עליה נאה במסירת גרורים באירופה למרות המשבר הכלכלי

שרות רכב ותחבורה 

שוק הגרורים המערב- אירופאי צמח אשתקד בשיעור של 27%, וזאת למרות ההאטה הכלכלית המורגשת במדינות האיחוד האירופאי. מנתונים שפרסמה חברת הייעוץ והמחקר קליר (המסקרת את הפעילות הגלובלית בענף הגרורים) עולה כי יחד עם זאת ההתאוששות עדיין רחוקה מאוד משנות השיא של 2006 ו- 2007 , ולמעשה היקף המסירות אשתקד הגיע רק למכירות שהיו בשנת 2003, שנחשבת אף היא כשנה חלשה בענף.
שוק הגרורים המערב אירופאי לא צפוי לגדול השנה. המשבר הכלכלי יצר הפחתת ציפיות נכרת במהלך החודשים האחרוים, כאשר הצפי הוא למיתון במערב היבשת ולהפחתה בשיעור של 1% בתצור הגולמי המצרפי במדינות האיחוד האירופאי. המיתון הזה יוליד ירידה משמעותית בביקושים, כשציי הרכב ישתמשו בגרורים לאורך שנות עבודה ארוכות יותר, תוך השהיית ריענון צי הגרורים. בפועל מדובר בתופעה דו-ממדית של הזדקנות צי הגרורים וגם התכווצות שלו, כאשר רק צמיחה במדינות מערב היבשת תוביל לביקוש מחודש לגרורים חדשים.

מנגד, שוק הגרורים המזרח-אירופאי צמח אשתקד בשיעור של למעלה מ- 40%, וזאת למרות ההאטה הכלכלית המורגשת במדינות האיחוד האירופאי. שוק הגרורים ב- 10 מתוך 15 מדינות מזרח אירופה גדל אשתקד בשיעור של למעלה מ- 40%, ואילו ב- 3 המדינות הבלטיות השוק צמח בשיעור העולה על 100%, בהשוואה לנתוני 2010. כזכור, בשנת  2009 נרשמה נפילה חדה בשיעור של 61% בשוק הגרורים המזרח-אירופאי, וזאת בהמשך לירידה בשיעור של 11% שנרשמה בשנת 2008. מדובר בנפילה חדה העולה משמעותית על הירידה שנרשמה בשעתו במדינות מערב אירופה. כיום, נתוני 2011 מלמדים ששוק הגרורים המזרח-אירופאי התאושש לחלוטין ממשבר זה, אולם קשה עדיין לדעת כיצד יגיב השוק להאטה המחודשת במדינות מערב אירופה.
 מהנתונים שפרסמה  חברת המחקר עולה כי העלייה בפעילות הכלכלית המקומית, ביחד עם הצורך לרענן את צי הגרורים, כל אלה השפיעו מאוד על יכולתן של חברות התובלה המקומיות לרכוש גרורים חדשים. בחברת המחקר ציינו כי קיים שונות גדולה בין מדינות מזרח אירופה, וזאת בהתאם למידת ההתאוששות הכלכלית בכל אחת מהן. הצניחה בביקושים הייתה כה חדה בשנים 2008 ו- 2009, עד שהצפי שרק בשנת 2015 יחזור שוק הגרורים במזרח אירופה להיקפי הביקוש שהיו בו בשנת 2006.
גם הערכה אופטימית זו נסמכת על ציפיה להתאוששות בשנים 2013 ו- 2014, וזאת אם המשבר הכלכלי יתמתן בשנים הללו. יחד עם זאת, עורכי המחקר מציינים שמצבת הגרורים במזרח אירופה לא הצטמקה בעקבות הנפילה בביקושים, וזאת בניגוד למצב במערב היבשת.
טורקיה ממשיכה להוביל זו השנה השנייה ברציפות את שוק הגרורים המזרח אירופאי, כשהמדינה התאוששה לחלוטין מהמשבר הכלכלי של 2008. הביקוש לגרורים בטורקיה הוא גדול מאוד, ובפועל השוק הטורקי הוא השני בגודלו בכל אירופה, אחרי גרמניה.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים