יש כיסוי ביטוחי לנזק שנגרם בעקבות תדלוק שגוי

שרות רכב ותחבורה 

 


בית משפט השלום בחיפה נדרש לאחרונה לעסוק בסוגיה נוספת הקשורה למערכת הדלק, כשהפעם מדובר בנזקים שנגרמו לרכב בשל נסיעה לאחר מילוי מיכל הדלק בבנזין, במקום בסולר.
התובע, שבוטח בפוליסה ביטוח תקנית, יידע מיד עם היוודע הנזק את אנשי חברת הביטוח, ואף הגיש טופס תביעה ובקשה למינוי שמאי וקיבל רכב חליפי. לאחר שנציגת סוכנות הביטוח אישרה כי חברת הביטוח הכירה בכיסוי הפוליסה, שילם התובע למוסך את עלות התיקון. כעבור מספר ימים הודיעה לו חברת הביטוח כי תביעתו נדחתה.
במהלך המשפט טען התובע כי יש להכיר בתדלוק השגוי כמקרה ביטוח, שכן הוא מהווה "תאונה מכל סוג שהוא" המכוסה בפוליסה התקנית. מנגד טענה חברת הביטוח  כי התדלוק השגוי אינו בגדר "תאונה".
בפסק הדין המלומד של כב' השופטת ישראלה קראי-גירון מבית משפט השלום בחיפה נפסקי כי תדלוק שגוי כלול בהגדרה הרחבה של "תאונה מכל סוג שהוא" המופיעה בפוליסה התקנית. כב' השופטת קבעה כי הביטוי כאמור הינו רחב וכוללני המצוי בפוליסה תקנית שנוצרה ע"י המחוקק ונועדה להגן על מבוטחים מצמצום הכיסוי הביטוחי. הדבר נכון בעיקר, כך נקבע, כאשר תדלוק שגוי כאמור, להבדיל מאירועים אחרים, לא הוחרג במפורש מהפוליסה. לטענתה, מדובר במעשה פרי טעות אגב ביצוע נסיעה. לטעמי שיקולי מדיניות מחייבים הכרה במקרה כזה כמקרה ביטוחי. כב' השופטת קבעה כי פרשנות המחילה את הפוליסה גם על תדלוק שגוי תואמת את ציפיותיו הסבירות של המבוטח, כנדרש בפסיקה, וכי העובדה שהאירוע הוא תוצאה של רשלנות אינה שוללת כיסוי ביטוחי, בדומה לכיסוי בעקבות תאונה שנגרמה בשל נהיגה רשלנית.
בסופו דל דבר כב' השופטת פסקה שחברת הביטוח תשלם לתובע 49,413 שקלים וכן תישא בהוצאות המשפט בסך 6,000 שקלים נוספים.


       

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים