תוכנית הגריטה נעצרה שוב

שרות רכב ותחבורה 


במשרד התחבורה נאלצו לעצור שוב את תוכנית גריטת כלי הרכב הישנים, וזאת לאחר שהתקציב שיועד לכך נגמר לאחר שבועות ספורים. במסגרת תוכנית הגריטה, שתוקצבה ב-20 מיליון שקל, כל בעל רכב משנת ייצור 1992 ומטה, בעל רישיון רכב וביטוח תקף, יכול למסור את רכבו למגרש, תמורת פיצוי של 3,000 שקל. בפועל התוכנית זכתה להצלחה רבה, כאשר בתוך שלושה חודשים נמסרו 5,500 כלי רכב לגריטה והתקציב שיועד לכך אזל.
במשרד התחבורה מתכוונים לפנות לאוצר בבקשה לתוספת תקציב. באחרונה גיבשו משרדי התחבורה והגנת הסביבה מתווה להרחבת תוכנית הגריטה, במסגרת התוכנית הלאומית להפחתת זיהום אוויר. לפי התוכנית, יכללו בה גם מכוניות בנות 18 שנה, וכן כלי רכב מסחריים (עד 3.5 טונה) עם מנוע דיזל, שגילם יותר 15 שנה. בעלי כלי הרכב יזכו למענק של 3,500 שקל - בעלות של כ-90 מיליון שקל בשנה. נציין כי במשרד האוצר טרם גיבשו החלטה האם להיענות לתקצוב החדש.
נזכיר כי גם בשנת 2011 אזל תקציב הגריטה אחרי 9 חודשים בלבד. מאז שהחלה התוכנית לפני כשנתיים נגרטו (ללא 2012) 19,265 כלי רכב ישנים, כ-18 אלף מהם בני 20 שנה לפחות.
המטרה של הגריטה היא להפחית את זיהום האוויר ולשפר את רמת הבטיחות, וזאת כאשר רכבים חדשים בטוחים יותר לנהיגה. בנוסף לכך, התועלת למשק כתוצאה מצמצום זיהום האוויר מגיעה ל-70 מיליון שקל לכל 10,000 רכבים שנגרטו ואינם בשימוש.

 

 


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים