המסחריות של פיאט יוצאות לעבודה

 

 


'רכב ותחבורה' התארח הפעם בסמל"ת, יבואנית פיאט. בוחן הרכב שלנו ביקש לבחון שני דגמי מסחריות – הפיאט דוקאטו (הרקולס) והפיאט דובלו. שניהם אמנם משמשים לעבודה, אך רב ביניהם השוני; הדוקאטו – החתיך והשרירי,  הדובלו – הנוח והמפנק.
בכל מקרה, קניית הרכב המסחרי נעשית בכובד ראש, לאחר בדיקה של המשאבים הכלכליים של הקונה - הצרכים ומול המחיר. גם 'סוכנות מכוניות לים התיכון בע"מ' חושבת על הלקוחות, גם יבואנים אחרים, שם מתנהל מסחר אחר כדי להשיג עד כמה שאפשר תנאים טובים לרכישה. התרשמותי: כן, אצל יבואן פיאט משתדלים ללכת לקראת הקונה.

 דובי זכאי


פיאט דוקאטו/הרקולס

ההרקולס ההיסטורי מפגין את שריריו. למרות גילו – הוריו עדיין הוא לא החליטו אם שמו יהיה בישראל  'דוקאטו' או 'הרקולס', ובינתיים הם מעדיפים, כך נראה, לכנותו בשני השמות...
בוא ניתן בו מבט; בצורתו החיצונית הוא נראה יפה, כמעט חתיך, שונה מאוד אחיו הישן הפחות מעוצב. פגוש חסון שחור, גריל נאה שבמרכז מקשט אותו סמל פיאט. שני פנסים שנמתחים לאחור ומכסה מנוע משופע שמאפשר לראות ממש קרוב לקדמת הרכב. חלון קדמי גדול, זוג מראות מצוינות גדולות מתקפלות. דגם נסיעת המבחן היה עם המנוע הקטן, (2,300 סמ"ק 120 כ"ס).
החידוש הוא בעיצוב המודרני ובמנוע החדש,העונה לתקן יורו 4. ידית ההילוכים נמצאת במיקום נוח על הדשבורד, מאפשרת העברת הילוכים נוח וקלילה, תיבה ההילוכים בת שישה הילוכים קדמיים. מיקום תיבת ההילוכים מקל על ישיבת הנהג שהיא גבוהה ונוחה מאפשר שליטה ברכב מנקודת מבט של גובה, אחד המגבלות בשליטת הראיה מסביב בקורת הצד של החלון הקדמי, והדלת שתופסת שטח גדול ולעיתים מחייבת מבט נוסף לצד, החלק הזה גדול ומסתיר.

* * *

הרכב שנסענו עמו לא היה עמוס. לצרוך בחינת הרכב שלנו ניגשנו אל חבר שהעמיס עלינו משטח, כמחצית הטון משקלו, עמו התניידנו בדרכנו. מחצית הטון הוא משקל קל יחסית. המטען המורשה לרכב זה הוא כ- 1,900 ק"ג, כך שנותר לנו אפשרת להטעין יותר מטון, אבל המשקל מנע את הקפיצות והניתורים של רכב ללא משקל.
הנהיגה מאוד נוחה, בזכות ידית ההילוכים שבמיקום קרוב ונוח, ההילוכים עוברים בקלות כאילו דרכם נעשית בחמאה, המצמד אינו גוזל מאמץ רב של הרגל בעת הלחיצה.
דלת הצד רחבה למדי, מאפשרת הכנסת סחורה גם בדלת זו. הדלת האחורית נפתחת מלוא רוחבה ועוד קצת, כך, גם מלגזה יכולה להכניס את הסחורה ישרות להטענה.
המנוע גמיש מאוד נוח ואינו משמיע רעש חזק בעת הנסיעה וגם בעת בלימה בעזרת ההילוכים.  במורדות מירושלים נבלם הרכב יפה ללא צורך בשימוש בבלמים. המנוע עונה לתקן יורו 4 ומתאים לתקן פליטת מזהמים. לעיתים בעליות הקשות לבירה עם העומס הקל נאלצתי להוריד הילוך, ואפילו שניים, מתוך ששת הילוכים. 120 סוסים איטלקיים מספקים לנו כוחות למנוע. הזנת הדלק נעשית במסילה משותפת, עם שליטה אלקטרונית והזרקה ישירה מדגש טורבו עם מצנן ביניים. מערכת ההיגוי טובה, ההגה מסרק בשילוב הגה כוח, שמאפשר למרות גודלו רדיוס סיבוב מצוין,  12.46 מ'.       
שתי גירסאות מנוע לדוקאטו; אחת קטנה, 2,300 סמ"ק 120 כ"ס. דגם שני 3,000 סמ"ק 160 כ"ס. יש אפשרות לקבל כל דגם עם מידות שונות, קצר נמוך, בינוני גבוה, ארוך גבוה. ובדגם עם המנוע הגדול יותר ארוך גבוה, סופר ארוך גבוה והאחרון ה-XL. כמובן שלפי הגודל נפח תא המטען גדל, ההובלה ברכב זה בעיקר של מטעני נפח שאינם יכולים להיות חשופים בחוץ.

* * *
הנסיעה נוחה, הנהיגה קלה, מאפשרת לנהג יום עבודה ארוך, מבלי להתעייף יתר על המידה. המנוע שקט יחסית, המזגן מצנן מהר את תא הנהג וגם החימום לימים קרים, מצוין. נכנסתי לכמה סיבובים במקומות שבהם פריקה וטעינה, בדיקתי גם נסיעה לאחור, מאוד נוח גם בזכות ההגה הידידותי.

 

תעודת זהות

מנוע: 4 צילנדרים, טורי
נפח מנוע: 2.287 סמ"ק
הספק מירבי: 120 כ"ס ב-3,600 סל"ד
תקן פליטת מזהמים: יוו 4
תיבת הילוכים: ידנית שישה הילוכים קדמיים
משקל עצמי: 2,140 ק"ג
משקל כולל: 3,995 ק"ג
מורשה לרשיון נהיגה ב'
אורך: 5,413 מ'
רוחב: 2,050 מ'

 

פיאט דובלו


נודה על האמת - דווקא זו אינה בדיוק מלכת היופי של המסחריות. בדרך כלל פיאט מצטיינת בעיצוב רכביה. לדעתי, תמיד יש בעיצובים האיטלקיים משהו שמקדם את עולם עיצוב הרכבים, אבל דווקא הדובלו קופחה, השאירו אותה במבנה קופסתי נטול חן (לטעמי). אבל העננה של העיצוב חולפת תוך שניות, מיד כשמתיישבים מאחורי ההגה. כאן מתחיל השלב של הנוחות, שטח למטען ואוסף התאים שיש עבור הנהג. בעוד שיצרנים אחרים דואגים לעיצוב ממזרי או מיושב, בפיאט גמרו אומר להילחם ולהביא זכויות - בזכות פנים הרכב.
הכניסה למרחב החיים של הנהג נוחה. דלת גדולה מאפשרת גם לבעלי הכרס החביבה להשתחל יפה מאחורי ההגה. המושב נוח, מעט קשה, אבל זה בשביל לשמור לנו על הגב ועמוד השידרה. ידית ההילוכים במיקום נוח, בקצה הפנל המרכזי. המיקום הנוח וקלות העברת ההילוכים מעניקה קלילות בנהיגה, ההגה עצמו נוח לאחיזה אף שאינו מתכוונן, אבל לפחות עבורי לא היה צורך בשינוי. קוטר הסיבוב מחמיא 10.5 מ' וזה מאפשר נוחות רבה בסיבוב בעיר עצבנית ועמוסה בתנועה.

* * *

התא מאחור מאוד נוח להעמסה ומגיע למידה נאה במידה והמושבים מקופלים, קל מאוד לקפל את המושבים, שתי פעולות והם שוכבים מאחור כנועים ומשאירים מקום מרווח למטען. האורך הכללי של הרכב 4,253 מ', הרוחב 1,514מ' - מאפשר הכנסת הרבה מטען. למרות שהעומס הנקי שמותר לשאת 790 ק"ג, זה אומר שהרכב יכול לשאת משא של נפח ופחות של כובד. המשקל עצמי די כבד, 1,415 ק"ג. 
המנוע רוחבי, 4 צילנדרים בטור, בנפח של 1,910 סמ"ק, עם תקן יורו 4 לפליטת מזהמים, ההספק שהמנוע הדיזל מייצר 105 כ"ס ב-4,000 סל"ד. המנוע שקט חרישי ויעיל למדי, תצרוכת הדלק בנסיעה בין עירונית עומד על כ-20 ק"מ לליטר ובנסיעה עירונית כ-13 ק"מ לליטר. פליטת המזהמים (גרם לק"מ), 153 ג' מעט גבוה, אבל יש לזכור שזהו רכב מסחרי.
כאמור, הרכב מרובה תאים; מעל לראשו של הנהג משתרע תא ארוך שבו אפשר להכניס כל מה שחלמתם להכניס לאוטו - ולא היה לכם מקום. אבל לעומת זאת, בסביבת ההגה כמעט ואין תאים וחבל.  לנו, הנהגים, תמיד יש משהו להניח רגע לפני שאנו מדליקים ויוצאים לדרך...

* * *

הנסיעה בדובלו נוחה מאוד. ההילוכים עוברים בקלות, בגלל המיקום ומירווח העברה., המצמד נוח וקל לשימוש, ההגה - כבר דיברנו בשבחו - הוא מעולה. רדיוס סיבוב טוב וקל להוביל את הרכב. מערכת בולמי הזעזועים טובה ומשככת. המנוע חזק (נסעתי עם שני נוסעים ללא מטען), את הדרך לירושלים הדובלו בלע בקלות רבה ונסיעה לשטח שהוא דרך כורכר גם נסע הרכב טוב.

-----------
תעודת זהות

מנוע: רוחבי עם 4 צילינדרים בטור.
נפח מנוע: 1,910 סמ"ק.
תקן פליטת מזהמים: יורו 4.
הזנת דלק ומצנן ביניים: מסילה משותפת מסוג מולטיג'ט עם מדגש טורבו.
תיבת הילוכים: 5 ידניים.
מיכל דלק: 60 ליטר.
בטיחות: ארבעה חיישני ABS
כלוב קריסה למקרה של תאונה קשה.
אופציה: דלת אחורית נפתחת נוספת.

 
 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים