הכשרה: ביטוח לרכב המונע בגז – ללא תשלום נוסף

שרות רכב ותחבורה 


בחב' ביטוח 'הכשרה' מתגייסים בימים אלה למאבק לצמצום צריכת הדלק לאור ייקורו הרב ומשיקה בימים אלה ביטוחי רכב לרכבים המונעים בגז – ללא תשלום נוסף. מהלך זה נועד לתת מענה ביטוחי לנהגים אשר הסבו את כלי הרכב שלהם לשימוש בגז, לעודד נהגים לעבור לרכבים המונעים בגז על מנת לצמצם את צריכת הדלק שהופך יקר מאוד בתקופה האחרונה וכן לעודד שימוש באנרגיה ידידותית יותר לסביבה.
מערכת גז היא מערכת הדורשת אישור ממשרד התחבורה על הרכבתה, כהרכבת חלק נוסף לרכב. חברות הביטוח קובעות שאין מדובר בחלק שהוא ממרכיבי הרכב, לכן התמחור עליו נעשה בנפרד מכל הרכב. מהכשרה נמסר כי ישנן חברות ביטוח שמעלות את הפרמיה ב-8 אחוז מעלות הרכבת מערכת הגז, לפי קביעה של החברה.
מערכת גז צריכה להיות מותקנת אצל מתקין מורשה. המערכת צריכה להיות בעלת תקן מטעם מכון התקנים, ולעבור בדיקות בטיחות שונות. מסביר דרור גורדון סמנכ"ל וראש אגף ביטוח כללי בהכשרה: "במידה והחלטתם להתקין את המערכת לא אצל מתקין חוקי, הדבר לא יצוין ברישיון הרכב והשימוש ובמערכת יהיה בלתי חוקי. במקרה כזה, אם ייגרם נזק לרכב או לכם - תישלל מן הרכב הזכות לביטוח מקיף או ביטוח צד ג' ואתם תיאלצו לשלם על כך. 
עוד מוסיף גורדון: "בשוק חברות הביטוח קיימות חברות שאינן מוכנות לבטח כלי רכב שממונעים בגז. הסיבה היא שלפי דעתם אין מדובר ברכב בטיחותי. זאת למרות שחשוב לומר שרכב עם מערכת גז הינו בטוח לא פחות מרכב דלק רגיל, לפי סקרים שבוצעו הוא מתקלקל פחות, וגם מערכת הגז הינה בטוחה ועמידה בפני פגיעות. מדובר במערכת שעברה מבחני בטיחות מחמירים ביותר, הן מטעם האיחוד האירופי והן מטעם הטכניון בישראל. לכן אין חשש שמא מדובר ברכב לא בטיחותי, כפי שבעבר נהוג היה לחשוב ".
כעת חברת הכשרה מציעה מענה ראוי לבעלי רכבים המונעים בגז, כאשר היא מגישה להם הצעה בלעדית לביטוח הרכב ללא תוספת פרמיה למערכת הגז. מדובר בהטבה שעשויה להגיע עד ל-600-700 שקלים לכלי הרכב. 

 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים