הנהגים ממהרים ולא חוגרים חגורות, הנהגות מבצעות פחות עבירות תנועה

שרות רכב ותחבורה 

מהירות מופרזת, אי ציות לתמרורים ואי חגירת חגורות בטיחות. אלו הן העבירות התנועה השכיחות בישראל . כ-650 אלף ישראלים מורשים לנהוג ביצעו 865 אלף עבירות נהיגה, שבגינן התקבלה הרשעה או אזהרה. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה לאחרונה מידע בנושא הרשעות ומורשעים בעבירות נהיגה. הנתונים מתבססים על "מערכת הרשעות" בעבירות תעבורה של משטרת ישראל, כשעיבוד החומר נעשה במימונה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.
חלקם של הגברים הישראלים המורשים לנהוג הוא 58% מכלל המורשים לנהוג, ונשים ישראליות המורשות לנהוג מהוות 42% מסך הישראלים המורשים לנהוג. חלקם של הגברים בסך ההרשעות בעבירות נהיגה היה גדול מחלקם במורשים לנהוג ועמד על 78% (676 אלף), לעומת חלקן של הנשים שעמד על 22% (189 אלף).
חלקם של היהודים המורשים לנהוג מכלל הישראלים המורשים לנהוג הוא 85% וחלקם של הערבים הישראלים המורשים לנהוג הוא 15%. חלקם של היהודים בסך ההרשעות בעבירות נהיגה עמד על 75% (637 אלף), וחלקם של הערבים בסך ההרשעות בעבירות נהיגה עמד על 25% (208 אלף), גדול משיעורם בקרב המורשים לנהוג.
בקרב היהודים, חלקם של הגברים בסך ההרשעות בעבירות נהיגה עמד על 56% (475 אלף), גבוה יותר מחלקם בקרב המורשים לנהוג (48%). חלקן של הנשים בסך ההרשעות בעבירות נהיגה עמד על 19% (162 אלף), פי שניים נמוך יותר מחלקן בקרב המורשים לנהוג (37%).
חלקם של הגברים הערבים בסך ההרשעות בעבירות נהיגה עמד על 22% (184 אלף) מתוך חלקם של הערבים בסך ההרשעות בעבירות נהיגה, פי שניים גבוה יותר מחלקם בקרב הגברים הערבים המורשים לנהוג (10%). חלקן של הנשים הערביות בסך ההרשעות בעבירות נהיגה עמד על 3% (23 אלף), נמוך יותר מחלקן בקרב הנשים הערביות המורשות לנהוג (5%).
העבירה הרווחת ביותר בקרב גברים הייתה "אי-שימוש באביזרי בטיחות" – 22% מסך כל העבירות שביצעו גברים (146 אלף עבירות), ואילו בקרב נשים העבירה הרווחת ביותר הייתה "אי-ציות לתמרור" – 21% מסך כל העבירות שביצעו נשים (39 אלף עברות).
העבירה הרווחת ביותר בקרב יהודים הייתה "מהירות מופרזת מעל הקבוע בחוק" – 21% מסך העבירות שביצעו יהודים (134 אלף עברות), ואילו בקרב ערבים העבירה הרווחת ביותר הייתה "אי-שימוש באביזרי בטיחות" – 27% מסך העבירות שביצעו ערבים (57 אלף עברות).
העבירות השכיחות ביותר שאכפה משטרת ישראל בקרב נהגים ישראלים צעירים עד גיל 24 (59 אלף) וכן בקרב נהגים ישראלים בני 65+ (23 אלף) היו משלושה סוגים: "אי-שימוש באביזרי בטיחות", "אי-ציות לתמרור" ו"נהיגה במהירות מופרזת מעל הקבוע בחוק". נמצא כי העבירה השכיחה ביותר בקרב נהגות בקבוצות גיל אלה היא "אי-ציות לתמרור", 23% בקרב נהגות צעירות עד גיל 24 ו- 28% בקרב נהגות בגיל 65+.
גם בקרב נהגים יהודים אלו העבירות השכיחות ביותר, בקרב צעירים עד גיל 24 (38 אלף) וכן בקרב נהגים יהודים בני 65+ (21 אלף). עם זאת, נמצא כי העבירה השכיחה ביותר בקרב נהגים יהודים צעירים עד גיל 24 היא "אי-ציות לתמרור" (11 אלף), בשונה מדירוג שכיחות העבירות של כלל הנהגים הצעירים עד גיל 24.
בנוסף לשלוש העבירות השכיחות ביותר בקרב נהגים צעירים עד גיל 24, בקרב נהגים ערבים צעירים נרשמה גם עבירה מסוג "מבנה הרכב, מצבו או חלקיו אינם על פי התקנות", כ-13% מכלל העבירות שביצעו.
העבירה השכיחה ביותר בקרב נהגות יהודיות צעירות עד גיל 24 היא "שימוש בטלפון נייד ללא דיבורית" (כ-1,700), ובקרב נהגות ערביות צעירות עד גיל 24 היא "אי-שימוש באביזרי בטיחות" (כ- 900).
נהגות ערביות בנות 65+ מהוות כ-2% בלבד מתוך הנהגים הערבים בני 65+.
נמצא כי בקרב נהגים החל בגיל 25, ככל שעולה גיל הנהג יורד מספר עבירות הנהיגה.


 

הרשם עכשיו לניוזלטרים של רכב ותחבורה: 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים