מזון טוב משפיע לטובה על הנהגים

 

אכילה של מזון בריא יותר משפיעה לטובה על הנהגים המקצועיים. בחטיבת המשאיות של וולוו בהולנד השתתפו לאחרונה במחקר שתכליתו הייתה לבדוק האם קיים קשר בין המזון שאותו אוכל נהג המשאית לביו ביצועיו על הכביש. תוצאות המחקר המאלפות מצביעות בראש ובראשונה על שיפור משמעותי ביותר בזמן התגובה של הנהג שאכל מזון בריאותי, כשהתוצאה באה לידי ביטוי בנהיגה בטוחה יותר, עם הפחתה מובהקת במספר התאונות ובמספר ההרוגים שנלווים לכך. המחקר, שבוצע ע"י חברה שבדית, הוביל את אנשי חטיבת המשאיות של וולוו ליזום תוכנית בריאות חדשה שמיועדת לנהגים המקצועיים, תוכנית שכבר מוסדה לקורס מוסדר. הקורס הזה אף מוצע כיום כקורס אופציונאלי במסגרת תוכנית האימונים הרב-שנתית שאותה חייבים לעבור הנהגים המקצועיים באירופה – כתנאי לתקפות רישיון הנהיגה שבידיהם.
חשוב לציין שהקשר בין איכות המזון שאותו אוכל הנהג לבין בטיחות התנועה הוא נושא שאינו חדש. במחקרים רפואיים רבים שנערכו בעבר נמצא כי לתפקודו האופטימלי של המוח נדרש מזון בריא, וכי מזון זה משפיע הן על שיפור היכולת הקוגנטיבית והן על רמת העירנות של הנהג.  המזון האיכותי חייב לכלול פחמימנים אשר מומרים במערכת העיכול לגלוקוז הנמצא בדם. רמת הגלוקוז צריכה להיות בשיעור קבוע למדי במהלך היממה בכדי שתפקוד המוח והגוף יהיו אופטימליים. הבעיה המרכזית היא שחלק מהנהגים המקצועיים נוטים לאכול במהלך יום העבודה הארוך והמפרך פחמימנים 'פשוטים' הנמצאים במזונות שונים כגון ממתקים, משקאות קלים ולחם לבן. הפחמימנים הללו נשרפים במהירות כשהם מכלים את רמת האנרגיה הטמונה בהם. לאחר פרק זמן קצר של שעה בקירוב הנהג נותר ללא אנרגיה מספקת כשהתוצאה היא עירנות מופחתת המלווה בזמן תגובה ארוך לנעשה לידו בכביש.

בעיה אחרת קשורה לרצון של חלק מהנהגים לעשות דיאטה. השעות הארוכות ליד ההגה ללא פעילות גופנית מספקת גורמים לנהגים רבים להשמין, אולם דיאטה ללא ייעוץ דיאטני מקצועי עלול פשוט לגרום לסיכון בטיחותי עקב המגבלות שגורמת התזונה הלקויה לתפקודו של הנהג על ההגה.
התוצאות של המחקר הדני (של Danish Transport Union's educational foundation) ושל חברת הייעוץ Mette-Marie Linding הוכיחו חד משמעית כי דיאטה לא בריאה של נהג המשאית מאריכה בצורה מובהקת את זמן העצירה של הרכב הכבד. חשוב להדגיש כי הארכת מרחק הבלימה היא במקרים רבים ההבדל בין מצב של כמעט תאונה לתאונת דרכים קשה ואף קטלנית.
בחברת הייעוץ Mette-Marie Linding המתמחה בגיבוש דרכים לשיפור איכות החיים החליטו לבצע את המחקר לאחר שאיגודי תעבורה פנו לקבלת ייעוץ לאחר שנהגים רבים התקשו בביצוע פעולות נהיגה שגרתיות. כך, לדוגמא, באיגודי התובלה אף התלוננו שהנהגים בעלי משקל היתר מתקשים בנשימה בזמן שהם מחליפים הילוכים. מדובר בפעולה שגרתית שאותה מבצע נהג המשאית מאות פעמים ביממה, וקושי בביצוע פעולה פיזית שכיחה ולא קשה זו מצביעה על בעיה מהותית הרבה יותר באורח תזונתו ופעילותו של הנהג. בחברת הייעוץ בחנו לעומק את תופעת משקל היתר של הנהגים ואף ערכו בדיקות באשר לאיכות המזון הנמכר בתחנות העצירה ברחבי אירופה. התוצאה הלא-מפתיעה הראתה על קשר ברור בין איכות המזון שנמכר בצידי הדרכים לבין השמנת היתר של הנהגים וכל זה נקשר ישירות לרמת הבטיחות בתנועה. לכל אלה נלווה היעדר הפעילות הגופנית המספקת של הנהג המקצועי, פעילות שמפחיתה את כושרו הגופני ומעלה את הסיכון להשמנת יתר.
בחברת המחקר החליטו לבצע מחקר השוואתי, כאשר הקבוצה הראשונה מנתה 23 נהגים שצרכו מזון בריאותי, מזין ודיאטתי, בהתאם למעגל התזונתי, וזאת כשהארוחות היו בזמנים קבועים במהלך היממה. הקבוצה השנייה צרכה אף היא מזון דיאטתי, אולם לא הייתה הקפדה על הרכבו המזין וכן לא היתה הקפדה על זמני הארוחות. זמני התגובה של כל אחד מהנהגים נבדק מספר פעמים (באמצעות סימולטור נהיגה) במשך 12 ימים, כאשר כבר מהיום השני ניתן היה להבחין בפער מובהק בזמני התגובה בין שתי קבוצות הנהגים. ההסבר לכך טמון, כאמור, בהתפרקות המהירה של הגלוקוז בדם – במוצרי מזון שאינם מזינים. היעדר הגלוקוז ברמה מספיקה מכניסה את הגוף למצב של חוסר איזון, כשהתוצאה היא מעין תחושת סחרחורת, כאבי ראש, הגברת לחצים, והפחתה משמעותית בכושר הריכוז. הנתונים המספריים מצביעים על זמן תגובה קצר יותר ב- 16% בממוצע בקרב נהגים שהקפידו על אכילת מזון דיאטתי איכותי. במקביל לכך, הנהגים מקבוצה זו העידו על עצמם שהם פחות עצבניים וחסרי סבלנות בהשוואה לעמיתיהם שלא אכלו מזון איכותי. אחד הממצאים המפתיעים הראה שבתוך תקופה של 12 ימים בלבד הושגה הפחתה משמעותית בלחץ הדם וברמת הכולסטרול בדם, וזאת תוך הקפדה על צריכת מזון דיאטתי, בריא, והקפדה על 6 ארוחות ביממה, בזמנים קבועים. בתחילת המחקר היו ל- 52% מהנהגים לחץ דם גבוה ול- 74% רמת כולסטרול גבוהה, כשהמספרים הללו צנחו בתוך 12 ימים ל- 30% ו- 39%, בהתאמה. יש לציין כי בתקופה קצרה זו איבדו חלק מהנהגים מספר קילוגרמים ממשקלם העודף, כשהשיא היה 7 ק"ג .

תוצאות המחקר הובילו, כאמור, את אנשי חטיבת המשאיות של וולוו ליזום תוכנית בריאות חדשה שמיועדת לנהגים המקצועיים. מדובר בקורס חובה במסגרת תוכנית האימונים הרב-שנתית החלה על הנהגים המקצועיים באירופה, כתנאי לתקפות רשיון הנהיגה המקצועי שבידיהם. הרציונל שעומד בבסיס הקורס היה שקיים קשר ישיר בין הרגלי האכילה לבטיחות הנסיעה, וכמובן שגם בין הרגלי האכילה לבריאותו של הנהג. במקביל לכך, הבריאות של הנהג תורמת גם לחיסכון כספי ניכר ברמת החברה והמדינה, וזאת כשהנהגים יעילים יותר, חולים פחות מאבדים פחות ימי עבודה ומבלים פחות במרפאות ובבתי חולים. בבדיקות שערכו אנשי החברה מתברר שמרבית הנהגים היו מעוניינים בשיפור בריאותם והפחתת משקלם העודף, אולם הם לא ידעו כיצד יש לפעול הלכה למעשה.  
במסגרת הקורס שהתוו אנשי וולוו הנהגים לומדים אילו מזונות תורמים או גורמים מדיאטה מזינה ויעילה. בנוסף לכך, הנהגים לומדים אילו תרגילים עליהם לנקוט כשהם אינם על ההגה, וכן טיפים על הרגלי ישיבה נכונים ובדיקות בריאותיות שעליהם לבצע בצורה יזומה. במסגרת הקורס הנהגים המקצועיים לומדים להכיר את הפרמטרים שנמסרים להם בבדיקות הרפואיות, וכיצד יש להתייחס לממצאים הללו.

המשקל העודף וכשירותם של הנהגים

אוכלוסיית הנהגים בארה"ב, באירופה ואף בישראל  מזדקנת בשנים האחרונות. מקצוע הנהיגה נעשה ברבות הימים לפחות אטרקטיבי, כשהתוצאה היא שפחות נהגים צעירים נקלטים בענף, ואילו המבוגרים ממשיכים לשבת מאחורי ההגה במשך יותר שנים. ההזדקנות הזאת מעוררת הרבה סימני דאגה, ובפרט בכל מה שקשור להתאמתם הפיזית של הנהגים הללו, כשזה נקשר גם למצב רפואי כללי רעוע יותר.
במכון האמריקאי לחקר התחבורה פרסמו מאמר העוסק בבעיות ההתאמה והכושר הפיזי של הנהגים המקצועיים, וגם כאן עולה תמונה עגומה שלפיה לפרמטרים אלו ישנה גם השלכה לגבי מידת עייפותם וכושר הריכוז שלהם על הכביש. בנוסף לכך, "להתאמה הפיזית" יש השפעות רבות הקשורות לתפקודו של הנהג בחברת התובלה, כגון רגישות למחלות, יכולתו להעמיס ולפרוק ביעילות סחורה וכו'. 
ממצאי הסקר האחרון שערך המכון בארה"ב עולה תמונה עגומה באשר להתאמתם של נהגי המשאיות האמריקאים לעבודתם. ל- 55% מהנהגים יש משקל עודף, למעלה מ- 50% מהם מעשנים , וזאת בהשוואה לממוצע כלל האוכלוסיה שעומד על 20.9% ו- 25% , בהתאמה.
נשיאת המכון ציינה בדבריה כי בסופו של דבר האחריות לתזונה נכונה ושיפור הכושר הפיזי מוטל על כתפיו של כל נהג ונהג. מנגד, הלחצים היום-יומיים על הכביש וחוסר הזמן להתאמן, כל אלה תורמים רבות למצבם הפיזי העגום ולאי-התאמתם הגדלה לשמש כנהגי תובלה. במכון סבורים שחברות התובלה חייבות להתייחס בכובד ראש לסוגיות הללו , מאחר והן משפיעות במישרין הן על כושרם של הנהגים לבצע עבודות, והן על בטיחותו של הרכב הכבד היקר שמופקד בידיהם. 
מכיוון שכך, ההמלצה של אנשי המכון היא לספק לנהגים חטיפים בריאים שאינם משמינים, לאפשר להם להתעמל בקביעות, ואף לתת בונוסים לנהגים בעלי "כושר והתאמה גבוהים", וזאת כשהבונוס יספק תמריץ לנהגים רבים לשפר את כושרם. במכון לחקר התחבורה האמריקאי מבטיחים שישתלם לחברות התובלה להתנהג בצורה זו.
החברה תרוויח עובדים בריאים יותר (וחולים פחות) , עובדים המבצעים את עבודתם בצורה מהירה ואפקטיבית יותר, כשבסך הכל גם הנהגים יהיו מרוצים יותר מכך שהחברה דואגת לבריאותם. במקביל לכך, מספר תאונות הדרכים ותאונות העבודה יפחתו, כשדבר זה יאפשר להנות מפריון רב יותר בעבודה, מפחות ימי מחלה, וכמובן שגם מהוצאות נמוכות יותר על תיקון תאונות ועלויות ביטוח גבוהות.

הקשר בין משקל העודף של הנהגים הישראליים לבין בעיות שינה

בכנס שנערך ע"י האגודה הישראלית לחקר השינה הועלתה לדיון סוגיית המשקל העודף של נהגי הרכב הכבד, והסיכונים הבטיחותיים הנובעים מכך. במהלך הכנס טען מנהל המכון לרפואת שינה ועייפות בבית החולים 'שיבא' כי נהגי רכב כבד הסובלים מעודף משקל מהווים קבוצת סיכון למעורבות בתאונות דרכים קטלניות. כשני שליש מהנהגים הללו נוטים להירדם במהלך הנהיגה. במחקר שבוצע ע"י ד"ר דגן נבדקו כ- 153 נהגים הסובלים ממשקל עודף גבוה, בשיעור שבין 32 ל- 50 ק"ג. %93 מהנהגים שנסדקו נמצאו סובלים מהפרעת שינה כלשהי (!) , ובקרב 68% נוצרה ישנוניות פתולגית. ישנוניות זו משפיעה על תשומת הלב שהנהג מקדיש לנעשה בכביש, וכן היא מגבירה את הסיכון שהנהג יירדם על ההגה. הנהגים שאצלם נמצאה הפרעת שינה משמעותית נשלחו לטיפול רפואי.

 

 

 

  הרשם עכשיו לקבלת עדכונים של 'רכב ותחבורה'
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך אחת לשבוע - במייל
 

 

דואר אלקטרוני

שם

   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
[חזור למעלה]        [הוספה למועדפים]        [מפת האתר]        [יצירת קשר]        [קישורים]
 
 
     
לייבסיטי - בניית אתרים