פיורינו חדשה 

פיאט פיורינו החדשה רכשה לעצמה נקודת זכות - בזכות צריכת דלק נמוכה, ביצועים סבירים ומחיר נמוך. מדובר ברכב דו-שימושי, לעבודה ולמשפחה, שנותן תמורה מצוינת להשקעה. 'רכב ותחבורה' התכבד בנסיעת מבחן


כתב וצילם: דובי זכאי
אולי המחיר, אולי צריכת הדלק הנמוכה, אולי הצורה החדשה יגרמו לרכב החדש של פיאט, הפיורינו, להזניק את עצמו במכירות. בעצם, מה צריך הבן-אדם יותר מרכב אמין שצורך מעט דלק ומחיר סביר?
 אז נכון, הפיורינו החדשה מעניקה את האמור לעיל בשפע יחסי, אבל כדאי לבחון בדיוק מה אתם צריכים, ורצוי רגע לפני שקונים. בין צעירינו, דומה, מתפתחת אופנה חדשה; בעלי המשפחות שבניהם, על ילדיהם הרכים, למדו או גילו, שרכב הוא כמו בית שני עבורם, הם מתייחסים לרכב בהתאם. הם חייבים ברכב מקום נרחב מאחור לכל הציוד הנלווה לילדים - אופניים, צעצועים, עגלות ועוד; הם זקוקים לרכב שיהיה קצת גבוה - שיוכלו להיכנס עמו לשבילי קק"ל; שיהיה פשוט, זול לתיקונים ויעלה מעט... לכן האופנה ההולכת ומתפתחת במקומותינו -  רכישת רכבים מסוג קנגו, ברלינגו וכו', חלק מהרוכשים החדשים נפגש עם יתרונות רכבים אלה במהלך השירות הצבאי, ראו כי טוב והחליטו שרכב שכזה מתאים להם גם כרכב אזרחי. עתה, עם הגזרות וההיטלים על רכבים מזהמים, גם שיקול זה נכנס למערך השיקולים החסכניים, (רכב ירוק וכו'). בנקודה זו כנראה יגלו את  ה'פיורינו', הרכב המסחרי שזכה בתואר המכובד, 'וואן השנה לשנת 2009'. מחירו כמעט 110,000 שקל והוא נותן תשובה לדרישות שציינו בתחילת הדברים.
עיצוב חיצוני
במבט ראשון הרכב נראה מעט משונה. האמת, בעיני הוא נראה  כאילו גופו קוצץ ואפו התארך... הפגוש הקדמי, בצבע שחור, בולט קדימה, כמו ילד לפני שביצעו לו יישור שיניים...  חברת 'פיאט' התחייבה להפתיע עם הדגם החדש, ואמנם הפתיעה. החלק הקדמי הבולט יצר לרכב את הדימוי הייחודי, ומי שראה פעם - יזהה אותו בפעם הבאה. אם לרגע היינו דנים ברכב שטח, המקום הבולט בחזית היה נועד עבור הכננת, בית מעוצב היטב לגלגל עם כבל פלדה. אבל אנו מדברים על רכב עבודה והנאה. מכסה המנוע של ה'פיאט פיורינו' משתפל, ואז נולד עוד חרטום נוסף הבולט מהרכב. בדיקה בקרביים מגלה שהבליטה מקדימה לא סתם אביזר יופי, אלא זהו בעצם ביתו של המצנן, (הרדיאטור). המבנה המיוחד מאפשר לו קירור נוח, אינו דוחס את המצנן אל בית המנוע, מאפשר גישה חופשית ונוחה אל מכלולי המנוע ויותר איוורור. עוד יתרון: המבנה הבולט קדימה מאפשר הגנה נוספת, בזמן תאונה, (חלילה). הבליטה מעניק עוד מערך הגנה/ קריסה. מי שזוכר את ה'מולטיפלה' של פיאט, דגם שבעיני היה שיא העיצוב באותה תקופה, הדגם המיוחד זכה ליחס כמעט שווה בין המצדדים בצורתו לבין אלה שכינו אותו 'צפרדע מגושמת'. הפיורינו אינו חריג עד כדי כך, אך יש כאלה שלא מתלהבים מהאף הבולט מדי לטעמם. לי לא הפריע - לא בחניה, לא בנסיעה בפקק. חברת פיאט הבטיחה להפתיע, ואמנם הפתיעה - עם האף הנוסף מקדימה. מסתבר שאפשר להפוך רכב מסחרי לרכב קטן ונוח בעיר גם עם מנוע קטן.
נוחיות לנהג
הישיבה נוחה, גבוהה, ההגה אינו מתכוונן, אבל מיקומו נוח למדי. ידית ההילוכים במיקום נוח בפנל המרכזי, מיקומו של מפתח ההתנעה על הפנל (ולא כמו ברוב הרכבים שהנהג נדרש לבצע תנועת 'סימן שאלה', כדי לזהות את מיקום המפתח מתחת להגה...), לוח מחוונים ברור וקריא, שקוע מעט בתוך חלל שחור האטום במגן שקוף, כדי שהאורות לא ישתקפו בשעת לילה על החלונות הצדדים. הפנל הקדמי גדול, רחב ומאובזר. נדמה כי ברכב זה יש מעט אוטו בהרבה תאים... בדלתות, למשל, מעל הידית - שני תאים, אחד להניח כסף קטן, והשני (אולי) לזרוק בעצלות את מכשיר הנייד שיהיה בהישג יד (בטוח שיישכח ביציאה מהרכב...). מעל כל הפנל הקדמי יש תא (יותר נכון שקע), שבו אפשר להניח קלסר עבודה, או משהו כבד שיחזיק מעמד בסיבובים, ולא יגלה נטיות אובדניות בתנועה מצד אל צד. תא הכפפות סגור (או בדגם מסוים תא כפפות פתוח), מוסיף לכמות התאים הגדולה ברכב. הכמות הגדולה מאפשרת הכנסת ציוד לתאים במקום שיסתובב ברכב. תא אחד חסר, אותו תא מאפיין רכבים כאלה ונמצא בברלינגו ובקנגו, ניצול החלל מעל ראש הנהג והנוסע במדף ארוך ועמוק.
כיוונן מסעד המושב מעט לא נוח; נדרשת הכנסת יד ברווח צר, כדי לכוון את המצב הנוח של המושב. מיקום ידית ההילוכים מאפשר שליטה מעולה על העברת ההילוכים. בשל המיקום והטווח הקצר בדרך החלפת ההילוך, המיקום נוח, אפילו לא מפריע במיוחד להכניס ולהוציא הילוך בזמן עמידה/ נסיעה בפקק תנועה.
לרכב חמישה הילוכים, עם יחס העברה נוח וזריז. שילוב בהילוך אחורי יפעיל 4 חיישני רברס שיזמזמו ויזהירו את האנשים מאחור (אופציה). המזגן, למרות המנוע הקטן עושה עבודה נאמנה, חרירי הכיוון של זרמי האוויר מעוגלים, ניתנים לתזוזה חכמה לכל הכיוונים, הרכב בזמן קצר יחסית, מצטנן ומקרר את היושבים אפילו בדרגה הנמוכה יותר.
הנהיגה נוחה. לאוחז בהגה יש שליטה על הדרך בזכות החלון הקדמי הרחב. את המצב מאחור משקפות שתי מראות נוחות. קיפול הכיסאות זריז ונוח, אף על פי שחייבים לנעול את המושבים מאחור בזמן הקיפול ולקבע, אחרת יש סיכוי שהמושבים ייפתחו ברעש חזק תוך כדי נסיעה - וזה מסוכן. נפח ההטענה הוא 356 ליטר ואילו המקסימלי, (שהמושבים מקופלים), 2,500 ל'. המשקל העצמי של הרכב 1,165 ק"ג ומרגישים צפיפות הפח בכובדה של הדלת. וכושר העמסה 610 ק"ג (כולל הנהג).
החלק האחורי מצויד בשתי דלתות בשיטת שני-שליש מאחורי הנהג, ושליש הדלת השנייה, כדי לאפשר ראיה נוחה לנהג בחלון אחורי. נפח המנוע קטן יחסית. יש כאלה שיראו במנוע הקטן חיסרון, אחרים יציינו את החיסכון במנוע קטן. המנוע 1,4 ליטר מספק 73 כ"ס.
מבחן הנסיעה
לצורך נסיעת המבחן ציידנו את הרכב שלנו בחמישה נוסעים (כולל נהג), בוגרים שמשקלם הממוצע כ-75 ק"ג. הושבנו את כל הכבודה - שלושה מאחור ואחת ליד הנהג (אני). מאחור נשמעה מיד דעה שהישיבה נוחה, אך היעדר הדלת שמאלית מהווה חיסרון לרכב. נכון, במידה ונוסעים חמישה איש קשה להצטופף מאחור מבלי דלת נוספת.  יש אפילו מי שדיווח לי מאחור שהיושבים שם  סובלים מקלסטרופוביה... האמת? תמורת עוד 2000 שקל אפשר לקבל רכב עם שתי דלתות הזזה מאחור. תלוי מאוד בשימוש היומיומי של הרכב, אם הוא משמש נהג שמעביר ומחלק סחורה ואין לו צורך בדלת צד נוספת - חבל על הכסף.
נסענו לבדוק איך מגיב המנוע עם חמישה אנשים בעליות, בין צומת נחשון לצומת שמשון, שם נמתחת עליה ארוכה, עד יער הנשיא. נהגי משאיות, בנקודה זו, יורדים לשול. זו הייתה הזדמנות עבורי לבחון את המנוע הקטן, (יחסית), איך הוא נושא חמישה מבוגרים בעליה ארוכה ומתישה. ובכן, המנוע הקטן סחב ועוד איך, אמנם לא כמו רכב עם מנוע 2.0 ליטר, אך לא פישל ולא גרם לשורה של מכוניות עם נהגים מקללים. מהר מאוד נמצאנו במהירות מקבילה למכוניות פרטיות שהתקשטו בנוסע בודד. בדרך העולה לירושלים (עמוס בחמישה נוסעים, זוכרים?), פרשנו מהדרך הראשית לטובת שביל נידח לאחד מיערות קק"ל. בשביל יש כמה מהמורות וגם השיפועים וגם עליות תלולות הרכב עמד במשימות ולא נשמעו קיטורים מאחור.
בשורה התחתונה
סיכום: הפיורינו רכש לעצמו נקודת זכות, בלי כוונה, בגלל שינוי המיסוי. נפח המנוע הקטן מאפשר מחיר סביר לכלי רכב, שיכול לשמש גם להובלה של דברים קטנים בעיר וגם להפיכתו לרכב להסעת המשפחה. יתרונו בצריכת דלק הנמוכה, שבא כמובן על חשבון כוחו להתמודד עם עליות קשות. אך מי שחייו מתנהלים באזור המרכז יכול להסתפק ברכב כזה. הרכב נוח לנהג ולנוסע לצידו. אם יש שלושה נוסעים מאחור כדאי להזמין רכב עם דלת נוספות (אופציה בתשלום).
בסך הכול רכב חמוד עם מזגן מצוין, שקט וללא גרגורי מנוע הדיזל שיש בדגמים מקבילים.   


תעודת זהות
נפח מנוע: 1,360 סמ"ק.
הספק: 73 כ"ס 5,200 סל"ד.
מערכת הזרקה: רב נקודתית MPI .
מידות: אורך 3,864 מ'. רוחב: 1,716 מ'. גובה: 1,721 מ'.
תצרוכת דלק: (נתוני יצרן) עירונית 11.4 ק"מ לליטר; בין עירונית 17 ק"מ לליטר; משולבת: 14.4 ק"מ לליטר.
קוטר סיבוב: 9.95 מ'.
מיכל דלק: 45 ליטר.
תיבת הילוכים: 5 הילוכים + אחורי.
פינוקים: מחשב דרך; A.B.S  - מערכת למניעת נעילת גלגלים; E.B.D – מערכת לחלוקת עוצמת בלימה; F.P.S  - מערכת למניעת התחלקות.
דלתות אחוריות: נפתחות לצדדים יותר מ-90 מעלות; דלת צד: נחה ולקה לפתיחה וסגירה.
תצרוכת דלק: עירונית 11.4 ק"מ לליטר. בין עירונית 17 ק"מ לליטר.

 

 

  הירשם עכשיו לניוזלטרים של מגזין רכב ותחבורה 
        קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים