"מחירי הדלק יביאו מחאה חברתית חדשה"

שרות רכב ותחבורה 

בעקבות עליית מחירי הדלק הודיע ח"כ שטרית כי הוא מתכוון להגיש מחדש את הצעת החוק שלו לביטול המע"מ על הבלו על מנת להפחית חצי ₪ ממחיר הדלק. בנוסף הוא מזהיר את הממשלה: "אם לא תטפלו בזה מיד – תגיע מחאה חברתית חדשה"
בעקבות עליית מחירי הדלק הודיע חה"כ מאיר שטרית (קדימה) כי הוא מתכוון להגיש מחדש את החוק לביטול המע"מ על הבלו. החוק יעלה לדיון בכנסת במושב הבא ואם יעבור הוא צפוי להפחית את מחירי הדלק בחצי שקל לליטר. מדובר על הצעת חוק שיזם שטרית לאחר שגילה כי  המדינה גובה כפל מס על הדלק שאנו צורכים.
"בסוף הממשלה תגרום לכך שעלות הדלק תהיה יקרה יותר מהעלות של הרכב",  תקף שטרית. "זו אזהרה חמורה לממשלה מפני מחאה חברתית נוספת שתתעורר מחדש במידה ולא יקרה שינוי מיידי. המצב כיום הוא שקרוב לחצי מהמחיר לליטר דלק לצרכן מורכב ממסים המוטלים על הדלק. אם הממשלה מעוניינת לגבות מס מהאזרחים – שתעשה זאת בצורה שקופה ושתהיה מוכנה לספוג את הביקורת הציבורית. המיסים העקיפים פוגעים בעיקר במעמדות הנמוכים ולכן תיקונים חברתיים צריכים להתחיל בהם"
מהתחקיר שביצע שטרית עלה כי המדינה גובה מע"מ גם על מס הבלו, מה שגורם לאזרח לשלם מס על מס. העלות של הדלק מורכבת מעלות הבנזין, מס הבלו (2.92 ₪ לליטר נכון ליולי 2011) ובנוסף לאלה מתווספים 16% מע"מ. מכאן עולה שהמדינה גובה באופן לא חוקי מס עקיף (מע"מ) על מס עקיף (בלו). אישור הצעת החוק צפויה להוזיל את המחיר לליטר דלק בחצי שקל לליטר.
בסוף פברואר 2012 עלתה הצעתו של שטרית להצבעת הכנסת ו"הופלה" ברוב של 36 ח"כים שהתנגדו מול 25 שהביעו תמיכה בחוק. בין הח"כים שהתנגדו להצעה, ניתן למצוא בעיקר את חברי הקואליציה שנכחו בהצבעה - ביניהם מיכאל איתן (ליכוד), בני בגין (ליכוד), משה גפני (יהדות התורה), עינת וילף (העצמאות), ציפי חוטובלי (ליכוד), משה יעלון (ליכוד), לימור לבנת (ליכוד), יעקב ליצמן (יהדות התורה), עוזי לנדאו (ישראל ביתנו), אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו), דן מרידור (ליכוד), רובי ריבלין (ליכוד), וסילבן שלום (ליכוד(.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים