מערכות לייצור מימן ברכב


 מנוע תאי הדלק המוזן במימן הוא ללא ספק מנוע העתיד. השילוב של מקור אנרגיה זמין (מימן) ביחד עם היעדר פליטת זיהום אוויר הם שני הגורמים שיהפכו את המנוע הזה למנוע הדומיננטי העתידי. הבעיה העיקרית שמונעת כיום את השימוש במנוע תאי הדלק היא בעיקר הפקת המימן ואחסנתו. לכך נדרשת טכנולוגיה מיוחדת, שטרם פותחה דיה לשימוש מסיבי. 
כל יצרני הרכב המובילים בעולם מקדישים בימים אלה משאבים עצומים על מנת לפתח את הטכנולוגיה שתאפשר שימוש רחב היקף במנועים המבוססים על מימן, וזאת מתוך הכרה שהנפט הולך ואוזל, מחירו מרקיע שחקים, ותקנות זיהום האוויר מחייבות פתרונות יקרים מאוד לטיפול בזיהום האוויר של מנוע הבעירה הפנימית.
בימים אלה עומד לצאת מיזם פיתוח המשותף לאוניברסיטת בן גוריון, לחברת האנרגיה אקסון-מוביל ושתי חברות קנדיות (קווסט-אייר טכנולוג'יז ופלג-פאואר). החברות הללו מתכוונות להשיק פיילוט ניסיוני שבמרכזו מערכת שממירה דלקים קונבנציונליים  למימן, וזאת במערכת ייחודית שתותקן בתוך הרכב עצמו. המימן המופק מהדלק הוא זה שישמש להנעת מנוע תא-דלק.
בחברת אקסון-מוביל מדגישים שעדיין מדובר בפיילוט ניסיוני, אך לפי בדיקות מוקדמות קיים פוטנציאל יעילות של עד 80% בהשוואה לטכנולוגיות של מנועי בעירה פנימיים, תוך הפחתת הפליטה של גז CO2 (שגורם להתחממות כדור הארץ) בשיעור של 45% בהשוואה לפליטת המנוע הקונבנציונלי.
יש לציין שאקסון מנסה לקדם את טכנולוגית ההמרה מאחר שבטכנולוגיה זו נעשה שימוש בדלקים קונבנציונליים, כלומר תוך ניסיון לשמור על פעילותם העתידית של מתקני התדלוק הגלובליים של החברה. 

אנג'יניואיטי: סליל מתכת להפקת מימן

בחברת אנג'יניואיטי הישראלית מציעים פתרון אלטרנטיבי להפקת המימן, כאשר הטכנולוגיה המוצעת מאפשרת הפקת מימן בתוך כלי הרכב עצמו, לאו דווקא תוך שימוש  בדלק המופק מנפט.
בחברה מעריכים כי בשלב זה טכנולוגיית מנוע תאי הדלק אינה בשלה דיה, וכפתרון ביניים המימן ישמש לצורך הפעלת מנועי הבעירה הפנימית, במקום בנזין או סולר, וזאת עד שמנועי תאי הדלק יותקנו בהיקף רחב בדגמי הרכב העתידיים. במילים אחרות: בחברה מאמינים שמנוע הבעירה הפנימית הסטנדרטי ימשיך עימנו עוד שנים רבות יחסית, ויש להיערך לכך ע"י ביצוע הסבות מועטת יחסית המנועים הקיימים ובתעשיית הרכב הגלובלית. המשמעות היא שאת המנוע המוסב ניתן לייצור בתשתיות הייצור הקיימות בעולם, וגם אין צורך בהקמת תשתיות תדלוק חדשות ויקרות. את המימן ניתן יהיה להפיק מנפט, או מכל מקור אנרגיה טבעי.
לב המערכת הינו סליל מתכתי שמלופף על תוף פנימי, ואליו מחוברת פיה ששואבת את אבקת התחמוצת שהתקבלה במהלך הנסיעה. הנפח הנדרש לאחסון סליל המתכת אינו גדול (כגודל המיכל הקונבנציונלי), אולם משקלו גדול יותר. בתהליך הפקת המימן נוצרת תחמוצת מתכת, כאשר סליל המתכת שסיים את תפקידו ישלח למיחזור. בתום המיחזור ניתן להשתמש  שוב בסליל המתכת לצורך הפקת המימן, וזאת במשך פעמים רבות. באנג'ניואיטי טוענים כי  השימוש בטכנולוגיה זו מונע פליטה של גז ה- CO2 לאטמוספירה. היתרון הוא שגם כאן המימן מופק ברכב, ואין צורך במיכלי תדלוק ואחסון יקרים ובעייתיים, מההיבט התפעולי והבטיחותי. תדירות התדלוק דומה לתדירות התדלוק בדלק קונבנציונלי וביצועי המנוע אמורים להיות זהים לביצועים הקיימים היום במנוע המבוסס על דלק רגיל.

 
 

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים