מוסכי שירות לרכב – סוף הדרך?

עוד על המלצות ועדת זליכה: האם חבילת ההמלצות תביא בסופו של תהליך להגברת התחרות והורדת המחירים? אין כל סיכוי! רמת התחזוקה והבטיחות תרד פלאים, נחזור לשנות  החמישים וניראה כמו ארצות העולם השלישי.

ישי רבינוביץ'*
----------------
*הכותב לשעבר מנכ"ל איגוד יבואני הרכב
וסמנכ"ל דלק מוטורס


 
חמישים ושלוש המלצות במסמך שהוגש לשר התחבורה, פירות עבודתה של ועדת זליכה. המלצה ודברי ההסבר, אלא שברוב המקרים חוזרת הפיסקה: "תגביר את התחרות" בהטיות שונות, ללא הסבר מפורט, תאור מצב, ונימוק ענייני.
 להמלצה אחת הוגשה התנגדות, או דעת מיעוט והיא ההמלצה האוסרת על יבואן רכב המחזיק מעל ל-8% מנתח השוק לייצג מספר נוסף של מותגים שאינם של תאגיד אחד.
ברשימה שפורסמה בחוברת חודש ינואר 2012  (מס' 260 ) סקרנו חלק מההמלצות,העוסקות בשיווק, הפעם נתרכז בפרק העוסק "בהגברת התחרות בשוק החלפים והתיקון במוסכים". לא פחות
מ-15 המלצות ניתנו בפרק זה. האם אלה יביאו להוזלת מחיר?  ספק רב. מה שברור הוא כי רמת הסיכון הכלכלי של עסק כמוסך שירות הופכת להיות גבוהה.
למוסך שני מקורות הכנסה – תשלום בגין העבודה, ברשתות יבואני הרכב הוא נקבע על-פי שעתון היצרן. ומרווח מסוים על חלפים המותקנים ברכב. ההפרש בין מחיר הרכישה של המוסך לבין מחיר
המכירה שלו ללקוח.
מה קובעות המלצות ועדת זליכה? על מחיר שעת העבודה אין מילה. על מחירי החלפים יצא הקצף.
לדעת הועדה הכול מותר, הכול ראוי שיהיה חופשי,פתוח. האיסור היחיד הוא למכור חלפים ע"י ספק חלפים יהיה מי שיהיה, בהנחה שעולה על 5%  אפילו עם מדובר בכמות גדולה . דהיינו מקור ההכנסה של המוסך מחלפים יצטמצם לאחוז זה בלבד.
להלן ההמלצות –
*יבוא חלפים יפתח לכל המעוניין (למעט "רשימה שחורה" של חלפים אסורים).יוקם גוף מפקח לעניין תקינת חלפים – מה זה? מכון התקנים והטכניון "יוק" גוף חדש במשרד התחבורה. משרד זה לא מצליח
 לפקח על המוסכים הלא מורשים,על מכוני הרישוי, על תקינות הרכבים הנוסעים בכביש, לכן ראוי  לתת לו לפקח על תקינה...
*יבוטל הצורך במתן רישיון יבוא לחלפים, לרבות ביטול הנוהל של חלקי מרכב (מעטפת). גם גנבי הרכב לצורכי חלפים יוכלו ליהנות.
*כל מוסך יאלץ לתת שירות לכל רכב, גם המיובא באופן אישי. התוצאה- המנהל המוסמך יישא  באחריות לתיקון גם אם אין לו כל ידע באשר לדגם הרכב. חל איסור לסרב לטפל ברכב מיבוא אישי.
*בעל מוסך יחויב לתקן רכב גם עם בעל הרכב הביא איתו את החלק  הדרוש לתיקון/החלפה. הפרת הוראה זו תחשב עבירה פלילית , כך ההמלצה לא פחות, אין הסתייגויות. קראתם נכון –הלקוח יביא
 את החלק והמנהל המקצועי במוסך יהיה אחראי לתיקון.
*על יבואני הרכב ייאסר לפקח על שירותי מוסכי הרשת . אסור יהיה ליבואן כדברי ההמלצה:"להתערב בהם" מה זה אומר? איסור על הדרכות מקצועיות? איסור על קביעת רמת שירות? איסור על העברת הוראות יצרן? איסור פיקוח על טיב העבודה? ברציונל (דברי ההסבר) להמלצה קובעת הועדה – "יבואן רכב יסיים את תפקידו ברגע שמסר את הרכב החדש".
*רשימות הקריטריונים למוסך רשת, שהופקדה בידי הממונה על ההגבלים העסקיים בהסכם שנחתם בשנת 1999  תבוטל,  במקומה יפרסם "המפקח" (מי זה ?) רשימת קריטריונים שוויונית לקיום מוסך שירות ברשת היבואן. המשמעות- אין יותר רשת ליבואני הרכב. כולם יהיו חלק מרשת זו יוכלו להציע את השירות,להעניק אחריות יצרן שתהפוך לאחריות המוסך.
 *יבואן רכב יידרש לפרסם כל מידע הנמצא  ברשותו ו/ או שיקבל מהיצרן, לרבות שינויים טכניים, חלפים מתחלפים וכד'.
 *אחריות היצרן תהיה טוטאלית ללא כל חשיבות באיזה חלק נעשה שימוש או היכן בוצע התיקון ברכב.
*יבואן לא יוכל להוציא מוסך מהרשת (או ממה שיישאר מהרשת) גם אם יש לו סיבה מוצדקת.הוא יאלץ לפנות למשרד התחבורה בתלונה מנומקת ורק זה יחליט.
*ההמלצה הגדולה מכולן – יוטל קנס של פי 50  (חמישים !) מעלות החלק, במקרים שנמנע מלקוח   שימוש בחלק זול יותר. לא רק שהופכים את מוסכי הרכב לעבריינים פליליים גם משיתים עליהם קנס
 בשיעורים שמערכת המשפט בישראל עוד לא ראתה.

 לסיכום – האם חבילת ההמלצות הללו, שהתקבלה ע"י שר התחבורה ותצליח לעבור את שלב החקיקה המשפטית, תביא בסופו של תהליך להגברת התחרות והורדת המחירים? אין כל סיכוי!
במקרה הטוב, מחירי שעת העבודה, ערוץ ההכנסה של המוסך, יזנקו במאות אחוזים על מנת לפצות את שנמנע מהמוסך לקבל בערוץ ההכנסות השני שלו – החלפים.
במקרה הגרוע, שלל ההמלצות יביא את המוח היהודי למציאת פתרונות עוקפים שאף אחד אינו רוצה בהם.
דבר אחד לבטח יקרה, שהרי המוסך חייב לקיים את עצמו כלכלית, רמת התחזוקה והבטיחות תרד פלאים, נחזור לשנות  החמישים וניראה כמו ארצות עולם שלישי.
 


הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים