הצעת חוק: רכב ציבורי ומסחרי יחויב בהתקנת מכשיר התרעה מתאונות    

 

חברי הכנסת מודאגים מאוד מתאונות הדרכים בהם מעורבים כלי הרכב המסחריים. בהצעת חוק חדשה שהגישו משה מטלון וישראל חסון מוצע לשנות את פקודת התעבורה, כך שכלי רכב אלו (משאיות, מסחריות ורכבי הסעות) יחוייבו בהתקנת מכשיר התראה אלקטרוני.
חברי הכנסת טוענים כי על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, הסיבה ל-95% מהתאונות היא גורם אנוש, כאשר סטייה מהנתיב ואי שמירת מרחק הם הגורמים אשר נרשמו בשכיחות גבוהה לנהגים אשר היו מעורבים בתאונות קטלניות עם משאיות ואוטובוסים.
על פי התיקון המוצע לפקודת התעבורה יותקנו בכלי רכב ציבוריים ומסחריים מכשירים המתריעים בזמן אמת על התרחשויות חריגות, ולכן מסוכנות, בזמן הנהיגה, אשר עלולות להוביל לתאונות קשות ואף קטלניות.
למכשירים אלה, בניגוד למכשירים אחרים האוספים נתונים אשר יכולים לשמש רק כבסיס נתונים בדיעבד, יכולת ממשית להציל חיי אדם מאחר והם מתריעים על התאונה האפשרית טרם התרחשותה ובזמן אמת.
מכשירים מעין אלה הנדונים משמשים כמערכת עזר לנהג ואינם מחליפים אותו או מתערבים בנהיגה עצמה. הסיוע לנוהג בא לידי ביטוי כאמור בהתראה על מצב מסוכן, תוך שלמעשה ניתנת לנוהג ברכב תוספת זמן המאפשרת לו להגיב ולתקן את המצב המסוכן, וכך להספיק לצאת ממנו. מחקרים מראים כי תוספת של 1.5 שניות יכולות למנוע עד 90% מתאונות חזית-אחור.
מדובר על התראה בדבר אירועים הנובעים במקרים רבים מאי תשומת לב של הנהג לתנאי הכביש בזמן הנהיגה, לרבות עקב שיחה בטלפון סלולארי, עקב מבט לאחר למתרחש במושב האחורי ועוד. כיום מצויים בשוק מספר מכשירים המאפשרים מתן התראה כאמור.
בידיהם של נהגי רכבים ציבוריים מונחים חייהם של עשרות ומאות בני אדם מדי יום. כאשר נהגים אלה עוברים עבירות כגון סטיה מהנתיב או אי שמירת מרחק הם מסכנים את חייהם של הנוסעים ברכב ושל רבים ממשתמשי הדרך האחרים. מוצע לקבוע חובת התקנת מכשירים אלה ברכבים מנועיים ציבוריים ומסחריים, אשר יאפשר להתריע בזמן אמת על מצבים מסוכנים, כך שיקטן משמעותית הסיכון לפגיעה בחיי הנהג, הנוסעים עמו ויתר העוברים בדרך. ראוי לציין כי ברכבים כבדים (משאיות ואוטובוסים) וברכבים ציבוריים ומסחריים בכלל, עלויות הנזקים גבוהות ביותר בדרך כלל. זאת בשל עלות הרכבים, הפגיעה בנוסעים (באוטובוסים וכלי רכב ציבוריים אחרים) בשל פגיעה בסחורות (במשאיות וכלי רכב מסחריים אחרים) ובשל פגיעה בצדדי ג' (רכב כבד גורם לנזק כבד יותר לצדדים שלישיים כאשר הוא פוגע בהם).
על כן ראוי כי יותקנו ברכבים ציבוריים וברכבים מסחריים מכשירי התראה מוקדמת מפני תאונות, אשר יקטינו משמעותית את הסיכון לפגיעה בחיי אדם, על ידי התרעה על הסכנות המתרחשות בזמן הנהיגה.
חברי הכנסת מציעים להוסיף את סעיף 65 ד לפקודת התעבורה, כשסעיף זה יכלול את הפרקים הבאים:
א) לא ינהג אדם ברכב ציבורי או מסחרי, ובעל רכב כאמור או מי שהרכב נמצא בשליטתו לא ירשה לאחר לנהוג ברכב אלא אם כן מותקן בו מכשיר התראה אלקטרוני, והמכשיר תקין ופועל כהלכה. 
ב) לא יירשם רכב ציבורי או מסחרי ולא יחודש רישיון רכב כאמור לפי הוראות פקודה זו, אלא אם כן מותקן בו מכשיר התראה אלקטרוני.
(ג) בסעיף זה – "מכשיר התראה אלקטרוני" – מכשיר שקבע השר, המאפשר חיווי בדבר אחד מאלה:
(1) סטייה לא רצונית מנתיב נסיעה;
(2) אי שמירת מרחק מהרכב שלפנים;
(3) התקדמות מהירה אל הרכב שלפנים.

 

 

 

 


 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים