מדובר בהתנהגות המלמדת על בריונות לשמה ואשר אינה עולה בקנה אחד עם המוסר. עלינו לגנותה ולסלוד ממנה בכל מחיר".
טננבוים ממשיך וקובע כי פעמים רבות הנהגים הפוגעים ובורחים הם האנשים היחידים שהיו במקום האירוע. לא תמיד נוכחים עדים שיוכלו לשפוך אור על אופן התרחשות התאונה. מי שבורח מבלי להשאיר פרטים מתנהג בצורה מכוערת ומרגיזה. בשורה התחתונה: כב' השופט טננבוים החליט שהעונש במקרים אלו צריך להיות חמור ושלל לנהגת שפגעה ברכב ועזבה את המקום מבלי להשאיר פרטים, פסילת רישיון לתקופה של חצי שנה וקנס בסך 2,000 שקל.
ההמלצה של עמותת אור ירוק היא להשאיר את הפרטים שלכם, גם אם פגעתם בטעות ברכב אחר, ולא רק ברוח הפתגם "מה ששנוא עלייך אל תעשה לחברך". המסקנה מפסק הדין של כב' השופט טננבוים היא "כי עלינו לעשות כל שניתן לביעור ולמיגור תופעה מעין זו וזאת באמצעות הטלת עונש מרתיע. העונש צריך להיות כזה שיוביל למסקנה כי הימלטות ממקום התאונה אינה משתלמת".
 

 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים