ספרד מעוניינת לשתף פעולה עם ישראל בהקמת קו הרכבת לאילת

שרות רכב ותחבורה 


בעקבות הצעת סין להקים את קו הרכבת לאילת, גם ממשלת ספרד מעוניינת לשתף פעולה עם ישראל בהקמת קו הרכבת  מאילת למרכז הארץ שישמש להסעת נוסעים ומטענים. שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, נפגש לאחרונה במדריד עם שרת התשתיות של ספרד אנה פסטור וסקר בפניה את תכניות הפיתוח של התחבורה בישראל, באוויר, בים וביבשה ובכללם גם הקמת קו הרכבת לאילת.  השרה הספרדית גילתה עניין רב בפרויקט הרכבת לאילת וציינה כי ממשלת ספרד מעוניינת לשתף פעולה עם ישראל בכל הנוגע להקמת הקו לאילת. מדובר בקו שישמש גם חיבור מסילתי בין הים האדום לים התיכון ויאפשר מעבר סחורות בין דרום מזרח אסיה ומערב אירופה.
שרת התשתיות הספרדית הציגה לשר כץ את היכולות והידע של ספרד בפיתוח מערכות תחבורה מתקדמות ומודרניות בכל העולם. בסיומה של הפגישה, החליטו השרים לקדם הסכם לשיתוף פעולה וידע בתחום התחבורה והתשתיות בין שתי המדינות.
ההסכם ייחתם בשבועות הקרובים, במהלך ביקורה הצפוי של השרה הספרדית בישראל, ויכלול בין השאר פיתוח משותף של מערכות ומתקני שליטה ובקרה על התחבורה וקידום פרויקטים תחבורתיים ואסטרטגיים משותפים.
שר התחבורה ציין בתום הפגישה כי בכוונתו להסתייע בידע הרב של ספרד בתחומי התחבורה השונים ובניסיון המוכח של חברות ספרדיות שבבעלות הממשלה, בתכנון פרויקטים תחבורתיים גדולים ומורכבים, בתחום תשתיות הכבישים ומסילות הברזל.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים