4,600 מוסכים מורשים מגלגלים בשנה כ- 15.5 מיליארד שקלים 

 


* מספר משרות השכירים בתחום האחזקה והתיקון של כלי רכב מנועיים, עמד בסוף המחצית הראשונה של 2009 על כ- 26,900 משרות, קיטון של כ- 4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד 
* בסוף המחצית הראשונה של 2009 עמד השכר החודשי הממוצע למשרת שכיר בתחום האחזקה והתיקון של כלי רכב עומד על 6,917 שקלים 
* בשלוש השנים האחרונות- רמת הסיכון של הענף במגמת עלייה

מבדיקה מיוחדת שערכה חברת BdiCoface עולה כי בסוף שנת 2009, היקף ההכנסות של המוסכים  המורשים בענף צפוי להסתכם ב- 15.5 מיליארדי שקלים- במונחי מחיר לצרכן, כולל מע"מ.
בסוף המחצית הראשונה של שנת 2009 עמד מספר משרות השכירים בתחום האחזקה והתיקון של כלי רכב מנועיים על כ- 26,900 משרות, קיטון של כ- 4% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. עוד עולה מן הבדיקה כי השכר החודשי הממוצע של משרת שכיר בתחום האחזקה ותיקון כלי רכב, נכון למחצית הראשונה של 2009, עומד על 6,917 שקלים, שכר הנמוך בשיעור של כ- 15% מהשכר הממוצע למשרת שכיר בכלל המשק.

מספר המוסכים המורשים בשנת 2009 מוערך בכ- 4,600 מוסכים המצויים בפריסה כלל ארצית. במהלך השנים האחרונות נרשם קיטון במספר המוסכים המורשים. בין הסיבות העיקריות לקיטון נמנית הגברת הפיקוח של משרד התחבורה על ההכשרה המקצועית של העובדים הן בטיפול של דגמים חדשים והן בשימוש בטכנולוגיות חדשות- אשר הביאה להגבלת רישיונם לטיפול ברכבים, במידה ולא עברו את ההדרכות הנדרשות.
סיבה נוספת לקיטון היא הגברת פעילות האכיפה של המשרד לאיכות הסביבה כנגד מוסכים שאינם עומדים בתנאי רישיון העסק, בכל הנוגע לטיפול באיסוף ופינוי שמנים, דלקים ופסולת שמקורם במוסכים, אשר הביאה לכך שמוסכים שלא עמדו בקריטריונים שנקבעו על ידי המשרד נקנסו ובמקרים מסוימים אף נסגרו.

כלכלני BdiCoface מעריכים כי כ- 88% מתוך 4,600 הם מוסכים מורשים על ידי משרד התחבורה ואינם מורשי יבואן. מוסכים אלה מחזיקים ברישיון עבודה מטעם משרד התחבורה ועובדים תחת פיקוחו, כלליו ותקנותיו, והם אינם מחזיקים בחוזה עבודה ישיר עם אחד מיבואני הרכב.
12% הנוספים הינם מוסכים מורשי יבואן, אשר מחזיקים בחוזה ישיר עם אחד מיבואני הרכב, ומוסמכים על ידו לטפל ברכבים אותם הוא מייבא בתקופת האחריות.
מדד הסיכון של הענף
בחינת מדד הסיכון העסקי של ענף המוסכים מראה כי בשלוש השנים האחרונות, רמת הסיכון של הענף הייתה גבוהה ממדד הסיכון העסקי בכלל המשק, אשר עמד בשנת 2008 על 5.91.
מדד הסיכון העסקי של החברות והעסקים משקלל בתוכו, בין היתר, את הפרמטרים הבאים: הכנסות, ותק, מספר מועסקים, חוות דעת עסקית של לקוחות, חוות דעת עסקית של ספקים, מוסר תשלומים, מגמת רווחיות, מצב עסקי של חברות קשורות ועוד פרמטרים שונים.

מדד הסיכון העסקי של ענף המוסכים מול כלל המשק (לפי שנים)
 

 

 

 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים