ירידה במחירי התיקונים במוסכים

שרות רכב ותחבורה 

בבדיקה שנערכה לאחרונה ע"י חברת גמא ניהול וסליקה, ביחד עם איגוד המוסכים, נמצא כי עלות תיקון כלי הרכב הממוצעת בתחילת 2012 הייתה נמוכה בשיעור של 5% מעלות התיקון המקבילה ברבעון הראשון של 2011. עוד עולה מהבדיקה כי מספר הכנסיות למוסכים עלה בשיעור מפתיע של 15%, ואילו הפדיון הכולל עלה בשיעור של 9%. הערכה היא כי הגידול במספר הכניסות מקורו בגידול שחל במצבת כלי הרכב במדינה.
בחברת גמא ניהול וסליקה חישבו ומצאו שעלות התיקון הממוצעת של תיקון או טיפול ברכב , ואשר תמורמה שולמה בכרטיס אשראי , הסתכמה ברבעון הראשון של השנה ב- 995 שקל. זאת, בהשוואה ך- 1,036 ₪ ברבעון המקביל אשתקד. בגמא מזכירים כי ברבעון הראשון של 2010 הסכום היה אף גבוה יותר והסתכם ב- 1,053 ₪. הנתונים הללו מבוססים על 223 אלף תיקונים וטיפולים ברכב שנערכו ב- 600 מוסכים בחבי הארץ ברבעון הראשון של השנה. גם הנתונים משנים קודמות מבוססים על מספר גדול של כניסות למוסכים, 209 אלף בשנת 2011 ו- 193 אלף בשנת 2010.
בחברת גמא ניהול וסליקה מציינים כי מאז שנת 2008 נרשמת ירידה מתמדת בעלות תיקון הרכב הממוצעת במוסך, וזאת בהתבסס על עסקאות בכרטיסי אשראי. בחברה מעריכים כי הירידה בעלות התיקון המוצעת מקורה בהוזלת מחירי חלקי החילוף, שיפור באיכות החלקים ואיכות חומרי הגלם המשמשים לטיפולים ( כגון שמנים), כך שאמינותם ומשך חייהם עולה בהתמדה.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים